Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Samochody Google Street View ponownie ruszyły wzdłuż polskich ulic

Google Steet View dla Polski będzie uaktualnione

Z Google Street View, czyli funkcją wirtualnych map i spacerów z Google Maps miał już do czynienia, chociaż raz, każdy przeciętny internauta. Jedni z nas używają tej funkcji do sprawdzenia jak wygląda droga do wybranego miejsca, inni chcą zobaczyć jak zmieniła się ich rodzinna miejscowość, a jeszcze inni do odbycia „wycieczki” do zagranicznych miast bez konieczności ruszania się sprzed swojego komputera.

Od czego się zaczęło?

Obecnie w Google Street View możemy zobaczyć ulice miast z prawie całego świata. Jest to możliwe dzięki technologii bazującej na wykorzystywaniu fotografii panoramicznej i sferycznej – daje to nam – użytkownikom wrażenie wirtualnego spaceru. Technologia ta wykorzystywana jest również przez największe muzea na świecie (w taki sposób można zwiedzić np. Luwr, ale i kilka rodzimych muzeów). Wirtualne wycieczki stają się również coraz bardziej popularne w branży handlu nieruchomości.

Ale wracając do Google Street View. Funkcja ta została udostępniona w maju 2007 r. i początkowo można było w ten sposób zobaczyć ulice jedynie pięciu miast ze Stanów Zjednoczonych. Jednak już rok później, bo w lipcu 2008 r. na mapach pojawiły się wirtualne odcinki trasy Tour de France. W następnej kolejności pojawiały się zdjęcia z Australii, Japonii oraz Nowej Zelandii. Potem pokazywały się miasta krajów europejskich, między innymi Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Zdjęcia ulic wykonywane są w większości z perspektywy jadącego samochodu z zamontowanym specjalnym aparatem o 15 obiektywach, wyposażony w czujnik ruchu oraz dysk twardy, jak również lasery pozwalające na zbieranie danych o formie 3D. Aparaty te wykonują zdjęcia 360 stopni. Jednakże można spotkać się z innymi pojazdami rejestrującymi widok. Przykładem może tutaj być między innymi trójkołowiec Trike czy specjalny wózek Trolley, który był wykorzystywany również do tworzenia wspomnianych już wycieczek po muzeach, a także śnieżny skuter – Snowmobile. Do fotografowania takich miejsc jak Wielki Kanion używany jest plecak Trekker.

Google Street View w Polsce

Również i nasz piękny kraj został uwieczniony na zdjęciach, które udostępniono poprzez Google Street View.

Pierwsze zdjęcia z Polski pojawiły się już w 2011 r., kolejne w 2013 r. Znalazły się na nich największe aglomeracje, ale i niewielkie malownicze miejscowości. Wszystkie miejsca przedstawione na zdjęciach są dostępne w wysokiej jakości obrazu. Jednakże w wielu miastach brakowało ulic – widoki urywały się i nie można było kontynuować swojego spaceru, dlatego też…

Już od 13 maja na naszych ulicach możemy zaobserwować samochody Street View

Od połowy maja, a dokładnie od 13 dnia tego miesiąca na ulicach polskich miast można ponownie zaobserwować samochody Google Street View. Informacja już na początku maja pojawiła się na jednym z blogów Google.

Niektóre miasta będą jedynie aktualizowane, inne zaś dopiero wprowadzane do wirtualnych map.

Planowane jest, że samochody będą jeździć po ulicach miast położonych w województwach: łódzkim, małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, świętokrzyskim, opolskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. To, jakie dokładnie miasta znajdują się na liście można sprawdzić na stronie Google Maps. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to czy samochody rzeczywiście się w nich pojawią zależeć będzie w dużej mierze od warunków pogodowych oraz logistycznych.

Pozostaje nam jedynie czekać i sprawdzić, czy przypadkiem, któryś z samochodów Google nie uchwycił nas w czasie wykonywania zdjęć okolicy, w jakiej mieszkamy.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak