Twitter zwiększy liczbę możliwych znaków w postach?

Na stronach związanych z branżą social media pojawiły się doniesienia o tym, że Twitter testuje możliwość dodawania wiadomości dłuższych niż charakterystyczne 140 znaków. Nowy limit ma wynosić.. 10 000 znaków!

Jack Dorsey, współzałożyciel i CEO Twittera skomentował pojawiające się informacje na ten temat na swoim Twitterze, nie zdradzając jednak żadnych szczegółów. Jego tweet ani nie potwierdza jednoznacznie ani nie zaprzecza, że portal stara się rozwinąć limit dostępnych znaków. Wiadomości te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Twittera.

W swoim poście Jack Dorsey tłumaczył, że Twitter nie zawsze miał ograniczenie w postaci 140 znaków – wprowadzono je co prawda na wczesnym etapie na wzór wiadomości SMS. Próbował również wyjaśnić, dlaczego zastanawiają się nad nowym rozwiązaniem. Jednym z powodów ma być fakt, że użytkownicy chcąc odpowiedzieć, skomentować jakąś wiadomość, najpierw robią screenshoty tekstu, wrzucając je wraz z odpowiedzią na swojego Twittera. Nowe możliwości miałyby to zdecydowanie ułatwić. #wiemyjak

Informacje te wzbudziły w użytkownikach silne emocje. Wśród komentarzy pojawiło się wiele głosów, mówiących o tym, że z takim rozwiązaniem Twitter nie będzie już Twitterem. Wiele osób zadeklarowało także, że przestanie go używać.

W końcu jest to znak rozpoznawczy Twittera. Choć czasem sprawia dużo trudności, aby zmieścić myśl w 140 znakach, to było to głównym założeniem portalu – aby pisać zwięźle i na temat, zaś 10 000 znaków to prawie jak post na blogu.

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Paweł pisze:

    To byłby prawdziwy strzał w stopę ze strony Twittera. Mamy przecież inne portale na których możemy pisać co nam się żywnie podoba.
    Po co wówczas mamy sięgać po Twittera? Rozszerzenie liczby znaków? Tak, ale maksymalnie do 256 znaków :)
    Też bym pomyślał o tym, aby też był limit dzienny tak długich wiadomości – jeśli ktoś ma naprawdę coś ważnego do skomentowania.

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak