Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Google zapowiada koniec z przepisywaniem zniekształconych tekstów

Chyba każdy natknął się w internecie na komunikat, który skłania do przepisania tekstu wyświetlającego się w danej rubryce. Sęk w tym, że mechanizm ten staje się coraz bardziej problematyczny i zamiast działać sprawnie, utrudnia użytkownikom płynne przejście na wybraną stronę. Google planuje usprawnić ten mechanizm.

Kilka słów o CAPTCHA

Wspomniana technika to mechanizm CAPTCHA, który ma stanowić pewne zabezpieczenie przez spamem i weryfikuje, czy dane działania faktycznie wykonywane są przez człowieka. Z reguły system wyświetla dobraną losowo treść z obrazka, którą użytkownik ma przepisać. Istnieją również inne rodzaje tej techniki – zadania tekstowe, pytania dźwiękowe, czy formy graficzne. Tekst zapisany w wybranej rubryce może być niemożliwy do wychwycenia prze programy komputerowe i o to właśnie chodziło twórcom. Problem w tym, że jego częste zniekształcenie i to, że wyświetlany jest w sposób niewyraźny utrudnia działanie użytkownikom i zaburza płynność korzystania ze stron. Nieprawidłowa jest zatem konstrukcja obrazów, natomiast niektóre zadania tekstowe mają bardzo wysoki poziom trudności. Poziom irytacji użytkowników jest więc coraz wyższy.

Czas na NO-CAPTCHA!

Okazuje się, że Google jednak nie pozostaje obojętnie wobec tego tematu i proponuje alternatywę – uderzającą w prywatność użytkownika, jednak ułatwiające poruszanie się w świecie internetu. Gigant z Mountain View opracowuje system No CAPTCHA, czyli specjalne algorytmy, mające za zadanie sprawdzić użytkownika i jego wcześniejsze działania. W momencie, gdy system nie wykryje nic podejrzanego, wyświetli się jedynie pole, w którym należałoby zaznaczyć jedynie, że nie jest się robotem. Prostsze rozwiązanie? Zdecydowanie tak. Pytanie, jak szerokie i wnikliwe okaże się działanie systemu sprawdzającego wcześniejszą aktywność użytkownika i czy nie naruszy ono prywatności użytkowników, o której w ostatnim czasie jest bardzo głośno. Wiadomo jednak, że możliwa jest analiza adresu IP przez system, jak i czasu spędzonego na danej stronie. Czy nowa technika się przyjmie?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak