Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Mobilne zakupy

Zakupy bez wychodzenia z domu

Cały czas usłyszeć można o powszechnej cyfryzacji, globalizacji oraz zwiększonej mobilności użytkowników urządzeń elektronicznych. Coraz częściej zamiast komputera korzystamy z przenośnych urządzeń takich jak tablety czy nawet smartfony, które mają o wiele mniejsze rozmiary i zachowują podobną, jeśli nie taką samą funkcjonalność. Takie zachowania dostrzegają nie tylko twórcy platform społecznościowych czy instytucje finansowe jak banki, ale i sklepy internetowe i platformy zakupowe. Sklepom daje to większe zyski, zaś klientom swobodę robienia zakupów o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Przeprowadzane badania statystyczne pokazują, że co piąta osoba robiąca zakupy on line korzysta z tabletu, zaś co trzecia ze smarfonu.

Jednak mimo dużego zainteresowania ze strony konsumentów, ale i przedsiębiorców tzw. m-commerce, jego rozwój nie jest tak szybki jakby się mogło tego spodziewać. Eksperci wskazują na zbyt wolne wprowadzenie specjalistycznego oprogramowania, które dostosowane jest do urządzeń mobilnych. Wśród czynników spowalniających rozwój tej dziedziny handlu wymieniany jest również brak wprowadzenia w sklepach standardu płatności mobilnych – w końcu jeśli decydujemy się na robienie zakupów przez telefon to powinno być możliwe przeprowadzenie transakcji do końca właśnie na tym urządzeniu.

Duży potencjał

W naszym kraju ta dziedzina handlu, mimo tego że dopiero raczkuje ma duży potencjał rozwoju. Coraz więcej osób korzysta na co dzień ze smartfonów i tabletów, dzięki czemu handlowcy oraz marketingowcy mają duże pole do popisu. Jest to duża nisza do zagospodarowania i o tym co będzie się działo ciekawego w m-commerce z pewnością jeszcze nie raz napiszemy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak