x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Jak adres URL zdjęcia pomoże Ci sprzedać iPhone’a 6?

Osoby na bieżąco śledzące naszego bloga doskonale wiedzą, że tworzenie tzw. „przyjaznych” adresów URL jest niezwykle ważne pod kątem SEO. Proste, jasne wyrażenia tworzące odnośnik do konkretnego miejsca na naszej witrynie informują użytkownika jakich treści może się spodziewać. Jest łatwy do zapamiętania, trudno go pomylić w trakcie wpisywania, a w dodatku jest doceniany przez wyszukiwarkę. Przyjazny adres URL dostarcza wyszukiwarce informacji na temat strony, co zauważymy w trakcie zwracania wyników – interesujące nas frazy zostaną pogrubione w SERP-ach, jeśli znalazły się w adresie zwróconej strony. Jak się okazuje, adresy URL są ważne nie tylko dla podstron na witrynie – wyszukiwarka doceni również poprawnie skonstruowane adresy URL zdjęcia czy obrazka zamieszczonego na stronie www.

Ogólne zasady tworzenia przyjaznych adresów URL

Zanim dokładniej przyjrzymy się adresom grafik zamieszczanym na stronach internetowych, przypomnijmy sobie ogólne zasady tworzenia przyjaznych adresów URL. Pozycjoner tworząc adresy do podstron musi pamiętać o tym, by:
-używać całych słów zamiast nic nie znaczących znaków, liczb itp.
-zastępować ogólniki konkretnymi wyrażeniami
-nie nadużywać słów kluczowych
-stworzyć prostą strukturę katalogów
-korzystać z jednej wersji adresów
-korzystać z przekierowania 301

Jeśli w trakcie tworzenia adresów URL skorzystamy z powyższych rad, będziemy mogli nazwać je przyjaznymi. Bo czyż nie lepiej wygląda adres url https://www.eactive.pl/pozycjonowanie/kurs-pozycjonowania/content-marketing/ niż np. http://www.tojestprzyklad.pl/8312938/l1a9h8c6im? W pierwszym przypadku dostajemy jasną informację, że na stronie znajdziemy treści poruszające temat content marketingu, będące częścią kursu pozycjonowania. Czego dowiemy się w przypadku drugiego, sztucznie stworzonego adresu url? Kompletnie niczego.

Pamiętajmy o optymalizacji grafiki na stronie www

Optymalizacja obrazu to jeden z kroków, które powinniśmy uwzględnić w trakcie pracy nad stroną internetową. Jeśli jesteśmy właścicielami sklepu z asortymentem, który można zobrazować, powinniśmy punkt ten potraktować jako jeden z ważniejszych. Prawidłowo zoptymalizowane zdjęcia pomogą w dotarciu do większej ilości internautów szukających konkretnych produktów, również korzystających z opcji wyszukiwania plików graficznych w wyszukiwarce. Pośród wielu czynności takich jak określenie rozmiaru i jakości zdjęć, typu wrzucanych na serwis plików nie możemy zapominać, że adres URL obrazka jest również niezwykle istotny.

W tym momencie warto cofnąć się do poprzedniego akapitu i przypomnieć sobie prawidłową strukturę przyjaznych adresów URL. Podobnie sprawa ma się z grafikami. Ustalając ich adres zapomnijmy o stosowaniu problematycznych znaków, gdyż uniemożliwi to wyszukiwarkom ich indeksację. Unikajmy również technologii JavaScript, która jak wiadomo nie wspomaga indeksacji i pozycjonowania stron. Za to chętnie używajmy konkretnych, jasnych nazw dokładnie obrazujących grafikę, by już po adresie można było rozpoznać czego możemy się spodziewać czekając na jej załadowanie.

Trafne nazwy i alt-y obrazków ułatwią budowanie struktury URL

Jeśli prowadzimy wspomniany wyżej sklep i posiadamy w asortymencie ogrom produktów, wizja zadbania o unikatową nazwę dla każdego zdjęcia przeraża. Jednak praca, jaką musielibyśmy w tym przypadku wykonać, jest opłacalna. Tworzenie opisowych nazw plików graficznych to jeden z kluczowych elementów optymalizacji grafiki. Możliwość użycia słów kluczowych, precyzowanie opisu to czynniki, które pomogą użytkownikowi trafić na takie zdjęcie, co daje realną szansę na zwiększenie sprzedaży produktu. Jeśli np. handlujemy telefonami komórkowymi, nazwa iphone6_64gb_black.jpg powie więcej niż DSC_1008.jpg. Dzięki niej dowiemy się, że grafika dotyczy telefonu iPhone 6 w kolorze czarnym, wyposażonego w 64 GB pamięci wewnętrznej.

Wykorzystując znaczną ilość grafiki na stronach www warto również zadbać by była odpowiednio opisana. Pomocny w sporządzeniu opisu zdjęcia celu będzie znacznik „alt”. Dobry opis zostanie dostrzeżony przez roboty wyszukiwarki, a również pomoże znaleźć się w sekcji Google Grafika, często wykorzystywanej przez internautów do znalezienia konkretnego zdjęcia. Atrybut „alt” pomoże osiągnąć lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania oraz poratuje w razie nieprawidłowego wyświetlania się zdjęć.

Opis zdjęcia może wyglądać następująco:
<img src=”iphone6_64gb_black.jpg” alt=”iPhone 6 64 GB Black”>

Adres URL zdjęcia produktu szansą na lepszą sprzedaż

Przyjazne adresy URL na stałe zagościły w Internecie. Wiąże się to z niemałymi korzyściami zarówno dla poszukujących informacji, jaki i je udostępniających. Podobnie sprawa wygląda w przypadku grafik, które zyskują coraz większe znaczenie, często zastępując treści pisane. Szczególnie w przypadku sklepów internetowych, które posiadają mnóstwo grafik obrazujących sprzedawane produkty, poprawny adres URL obrazka jest bardzo ważny. Może pomóc w znalezieniu produktów przy pomocy obrazka, co zwiększa szansę na sprzedaż.

Pozycjonując stronę zgodnie ze standardem KOP = stabilne pozycje stworzymy adresy URL przyjazne dla Twoich klientów. Poznaj autorską ofertę na pozycjonowanie stron Eactive >>

Szukasz rozwiązań marketingowych dla Twojego biznesu?

Nasi eksperci przygotują najlepszą strategię i pomogą zwiększyć Twoją sprzedaż.

Napisz do nas

Komentarze

Dodaj komentarz