Ikonki na Facebooku wyrażą więcej niż tysiąc słów?

facebookowe ikonki

Już jakiś czas temu pisaliśmy o nowym pomyśle Facebooka dotyczącego przycisków mających poniekąd zastąpić popularne „lubię to”. Temat trochę ucichł, jednak teraz ponownie jest o tym głośno – przyciski oficjalnie weszły w życie i już każdy może z nich korzystać!

Dyskusja o zmianach na Facebooku trwała już od dawna, a pierwsze wzmianki dotyczyły wprowadzenia przycisku „nie lubię tego”. Sprawa była kontrowersyjna – z jednej strony pojawiły się obawy ze strony marketerów o nadużycia związane z wykorzystaniem takiego przycisku, z drugiej strony oponował też sam Mark Zuckerberg, mimo nacisku użytkowników. Pomysł nie wszedł w życie, zaczęto jednak myśleć nad innym rozwiązaniem. Chodziło o możliwość reakcji na Facebookowe treści w odmienny sposób niż „lubię to”. I oto już jest – wprowadzono 5 nowych, charakterystycznych przycisków wyrażających różne emocje. #wiemyjak

Zmiana wprowadzana jest etapowo, także część użytkowników musi jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Obecnie jednak większość osób może zobaczyć ikonki najeżdżając na przycisk „lubię to” – kolejne są to: „super”, „ha ha”, „wow”, „przykro mi” i „wrr”. Dostępne są one również w wersji mobilnej, gdzie aby je wyświetlić należy przytrzymać palec na ikonce „lubię to”. Bużki są kolorowe i rzucają się w oczy, Mark Zuckerberg podkreśla jednak, że spędził dużo czasu analizując ich umieszczenie i zależało mu, aby były uniwersalne i przystępne dla każdego. Okazuje się, że na ten moment najbardziej popularna jest ikona z sercem.

Co sądzicie o tej zmianie? Oficjalna informacja o nowych przyciskach dostępna jest na stronie Facebooka.

25/02/2016
Jagoda Dynowska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to