WhatsApp jednak rezygnuje z reklam!

Zapewne nie jedną osobę zaskoczy najnowsza informacja dotycząca WhatsAppa – okazuje się, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, komunikator nie będzie pobierał żadnych opłat od swoich użytkowników, nie zamierza również wprowadzać reklam!

WhatsApp funkcjonuje na rynku od 2009 roku, a od lutego 2014 aplikacja została w pełni przejęta przez Faceoboka. Posiada stale powiększające się grono fanów – nic dziwnego, w końcu jej funkcjonalności mogą przyciągnąć niejednego odbiorcę. Aplikacja umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych i multimedialnych pomiędzy użytkownikami, a także dzwonienie, wystarczy, że użytkownicy będą połączeni z internetem. Co ważne, wszystko to można mieć za darmo! Początkowo twórcy narzędzia zakładali pobieranie opłat po roku użytkowania, kwota ta miała być jednak symboliczna i wynosić jedyne 0,99 dol. Obecnie oficjalnie już ogłoszono, że WhatsApp będzie całkowicie darmową aplikacją i zniesiona zostanie powyżej wspomniana opłata. Pomysł został przedstawiony przez twórcę i szefa aplikacji Jana Kouma, który swoją decyzją motywował podkreślając, że dla niektórych użytkowników problemem może być płatność i zrezygnują z korzystania z aplikacji. Powstaje zatem pytanie jak będą czerpane zyski? Warto zaznaczyć, że Koum również nie zamierza wprowadzać zewnętrznych reklam firm. #wiemyjak

Źródło zarobków Koum widzi we współpracy z firmami, które w założeniu mają płacić za utrzymywanie kanałów stworzonych w celu komunikacji z klientami. Okazuje się, że wiele firm stale korzysta z WhatsAppa w celu komunikacji i jest zadowolona z tej formy współpracy. Twórcy aplikacji zamierzają pójść tą drogą i w przyszłości stworzyć specjalne narzędzia dla marek. Póki co posiadacze aplikacji mogą być spokojni – nie zobaczą komunikatu przypominającego o płatności!

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak