Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Social media dla dzieci?

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek, czy pojawi się aplikacja społecznościowa z myślą o najmłodszych użytkownikach, to odpowiedź jest już jasna. Wcześniej podejmowano już próby stworzenia takiego narzędzia, jednak teraz głośno jest o nowym pomyśle – to Vine Kids.

Dzieci i media społecznościowe to połączenie, które już powoli przestaje zaskakiwać. Od dłuższego czasu wiadomo, że dzieciom coraz bliżej jest do internetowej rzeczywistości, która powoli staje się częścią ich codziennego życia. Nie jest to najlepsza wiadomość, zważywszy chociażby na fakt, że w internecie dostępne są praktycznie nieograniczone zasoby treści, które mogą być nieodpowiednie dla najmłodszych użytkowników.

Okazuje się, że dzieci chętnie korzystają z platformy należącej do Twittera – Vine, jednak pojawiające się tam treści nie zawsze są dla nich wskazane. Uwagę na to zwrócił pracownik Vine odnosząc się do przykładu swojej 2-letniej córki, której chciałby zapewnić dostęp do video odpowiedniego dla jej grupy wiekowej. Właśnie tak narodził się pomysł Vine Kids.

vinekids
Powstała aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, zachęcająca swoją bajkową grafiką i filmikami – głównie przedstawiającymi zwierzęta, czy rysunkowe postaci w zabawnych sytuacjach. Dzieci mogą do woli przeglądać dostępne w niej video lub animacje – większość z nich po naciśnięciu porusza się i wydaje dźwięki. Treści są odpowiednio dobrane dla najmłodszych odbiorców i nie zawierają nic niestosownego. Minusem dla niektórych może okazać się brak możliwości wchodzenia w interakcje z innymi użytkownikami, jednak dzieciom nie zawsze na tym zależy. Możliwość poruszania się po aplikacji, natrafiając na różnorodne kolorowe stworzenia, czy ruchome animacje to wystarczający powód, by dzieci nie odrywały wzroku od takiego obrazu. Aplikację wystarczy zainstalować na smartphonie i nie jest potrzebna rejestracja, aby móc z niej korzystać, co ułatwia dzieciom działanie. Ze strony technicznej widoczne są same plusy. Czy jednak dobrym posunięciem jest skłanianie młodych do wpatrywania się w ekrany smartphonów, czy komputerów?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak