Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Polskie firmy na YouTube

Jak przedstawia się aktywność polskich firm na YouTube?

Youtube jest miejscem, gdzie chętnie dzielimy się z innymi filmikami o różnej treści. Jednak coraz częściej serwis ten wykorzystywany jest również jako narzędzie do przeprowadzania akcji marketingowych. Trend ten jest coraz bardziej zauważalny. Między innymi dlatego w sierpniu tego roku zostały przeprowadzone badania przez firmę Chimney, które miały na celu analizę komunikacji największych krajowych firm przez kanały firmowe na serwisie Youtube z ich klientami. W wyniku tych badań i przeprowadzonych analiz powstał ciekawy raport – „Chimney’s YouTop 100”.

Kto jest najbardziej efektywny?

W badaniach wzięto pod uwagę 500 największych polskich firm, które wcześniej znalazły się na liście opublikowanej w „Rzeczpospolitej”. Badano stopień wykorzystania kanałów firmowych YouTube do komunikacji zarówno z klientami jak i potencjalnymi partnerami biznesowymi. Firma Chimney na swoje potrzeby wybrała 100 najbardziej efektywnych, pod tym względem firm.

Jak się okazuje aż 38% firm posiada swój kanał na serwisie YouTube, z czego 30% aktywnie z niego korzysta (przez aktywne korzystanie autorzy rankingu rozumieją umieszczenie co najmniej jednego filmu w ciągu roku). Co ciekawe aż 15% firm, które znalazły się na liście generuje ruch na swoich kanałach w granicach 10 000 odsłon jednego filmu. Jednak większość z nich, bo aż 69% to oglądalność na poziomie 1000 odsłon na film.

udział polskich firm na YouTube

Według rankingu najbardziej efektywniejszą firmą na YouTube jest Żywiec Zdrój S.A. Węgierska Górka, a zaraz za nią są: Hortex S.A. GK Warszawa i Eurobank S.A. Wrocław.

Z podsumowania zawartego w raporcie wynika, że w ciągu ostatniego roku kanały największych polskich firm łącznie miały około 116 000 000 odsłon. Jest to dużo. Jednak w porównaniu do Stanów Zjednoczonych wypadamy słabo. Tam wynik oscyluje w granicach 1 700 000 000.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak