Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Internet prosto z nieba.

To nie żart.

Po prostu kolejny pomysł firmy Google. Mogłoby się wydawać, że internet w obecnych czasach jest czymś powszechnym, ogólnie dostępnym. Jednak okazuje się, że 2/3 ludzkości nie ma dostępu do sieci. Google chce to zmienić. Z pewnością ma w tym swoje interesy, jak na korporację przystało, ale nie zbaczając z tematu – o co chodzi w tym projekcie?

Uczestnicy projektu „Loon” mają zadanie umieścić nad Ziemią sieć balonów, która połączy ze światem tereny wiejskie, pozbawione zasięgu oraz umożliwią łączność z miejscami dotkniętymi katastrofami. Balony będą unosić się w stratosferze na wysokości 20 km, czyli dwa razy wyżej niż latają samoloty. Prowadzone przez prądy powietrzne, przekażą internet między sobą, tworząc olbrzymią sieć wysyłającą sygnał do specjalnych anten montowanych na budynkach.

Jeden balon obejmie około 40 km powierzchni Ziemi, a szybkość takiej sieci internetowej porównuje się do 3G. Zatem taka prędkość nie pozwoli na oglądanie filmów, słuchanie muzyki itd. ale umożliwi swobodną komunikację. Obecnie Google prowadzi testy w Nowej Zelandii i projekt jest na wczesnym etapie. Zapowiada się ciekawie, więc czekamy na rezultaty.

Filip Kaźmierczak
EACTIVE – wiemy jak

Źródło: google.com/loon

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak