Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Co zwracamy w sieci?

Badania na zlecenie serwisu kody rabatowe.pl

Kupując w sieci jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich praw, jako konsumentów. Dzieje się tak z uwagi na to, że informacje na ten temat pojawiają się w mediach, a i same sklepy w swoich regulaminach umieszczają odpowiednie zapisy. Jednak najistotniejsze jest to, że ze swoich praw korzystamy znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu. Chodzi tutaj głównie o prawo do zwrotu towaru w określonym terminie bez podania przyczyny. Z analizy, jaką przeprowadził portal kodyrabatowe.pl, wynika, że ze wszystkich transakcji przeprowadzanych na odległość, poprzez sieć internet około 28% podlega zwrotowi. Analiza ta była przeprowadzana na podstawie ok. 30 tysięcy transakcji z okresu od grudnia 2013 r. do maja 2014 r.

Co zwracamy najczęściej, a co najrzadziej?

Jak pokazują analizy najczęściej zwracane są ubrania. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Oczywiście najczęściej powodem jest wada ubrania lub niespełnienie oczekiwań klienta, np. zły rozmiar bądź inny wygląd koloru na żywo niż na zdjęciach. Specjaliści od e-commerce wskazują również na zjawisko tzw. wardrobingu – „pożyczania” ubrań na jakąś okazję np. zabawę sylwestrową, czy wesele i oddawanie ich.

Zaraz za ubraniami plasuje się sprzęt AGD i RTV. Zwrotowi podlega co czwarta transakcja związana z zakupem sprzętu elektronicznego.

Najmniej zwrotów odnotowują księgarnie internetowe. Zwroty to około 4% „książkowych” zakupów.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak