Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

YouTube wprowadza specjalne karty dla reklamodawców

Na YouTube pojawia się pewna nowość, która może przypaść do gustu marketerom i reklamodawcom. Tym razem chodzi o dość tajemniczo brzmiące interaktywne karty – sprawdźmy co się kryje za tym pojęciem.

Okazuje się, że najnowsza usługa pozwala na dodawanie do swoich reklam dodatkowych informacji powiązanych z marką. Takie treści będą zawarte na tzw. interaktywnych kartach, które mają pojawiać się w oknie danego spotu. Informacje pojawiające się na kartach mają być wyjątkowo różnorodne i zawierać treści dotyczące konkretnego reklamodawcy, jak i wiele innych informacji wyświetlanych już po wejściu w daną kartę. Karty podzielone zostaną na kategorie takie jak: handel, video, lista odtwarzania, zbieranie datków, wsparcie fanów oraz powiązana strona.

YouTube_karty

Na YouTube istniała wcześniej możliwość dołączania adnotacji, jednak nie tak w szerokiej skali jak to ma mieć aktualnie miejsce. Do tej pory zawierały one jedynie przekaz tekstowy i nie było możliwe korzystanie z nich z urządzeń mobilnych. Interaktywne karty już jednak to oferują, do tego ich zawartość ma być ciekawsza i bardziej zróżnicowana. Jak komentuje ten temat dyrektor segmentu reklamowego na YouTube? W rozmowie z serwisem AdAge podkreśla, że: „to rozwiązanie uczyni YouTube’a jeszcze bardziej kreatywnym obszarem dla firm i marketerów. Dzięki kartom wykonujemy kolejny krok w kierunku interaktywności naszej platformy reklamowej.”

Użytkownicy YouTube’a mają podzielone zdanie, jedni uważają, że to niepotrzebny dodatek, który tylko zasłoni im ekran, inni jednak sądzą, że to dobra alternatywa dla adnotacji. A Wy jak uważacie?

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak