Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Co nowego ma do zaoferowania Facebook?

W ostatnim czasie w sieci wielokrotnie poruszany był temat prywatności na Facebooku, przez co serwis komentowany był w negatywny sposób i opuściło go wielu użytkowników. Facebook jednak pracuje nad swoim wizerunkiem i stara się zachęcić potencjalnych fanów wprowadzając różne udogodnienia i aplikacje – sprawdźmy, co prezentuje tym razem.

Facebook at Work

telefon fejsaJak Facebook może się przydać w pracy? Jego twórcy mają pewien pomysł – aktualnie wraz z partnerami rozpoczęli testy nowej aplikacji o nazwie Facebook at Work. Ta wersja ma pozwolić na swobodną komunikację służbową pomiędzy pracownikami i może zapewnić efektywną współpracę. Do funkcji, które wspomogą cały proces można zaliczyć strumień aktualności (tzw. News Feed), grupy oraz wydarzenia. Profil służbowy będzie jednak oddzielony od prywatnego, co ma gwarantować bezpieczeństwo korespondencji służbowej. Serwis będzie zatem przeznaczony do użytku wewnętrznego danej firmy i opracowany w taki sposób, aby przekazywanie informacji odbywało się w sposób łatwy, a jednocześnie bezpieczny. Czy pracodawcy oraz pracownicy zaufają Facebookowi?

Zmienianie mowy na tekst

Tak, właśnie takie plany ma Facebook względem wbudowanej w niego aplikacji Messenger. O wszelkich przyszłych zamierzeniach związanych z rozwojem Facebooka opowiadał David Marcus na konferencji Digital Life Design w Monachium, wspominając również o nowej funkcji Messengera. Okazuje się, że obecnie trwają intensywnie działania i testy mające na celu wprowadzenie nowego pomysłu w życie. System ma zapewnić lepszą komunikację pomiędzy użytkownikami, dzięki transkrypcji mowy na tekst widoczny na ekranie. Jest to jedna z propozycji, dzięki której przychody z Messengera mogłyby się zwiększyć. Nie wiadomo, kiedy system zostanie uruchomiony, ale jest on już w fazie testów. Twórcy pomysłu spodziewają się, że funkcja ta przyjmie się najlepiej w krajach azjatyckich, gdzie aplikacje komunikacyjnie są niesamowicie popularne. Pozostaje pytanie, czy przyjmie się u nas? Messenger już od dawna traktowany był jako osobna aplikacja, często nawet nie do końca kojarzona z Facebookiem. Podobne działania mogą wpłynąć na jeszcze bardziej znaczące wzmocnienie tej odrębności. Z obecnych danych wynika, że z Messengera miesięcznie korzysta ok 500 mln użytkowników. Ciekawe, czy nowe usprawnienia systemu przyciągną jeszcze więcej fanów.

„Amber Alerts”

Ten system wydaje się być mądrym i przydatnym rozwiązaniem. Facebook ma w jeszcze lepszy sposób niż dotychczas pomóc w poszukiwaniach zaginionych amber alertsdzieci w USA. Jak to zrobi? Okazuje się, że na Facebooku mają się pojawiać specjalne powiadomienia w przypadku sytuacji zaginięcia dziecka. System taki funkcjonuje już od 2011 r, ale teraz ponoć ma zostać ulepszony, co poprawi jego skuteczność. Bazuje na współpracy z Narodowym Centrum Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci, dzięki czemu przepływ informacji jest szybki i powiadomienie na Facebooku pojawia się niedługo po zgłoszeniu zaginięcia. Na tablicy użytkowników znajdujących się w okolicy poszukiwań widoczne wówczas jest zdjęcie dziecka i wszelkie potrzebne informacje. Dzięki temu użytkownik wie, że znajduje się w okolicy, w której może przebywać poszukiwana osoba. Do tej pory pomysł spotkał się z uznaniem, a co więcej okazuje się, że działa skutecznie – Facebook pokazuje przykłady szczęśliwie odnalezionych dzieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak