Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Google najlepszym pracodawcą według studentów!

Google zostało wybrane przez studentów najatrakcyjniejszym pracodawcą. Badanie przeprowadziła firma Universum, która przebadała ponad 200 tysięcy studentów z 12 krajów o najwyższym PKB. Wyniki chyba nie zaskakują i nie ma większych zmian, a liderem pozostaje Google.

Kto znalazł się na podium?

Zarówno studenci kierunków biznesowych jak i inżynieryjnych na świecie marzą o pracy w Google.
Według studentów kierunków biznesowych podium należy się:
1. Google
2. EY ( Ernst and Young)
3. PwC
Natomiast studenci studiów technicznych na podium wytypowali:
1. Google
2. Microsoft
3. IBM

A o czym marzą polscy studenci?

Poniżej prezentujemy Top3 najlepszych pracodawców według polskich studentów z podziałem na branżę: inżynieryjną, IT, biznes i commerce, medycyna, humanistyczna i artystyczna, prawo oraz nauka.
Jak widać nie tylko na świecie studenci uważają Google za najlepszego pracodawce, ale w Polsce również.

 

Poland's Ideal Employers

Dlaczego Google?

Młodzi ludzie chcą pracować w firmach, które zapewniają im możliwości rozwoju. Studenci jako czynnik decydujący o atrakcyjność pracodawcy zwarli uwagę na jakość pracy, przyjazne środowisko pracy oraz możliwość rozwoju. Właśnie w taki sposób studenci odbierają Google. Mimo, że Google to korporacja to jednak dla wielu kojarzy się z miejscem, gdzie pracownicy mogą wykazać się swoją kreatywnością, a atmosfera pracy jest przyjazna. Czy tak rzeczywiście jest? O to już trzeba zapytać pracowników międzynarodowego giganta.

Czym cechuje się dobry pracodawca?

W badaniu studenci zostali również zapytani o to co powinno cechować dobrego pracodawcę. I tak według studentów kierunków biznesowych pracodawca powinien zapewnić wysokie wynagrodzenie, profesjonalne szkolenia, dające możliwość rozwoju oraz liderów, którzy będą wspierać nowych pracowników. Natomiast wśród studentów kierunków inżynieryjnych najważniejsze jest kreatywne i dynamiczne środowisko pracy, bezpieczeństwo zatrudnienia i również profesjonale szkolenia i możliwość rozwoju.

Pełen ranking firm można znaleźć na stronie: http://universumglobal.com/

Komentarze

Dodaj komentarz

 1. Był fajny film o rekrutacji w Google „Stażyści” Polecam!

 2. Tutaj widać sukces PR-owy firmy, bo słyszałem, że aż tak różowo w Google nie jest.

 3. Andrzej Górny pisze:

  @Paulina:
  Film może i był spoko, ale jak dobrze pamiętam to oni sprzedawali AdWordsy poprzez sprzedaż bezpośrednią, więc co to za sprzedaż internetowa?

  @Jan:
  No różowo to może i nie jest, zwykłe kolorowe korpo. Które tylko leci na kasę, ciągle chcą tylko wiecej i wiecej, a pracownikom to nie dadzą :)

 4. Andrzeju, z wysoka malutkiego nie widać.

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak