TOP 10 najbardziej popularnych aplikacji na smartfona w 2015 roku

Technologia cyfrowa zdecydowanie wiodła triumf zarówno wśród konsumentów jak i marketerów w roku 2015 na całym świecie. Potwierdza to także raport udostępniony przez Nielsen’a, przedstawiający najpopularniejsze w kończącym się już roku aplikacje na smartfona.

Choć dane dotyczą stricte Stanów Zjednoczonych, na ich podstawie można oszacować bardzo zbliżoną kolejność poszczególnych aplikacji pod względem popularnośći w odniesieniu do Europy.

W 2015 roku pierwsze miejsce jako lider wśród popularnych aplikacji na smartfony zajął Facebook, co nie powinno być dużym zaskoczeniem. Ten portal społecznościowy ma średnio ponad 126 milionów unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, co w porównaniu do poprzedniego roku daje 8% wzrost. Na drugim miejscu znajduje się YouTube z ponad 97 milionami unikalnych użytkowników w miesiącu, a ostatnie miejsce na podium przypadło Facebook Massenger z ponad 96 milionami użytkowników każdego miesiąca. #wiemyjak

Największy wzrost w porównaniu do poprzedniego roku zanotowały dwie aplikacje: wymieniony już wcześniej Facebook Messenger (31%) oraz Apple Music (26%).

najpopularniejsze aplikacje na smarftona 2015

 Google uplasowało się na środku listy z Google Search, Google Play, Google Maps i Gmail. Z notowania zniknęło natomiast Google+, które w tamtym roku było na 8. pozycji.

Czy w roku 2016 możemy liczyć na zaskoczenie i aplikację, która pokona Facebooka pod względem popularności? Wszystko przed nami!

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Tomasz pisze:

    Ciekawe zestawienie, zastanawia jednak (jak na USA) np. brak twittera. Podobne statystyki z naszego kraju mogłyby być interesujące.

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak