Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Jakie logo będziemy mogli zobaczyć w wyszukiwarkach internetowych z okazji Dnia Matki?

Wyszukiwarka Google przyzwyczaiła nas już, że w dniu jakiegoś święta czy istotnej rocznicy możemy zobaczyć różne grafiki tzw. Doodle nawiązujące do danego wydarzenia. Nie inaczej będzie z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Ale nie tylko Google przygotowało „laurkę” dla mam. Oto co będziemy mogli zobaczyć w różnych wyszukiwarkach internetowych.

Google Super Mama na rowerze

Logo Google przypominać ma nam, że nasze mamy każdego dnia są superbohaterami. W ten wyjątkowy dzień po włączeniu wyszukiwarki będziemy mogli zobaczyć super mamę na wycieczce rowerowej ze swoimi dziećmi. Grafika utrzymana jest w lekkim, zabawnym tonie, a jednocześnie jej przekaz został zachowany – mama jest super pod każdym względem.

Co nam zaproponują inne wyszukiwarki?

Jedynie w Yahoo logo będzie animowane. Po otwarciu strony pokaże nam się standardowy napis, ale za chwile zacznie się zmieniać i pokaże nam się serduszko z napisem „MOM”, co w domyśle ma oznaczać „I Love Mom”.

Z kolei Bing.comAsk.com postawiły na zdjęcia przedstawiające zwierzęce mamy wraz z ich pociechami. Przy włączeniu Bing.com ukaże nam się łosza wraz z młodym. W drugim przypadku będzie to słonica ze słoniątkiem, a pytanie dnia będzie związane z ciążą u tych zwierząt.

Słonie pojawią się również w wyszukiwarce Baidu, tym razem jednak w formie sympatycznej grafiki, na której słoniątko wręcza swojej mamie kwiaty.

Kilka ciekawostek o Dniu Matki

Matki, jako kobiety dające życie czczono już w starożytności, szczególnie w kulturach matriarchalnych. Bogini – matka była symbolem urodzaju, płodności, ale też często bóstwem opiekuńczym.

Obchody Dnia Matki zbliżone do tego co dzisiaj znamy pojawiły się w Anglii – była to tak zwana niedziela u matki. Wówczas był to dzień wolny od pracy i w takiej firmie obchodzono go do XIX w. Ponownie zaczęto ten dzień obchodzić na Wyspach wraz z zakończeniem II wojny światowej.

W tym roku przypada setna rocznica obchodów Dnia Matki w Stanach Zjednoczonych. W 1905 r. ustanowiono tam pierwszy Dzień Matki, który obchodzony był w kilku stanach. Jednak dopiero w 1914 r. prezydent Woodrow Wilson, za zgodą Kongresu ogłosił Dzień Matki oficjalnym świętem narodowym.

Również w naszym kraju po raz pierwszy dzień ten obchodzono w 1914 r. U nas w odróżnieniu od krajów o kulturze anglo-saskiej Dzień Matki przypada na 26 maja. Dzieci z reguły obdarowują swoje matki laurkami, kwiatami lub innymi drobnymi prezentami, a także miłym słowem – w ten sposób wyrażamy swoją wdzięczność za trud wychowania i miłość jaką każdego z nas obdarowały.

Przeczytaj więcej aktualności z branży i dowiedź się co ciekawego dzieje się w świecie marketingu internetowego.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak