Jak działa nowy algorytm Facebooka?

Facebook prowadzi intensywne działania w celu jak najlepszego dopasowania News Feedu do swoich użytkowników. Zapowiada koniec z treściami nieodpowiadającymi preferencjom odbiorców – o nowy News Feed ma zadbać specjalny Facebookowy algorytm.

Jak powstał algorytm dopasowujący treści do zainteresowań użytkowników? Facebook przygotował ankietę za pomocą platformy Feed Quality Panel sprawdzającą opinie internautów na temat wybranych treści. W ankiecie pytano także o opinie dotyczące ogólnej poprawy News Feedu i prezentowanych w nim treści – celem było sprawdzenie, jaki content faktycznie interesuje użytkowników i co chcieliby zobaczyć po otwarciu Facebooka. Oczywiście dodatkowo przeprowadzono też inne badania wykorzystując różne metody badawcze. Wszystkie te działania stanowiły podwaliny projektu nowego algorytmu, który został już ostatecznie opracowany na podstawie zebranych danych i właśnie wszedł w życie.

Tak jak zostało wspomniane wcześniej jego głównym celem jest lepsze dopasowanie treści do preferencji użytkowników, a także wybór contentu, który będą chcieli zobaczyć zaraz po wejściu na portal. Liczy się również prawdopodobieństwo polubienia, skomentowania bądź udostępnienia – angażujące treści powinny zajmować najbardziej widoczne miejsce, czyli pojawiać się na górze News Feedu. Jak zmiana przełoży się na zasięg postów na fanpejdżach? Okazuje się, że w przypadku niektórych stron może niewiele wzrosnąć lub obniżyć się popularność wybranych postów.

Więcej informacji znajduje się na blogu Facebooka.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak