Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Nowości na YouTube

W ostatnim czasie w serwisie YouTube pojawiło się kilka nowości, o których warto wspomnieć. Ostatnio pisaliśmy o tym, że w serwisie będzie możliwe sprawdzenie statystyk dotyczących oglądalności reklam. To jednak nie wszystko! Warto zaznaczyć, że jakiś czas temu pojawiła się nowa platforma YouTube Music Key, a także funkcja tworzenia gifów.

Tworzenie animowanych gifów

Wszelkie krótkie animacje zyskują w ostatnim czasie jeszcze większą popularność. YouTube chce być na bieżąco i testuje nową funkcję, aby umożliwić użytkownikom generowanie GIFów z filmików. Opcja taka działa głównie na kanale PBS Idea Channel i jest wyjątkowo prosta w obsłudze. Jeszcze do niedawna z funkcji takich można było skorzystać tylko poprzez zewnętrzne strony, a już teraz możliwość taka wypływa bezpośrednio od YouTube. Maksymalna długość fragmentu danego materiału w postaci pliku GIF to tylko 6 sekund i można dołączyć do niego własny tekst. Po stworzeniu wybranego GIFa pojawia się bezpośredni link, który można zamieścić przykładowo na portalach społecznościowych. Jesteśmy ciekawi, czy teraz fala gifów ponownie zaleje Internet?

Nowy serwis muzyczny

Wcześniej różna źródła podawały, że YouTube pracuje nad nowym serwisem muzycznym. Spekulacje okazały się prawdziwe – YouTube już jakiś czas temu ruszył z płatnym serwisem YouTube Music Key. Nowa platforma umożliwia korzystanie z obszernej kolekcji muzyki i teledysków. W serwisie YouTube znajdujemy ogromną ilość utworów oraz albumów, które w dowolnym momencie można odtworzyć i odsłuchać. Według użytkowników, sporo z nich jednak nie nadaje się do odtwarzania na smartfonach, czy tabletach, gdyż jest utrudnione poprzez pojawiające się reklamy, a wybranych utworów nie da się zapisać offline.

youtubekeeey2Google poprzez stworzenie nowej usługi chce wyjść użytkownikom naprzeciw. Użytkownik, który wykupi usługę premium będzie mógł słuchać muzyki w trybie offline i to bez przerywników reklamowych. Dodatkowo będzie mógł korzystać z zasobów serwisu Google Play Music. Wszystko to będzie jednak płatne. Działanie platformy jest zbliżone do Google Music AllAccess, ale jest unowocześnione i rozszerzone, co sprawia, że może stanowić realną konkurencję dla serwisów takich jak Deezer, czy Spotify. Co łączy wszystkie te serwisy? Przede wszystkim możliwość odtwarzania wcześniej wybranych utworów, czy albumów kiedy tylko ma się na to ochotę. Oczywiście za wcześniejszym zapisaniem klipów video. Później odtworzenie zapisanych utworów będzie możliwe w każdym momencie i to będąc w trybie offline. Jeśli chodzi o kwotę, którą należy zapłacić za korzystanie z nowej usługi kwestia jest już jasna. Początkowo będzie można przetestować system przez 30 dni, następnie jednak opłata już będzie wymagana i wyniesie 10 dolarów.

Jak wynika z informacji podanych przez Financial Times, YouTube podpisał porozumienie z agencją Merlin, która współpracuje z wytwórniami muzyki alternatywnej i rozporządza licencjami do utworów. To porozumienie było kluczowe przy wprowadzaniu nowej usługi YouTube Music Key. Jego powstanie może wiązać się jednak z ograniczeniem dostępności utworów, które zamieszczają użytkownicy – rzekomo w życie mają wejść zasady dotyczące ograniczenia dostępności nieautoryzowanych treści. Czy zmiany się przyjmą? A co Wy o nich sądzicie?

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Jakub pisze:

    Tych gifów jeszcze nie widziałem, a więc muszę się temu bardziej przejrzeć. Brakuje mi w YT takiej listy przebojów, kiedyś było TOP100 ale znikło, i teraz nie ma za bardzo czym się sugerować, przy trendach. Bynajmniej jak na razie nie znalazłem alternatywy.

    YouTube Music Key o tym to już w ogóle nie słyszałem, Google strasznie po cichu wprowadza te swoje produkty, mogli by robić jednak więcej szumu.. :)

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak