Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Internauci doceniają wyszukiwarki internetowe

Internauci uważają wyszukiwarki internetowe za najbardziej zaufane źródło informacji – tak wynika z badania firmy Edelman. Uważa tak ok 2/3 internautów!

Jakim źródłom informacji ufają użytkownicy? Znamy już odpowiedź.  To wyszukiwarki internetowe wygrywają w porównaniu z tradycyjnymi mediami. Do tych drugich ludzie podchodzą z większą rezerwą – w przeciągu roku procent osób przywiązanych do telewizji jako źródła informacji obniżył się i aktualnie wynosi 62%. Wyszukiwarki nie zdobyły wiele więcej głosów, jednak wynik 64% pozwala im uplasować się na pierwszym miejscu listy mediów, które stanowią zaufane źródło informacji. Jest to procent więcej niż miało to miejsce rok wcześniej.

sources

Na kolejnych miejscach znalazły się kolejno: media hybrydowe, czyli te łączące tradycyjne media z cyfrowymi (53%), social media (48%) oraz tzw. „owned media” definiowane jako media należące do wybranej marki (może to być blog firmowy, czy funpage na Faceoboku) – 47%. Procent ten nieco wzrósł w porównaniu do poprzedniego roku.

sources2

Internauci przyznają, że w sytuacji poszukiwania informacji biznesowych również sięgają po internet, a w szczególności właśnie korzystają z wyszukiwarek internetowych. Wyszukiwarki wybrało 31% internautów – zanotowano zatem 2% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Na drugim miejscu znalazła się telewizja, która nieznacznie wyprzedziła gazety (kolejno 22% i 21%). Można zatem wywnioskować, że informacje znalezione w internecie są dla większości użytkowników rzetelne i prawdziwe. Czy Wy sądzicie podobnie?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak