Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Prognozy dla rynku e-commerce na 2015

Rozwój rynku e-commerce ciągle nabiera tempa. Co więcej, prognozy na rok 2015 przybierają coraz pozytywniejszy wydźwięk i wygląda na to, że zakupy online staną się jeszcze bardziej popularne – rynek e-commerce może wyprzedzić nawet sklepy tradycyjne. Wnioski takie nasuwają się po przeanalizowaniu wyników ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia dla Poczty Polskiej.

E-commerce to przyszłość?

Dokonywanie zakupów przez internet staje się coraz łatwiejsze. Wybór produktów jest ogromny, a wszelkie ułatwienia pozwalają na swobodne dokonywanie transakcji bez wychodzenia z domu. Czy e-commerce to przyszłość? Coraz mniej osób ma co do tego wątpliwości. 57% badanych deklaruje, że będą częściej robili zakupy w sklepach internetowych, niż tych tradycyjnych (nie dotyczy to tylko żywności i biletów). Dodatkowo, 48% „cyfrowych konsumentów” planuje zwiększyć w tym roku budżet na wydatki online. Które produkty cieszą się największym uznaniem wśród osób dokonujących zakupów online? Okazuje się, że badani najczęściej planują kupować w internecie: odzież/obuwie (59%), artykuły do wyposażenia domu (52%), sprzęt elektroniczny/komputerowy (51%) oraz książki (50%). Dużą popularnością cieszą się również kosmetyki, zabawki, czy artykuły sportowe. Większość badanych sceptycznie jednak podchodzi do kupowania online alkoholu i słodyczy (kolejno 4% i 3%). Wyniki badań przeprowadzonych przez ARC pokazują, że Polacy polubili szybkość i wygodę, z jaką wiążą się zakupy on-line. Pozwala to przewidywać, że sprzedawcy i dostawcy, którzy będą potrafili sprostać rosnącym wymaganiom klientów, mogą liczyć na duże zyski w sektorze e-commerce – tłumaczy członek zarządu ARC Marek Lekki.

co planuja kupowac w sklepach online

A obawy? Jeszcze się ich nie wyzbyliśmy

W badaniu zapytano również ankietowanych o ich obawy odnoszące się do dokonywania zakupów przez internet. Okazuje się, że niepokój jest nadal obecny wśród „cyfrowych konsumentów” i wykazują oni pewne obawy przed dokonywaniem takich transakcji. Internauci mają wątpliwości odnośnie ewentualnej niezgodności towaru z zamówieniem (56%), często nie są też pewni, czy towar nie będzie uszkodzony (48%). Fakt, że sprzedaż może być próbą wyłudzenia/ oszustwa martwi 46% ankietowanych. Najmniejsze obawy budzi sytuacja płatności, ewentualne wątpliwości co do tego procesu na jedynie 7% badanych.

obawy klientow

Prezenty też kupujemy w internecie?

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Święta często przynoszą sprzedawcom rekordowe zyski. Okazuje się, że zakupy online były bardzo popularne w okresie przedświątecznym i prezent pod choinkę kupiło w ten sposób 80% ankietowanych. Najczęściej płacono przelewem bankowym online, kupujący często też korzystali z usług firm pośredniczących w płatnościach. Okazuje się również, że co piąta osoba wybierała płatność za pobraniem.

A jak to wygląda u Was? Coraz częściej robicie zakupy przez internet?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak