Google+ się zmienia!

Google+ jako kanał social media nie jest zbyt popularny. Jeśli w ogóle jest używany, to w większości w celach biznesowych poprzez konta firmowe, rzadziej przez zwykłych internautów. Wszytko to wpływa na postrzeganie tego kanału jako mało interesującego. Google postanowiło dokonać zmian i wskrzesić Google+!

Pierwsza zmiana, która ma uczynić to miejsce bardziej interesującym to Społeczności, czyli grupy łączące osoby o tych samych zainteresowaniach i Kolekcje, które grupują posty pod kątem konkretnej tematyki. Wystarczy, że napiszesz post o tym, co Cię interesuje albo dołączysz do odpowiedniej grupy, a możesz odkryć niesamowite rzeczy i poznać ludzi, którzy podzielają Twoją pasję.

Społeczności i Kolekcje to tylko część nowości. Ułatwione zostanie także dodawanie postów, wyszukiwanie i bycie na bieżąco z aktualnościami, dzięki zmianom wyglądu strumienia głównego. Google+ ma być także bardziej przyjazne mobilnie. Bez względu na to czy korzystasz z wersji desktopowej czy mobilnej na Androidzie lub iOS, widok ma być od teraz spójny. #wiemyjak

Źródło: https://googleblog.blogspot.com/

Źródło: https://googleblog.blogspot.com/

Nowe funkcje można obejrzeć logując się i klikając w pojawiający się monit. Na razie w fazie testów możemy wrócić do poprzedniego wyglądu. W ciągu nadchodzących dni zostanie również zaktualizowana aplikacja na Android i iOS.

Komentarze

Dodaj komentarz

 1. Googlarze przespali społeczności. Pudrowanie G+ na niewiele się zda.

 2. Marek pisze:

  Na razie jest mocno średnio. Wykastrowany serwis chodzi szybko i jest lekki, ale:
  – jest wąsko;
  – okno nowego wpisu przypomina lufcik albo dziurkę od klucza;
  – nie ma hangouta;
  – nie ma wydarzeń;
  – nie ma zdjęć;
  – nie ma automagicznej aktualizacji strumienia;
  – profile firm jeszcze głębiej ukryte niż poprzednio;
  – strasznie wąsko (wiem, że się powtarzam);
  – wszystko oprócz jednego miejsca ma nofollow;
  – lokalnie – nie widzę opinii o miejscach

 3. Antek pisze:

  nigdy nie widziałem sensu w tym Google +, nie sądzę by było lepiej

 4. Irka pisze:

  a kto snapchatuje? to ponoć teraz bardzo modne, może coś o tej apce?

 5. Mariusz pisze:

  Z google+ nic już nie będzie i ten projekt moim zdaniem będzie wygaszony. Do biznesu bardziej nadaje się Linkedin

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak