Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

WhatsApp bije rekordy popularności!

Komunikować możemy się na wiele sposobów – np. za pomocą mediów społecznościowych, które od dłuższego czasu rządzą na rynku. Od pewnego czasu bardzo popularna staje się mobilna aplikacja dla smartfonów, z której korzysta coraz więcej osób lubiących pozostawać na bieżąco w kontakcie. O czym mowa? Oczywiście o WhatsAppie!

Aplikacja ta została ona założona w 2009 roku przez Briana Acton i Jana Kouma, byłych pracowników Yahoo! Umożliwia ona wysyłanie wiadomości bez ponoszenia kosztów, a łatwość obsługi i możliwość korzystania z niej przez telefon podnosi jej atrakcyjność. Jedynym warunkiemwhatsapp-king korzystania z komunikatora jest połączenie naszego urządzenia z Internetem, co w obecnych czasach z reguły nie stanowi żadnego problemu dla użytkownika. Warto też wspomnieć, że aplikacja umożliwia przesyłanie zdjęć i filmików. Jak dowiadujemy się z najnowszych statystyk, z WhatsAppa korzysta już 600 milionów użytkowników! Popularność aplikacji osiąga szczyt w Indiach i w tej chwili korzysta z niej nieco ponad 70 milionów użytkowników. WhatsApp został wykupiony przez Facebooka za…. 19 mld dolarów. Była to najgłośniejsza transakcja w tamtym czasie, która wzbudzała wiele emocji. Już wtedy Mark Zuckerberg oceniał wartość aplikacji na wiele więcej i przewidywał, że w przeciągu najbliższych 5 lat ten fenomen zgromadzi 4-5 miliardów użytkowników. Czy miał rację?

Liczba odbiorców przekroczyła w kwietniu 500 milionów, a w kolejnym miesiącu zauważono, że baza powiększyła się o nowe 25 milionów. W tym momencie aplikacja jest najbardziej popularna na świecie, miejsce drugie zajmuje chińskie WeChat, które goni japoński LINE. WhatsApp stał się ogromnie konkurencyjny dla operatorów telefonii komórkowych, gdyż w atrakcyjny sposób zastępuje wiadomości SMS. Czy popularność WhatsApp będzie ciągle rosła?

Więcej informacji na stronie: http://www.forbes.com/sites/parmyolson/2014/08/25/whatsapp-hits-600-million-active-users-founder-says/

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak