Sekcja sklep zagości na Facebooku?

sekcja-sklep-na-facebooku

Ostatnio często wspominaliśmy o Facebooku, jednak nie bez powodu – ciągle zaskakuje nas różnymi nowościami. Tym razem chodzi o sporą zmianę, gdyż na portalu ma pojawić się Sekcja Sklep, która umożliwi sprzedaż produktów bezpośrednio z poziomu Facebooka. Zuckerberg inwestuje w nowe narzędzia, aby skoncentrować ruch na swoim portalu i zainteresować marki. W końcu posiadanie swojego mini sklepu na portalu to duży krok w stronę e-commerce, który może być dość przełomowy w e-handlu. Jak zareagują na niego odbiorcy? #wiemyjak

Co ma umożliwić Facebookowy sklep?

Ze strony Facebook for Business dowiadujemy się, że Sekcja Sklep jest obecnie w fazie testów, dlatego jeszcze nie jest w pełni dostępna. Za jej pośrednictwem będzie można przede wszystkim dodawać i sprzedawać produkty ze swojego e-sklepu. Poniżej przedstawiamy główne funkcje sklepu, które umożliwiają:

  • przesyłanie produktów i informacji z nimi związanymi, a następnie utworzenie katalogu z nieograniczoną liczbą produktów,
  • sprzedawanie bezpośrednio z poziomu strony,
  • przygotowywanie i dostosowywanie katalogu produktów sklepie,
  • zarządzanie zamówieniami,
  • uzyskanie statystyk aby dowiedzieć się np. ile wyświetleń uzyskuje dany produkt.

Facebook zadbał, aby dodawanie swoich produktów było łatwe i wygodnie, dlatego można to zrobić zaledwie w kilku krokach. Sekcja będzie dostępna obok innych sekcji na stronie takich jak Oś czasu, czy Informacje.

Czy nadchodzi rewolucja?

Najnowsza informacja od Facebooka zastanawia i jest źródłem wielu pytań – czy konsumenci faktycznie zaczną w ten sposób dokonywać zakupów? Czy rzadziej będą zaglądać na strony producentów i zadowoli ich kupowanie przez Facebooka? A także czy nadejdzie pewnego rodzaju rewolucja w e-handlu? Wnioski będzie można wyciągnąć po pewnym czasie działania nowej sekcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak