Google Spotlight Stories dostępne na YouTube

Aplikacja Google Spotlight Stories umożliwia oglądanie krótkich, fabularnych filmów w 360 stopniach. Niestety platforma ta dostępna była tylko na smartfonach i iPadach. Nareszcie pod koniec grudnia Spotlight Stories pojawiło się na YouTube, umożliwiając tym sam oglądanie 360-stopniowych filmów także na innych urządzeniach mobilnych i dekstopie.

Google Spotlight Stories zadebiutowało kilka miesięcy temu. Ma to być miejsce, gdzie gromadzone będą treści przeznaczone dla wirtualnej rzeczywistości. Docelowo autorzy chcą stworzyć sklep, w którym będzie można kupić fabularne produkcje w Virtual Reality, jednakże aplikacja jest wciąż w fazie rozwoju i na to musimy jeszcze chwilę poczekać. W związku z krótkim stażem opisywanego narzędzia problem stanowi także jego dostępność. Obecnie nie jest kompatybilne z wieloma urządzeniami, choć jak zapewnia Google wciąż nad tym pracuje i w 2016 roku dostępność aplikacji zostanie rozszerzona o wiele nowych smartfonów. #wiemyjak

Aby umożliwić wszystkim użytkownikom oglądanie filmów umieszczanych w aplikacji, Google Spotlight Stories pojawiło się na YouTubie, dzięki czemu użytkownicy wszystkich urządzeń mobilnych a także komputerów stacjonarnych mogą zobaczyć filmy znajdujące się na kanale. Jest to możliwe ze względu na wprowadzenie w tym roku na YouTube możliwości dodawania i oglądania filmów Virtual Reality oraz wideo 360 stopni.

Pierwszy film jaki został umieszczony na kanale to „Special Delivery”, który opowiada o historii doręczania paczki przez Świętego Mikołaja. W przyszłości mają pojawiać się tam reagularnie nowe produkcje. Warto też wiedzieć, że w aplikacji YouTube możemy włączyć tryb Cardboard, co daje nam możliwość oglądania filmów w kartonowych okularach VR. Zdecydowanie jest to przyjemniejsze w odniesieiu do produkcji 360 sopni.

Z niecierpliwością czekamy na pełne produkcje fabularne w 360 stopniach na kanale Google Spotlight Stories!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak