Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Jaka korporacja została uznana za najbardziej innowacyjną na świecie?

Znamy już wyniki raportu Boston Consulting Group, którego celem było wyłonienie 50 najbardziej innowacyjnych korporacji świata w 2014 roku. Wyniki badania były opracowane dzięki rozmowom z 1500 menadżerami wysokiego szczebla z całego świata, a także po analizie wskaźników finansowych danych firm. Jest to już 9 edycja tego przedsięwzięcia i po raz kolejny pierwsze miejsce należy do… Apple!

Innowacyjna trójca

Wprowadzanie innowacyjności jest trudne. Mimo, że u większości firm jest to jeden z istotniejszych priorytetów działania, nie zawsze potrafią faktycznie tworzyć innowacyjne projekty. Wokół lidera – Apple’a krążą zarówno pozytywne opinie, potwierdzające innowacyjność firmy, jak i te negatywne i sceptyczne co do jej rozwoju w tym kierunku. Nie da się jednak ukryć, że od dłuższego czasu Apple ukierunkowuje swoją działalność na design, tworzenie aplikacji oraz szeroko pojętą elektronikę. Czy są to udane projekty? Głos należy przede wszystkim do klientów i osób pracujących w branży. Zdecydowana większość ankietowanych osób oddało głos na Apple, co jest bezsprzecznie sukcesem dla marki. Początek rewolucji w obszarze designu rozpoczął się w momencie wprowadzenia przez firmę kolorowych modeli iMaca, które zyskały ogromną popularność. Co pojawiło się później? Przyszedł czas na iBooki, iPody i oczywiście iPhony, różne aplikacje i wiele innych projektów. Drugie miejsce w ankiecie zajęło Google, czyli informatyczny gigant, który systematycznie pracuje na swój sukces. Niedawno wspominaliśmy o kroku Google w stronę medycyny – ta otwartość zapewne jest składnikiem koła innowacji. Koncern wyróżnia się w dziedzinie architektury informatycznej, wdrażania nowych rozwiązań – eksperymentowania, tworzenia nowych produktów i organizacji biznesu. Google ciągle wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, a czasem wręcz przewyższa pewne oczekiwania. Trzecie miejsce natomiast należało do Samsunga.

Kolejni zasłużeni

Na kolejnych miejscach widoczne są firmy takie jak: Microsoft, IBM, Amazon, Tesla, Toyota, Facebook, a pierwszą dziesiątkę zamyka Sony. Jak wynika z raportu 24 spośród najbardziej innowacyjnych firm świata pochodzi z USA, w tym największą grupą stanowią spółki technologiczne. Kolejne 13 firm pochodzi z Europy, z czego 7 z Niemiec. Generalnie pierwsza dziesiątka wyróżnionych firm zajmuje się dziedziną internetu oraz nowych technologii.

raport 50 innowacyjnych kampaii

Jak rozwijać innowacyjność?

Co ciekawe, w raporcie Tomasz Mrozowski, ekspert BCG przedstawił zalecenia dla firm jak rozwijać innowacyjność i podkreślił, że przy podjęciu odpowiednich działań w takim zestawieniu mogłyby znaleźć się polskie firmy. Istotne jest jednak podjęcie ryzyka i nawet, gdy pomysł okaże się chybiony, może okazać się źródłem wiedzy i pewną wskazówką na przyszłość. Jest to pewien etap w dążeniu do innowacyjności, bez którego często niemożliwie byłoby dojście do najlepszych pomysłów. Dodatkowo, podkreślił ważność stworzenia w danym przedsiębiorstwie grupy, która byłaby odpowiedzialna za generowanie innowacyjnych pomysłów. Nie da się ukryć, że część inwestycji w innowacje może się nie zwrócić, jednak bez ryzyka nie jest możliwe stworzenie innowacyjnych produktów. I właśnie to ryzyko może być podstawą sukcesu.

Raport dostępny na stronie: https://www.bcgperspectives.com/most_innovative_companies

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Olga pisze:

    Nie ma co się dziwić. toyota ma spory wkład w rozwój motoryzacji od priusa po mirai ;)

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak