Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

”Zapomniani” przez Google

Wniosek o usunięcie wpisu w wynikach wyszukiwania

W maju firma Google udostępniła formularz, dzięki któremu można złożyć wniosek – prośbę o usunięcie z wyników wyszukiwania konkretnych wpisów dotyczących danych osób. Wniosek taki mogą złożyć osoby będące obywatelami Unii Europejskiej. Formularz można złożyć w swoim lub czyimś imieniu, jednak do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające tożsamość – najczęściej będzie to dowód osobisty.

formularz google

Jak się okazuje również wyszukiwarki Bing oraz Yahoo zostały zobligowane na mocy decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 13 maja bieżącego roku do opracowania podobnych rozwiązań.

Co to oznacza w praktyce? To, że wskazane linki będą w uzasadnionych i potwierdzonych przypadkach usuwane na żądanie wnioskodawcy. W miejsce usuniętego linku pojawi się informacja podobna do tej, którą można zobaczyć np. w serwisie YouTube, gdy film naruszał prawa autorskie

Wielkie czyszczenie – czy zawsze wyjdzie to nam na dobre?

Od momentu udostępnienia formularza do Google wpłynęło z całej Europy już blisko 70 000 wniosków dotyczących usunięcia linków do ponad 300 000 stron. Z naszego kraju takich wniosków wpłynęło 1661 (stan na koniec czerwca). Jednak w niektórych krajach w związku z taką możliwością pojawiło się sporo kontrowersji. Szczególnie widać to w Wielkiej Brytanii, gdzie do firmy trafiły wnioski dotyczące usunięcia linków do publikacji, które są niewygodne dla wysoko postawionych osób. Chodzi tutaj przede wszystkim o mające krytyczny charakter niektóre z publikacji na stronie gazety „The Guardian” czy stacji telewizyjnej BBC.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak