Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

55% z wpływów z reklam na Facebooku trafi do twórców video

Facebook planuje dzielić się swoimi przychodami z twórcami video, w związku z dynamicznym rozwojem tego segmentu reklamowego. Projekt ma ruszyć już jesienią i sukcesywnie docierać do coraz większej liczby twórców.

Facebook dostrzegając potencjał treści video planuje poszerzyć swoje działania, tak, aby przyciągnąć więcej twórców. Nowy projekt zakłada podział przychodów z reklam w taki sposób, że dostawcy filmów otrzymają 55% przychodów pochodzących od reklamodawców. Na ten moment do programu partnerskiego dołączyły duże firmy: NBA, Fox Sports i Funny or Die, jednak w planach jest stopniowe poszerzenie tej listy.

Istotny jest fakt zapewnienia przez Facebooka, że zmiana nie spowoduje pojawienia się natarczywych reklam przy każdym odtworzeniu video w News Feedzie. Kliknięcie w filmik automatycznie spowoduje przeniesienie użytkownika na platformę o nazwie Suggested Video, gdzie będzie można wyświetlić cały film, gdzie dodatkowo pojawią się reklamy. Na platformie dostępne będą również inne materiały video danego twórcy lub o podobnej tematyce.

Wiceprezes Facebooka, Re/Code Dan Rose odpowiedzialny za współpracę z partnerami zabrał głos w tej sprawie:Wielu naszych partnerów przyznaje, że otrzymywanie części przychodów z reklam będzie dla nich dużą motywacją do umieszczania w serwisie większej ilości materiałów wideo. I właśnie z myślą o takiej reakcji postanowiliśmy wprowadzić nasz nowy program. Rose podkreśla zalety umieszczania video w Facebooku, który za sprawą specjalnych algorytmów podsuwa użytkownikom interesujące treści – nie muszą ich oni poszukiwać.

Czy nowy plan Facebooka okaże się konkurencyjny dla YouTube’a?

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Facebook idzie drogą Google (YouTube)?
    Tylko czekać, aż na FB będą chociażby płatne treści czy o zgrozo reklamy na zdjęciach znajomych. Sieci partnerskie na zasadzie – dodaj zdjęcie do galerii z produktem X (np. zdjęcie z wakacji z kubkiem SB) i zgarnij $0,1 za 100 like’ów itp.
    Oj, dzieje się w dużych internetach.

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak