Nowe rozszerzenia lokalizacji w reklamach displayowych

rozszerzenia-lokalizacji

Google dostarcza nowych możliwości i rozwija reklamy displayowe – właśnie wprowadzono nowy format rozszerzeń lokalizacji, który może wpłynąć na większą skuteczność i atrakcyjność reklamy.

Wykorzystywanie rozszerzeń w reklamach to skuteczne rozwiązanie – dostarczają one użytkownikom dodatkowej, cennej wiedzy o firmie i mogą zachęcić ich do skorzystania z jej usług. Istnieje wiele rozszerzeń, przykładowo rozszerzenia połączeń, opinii, czy właśnie wspomniane rozszerzenie lokalizacji, które Google udostępniło w nowym formacie dla reklam w sieci reklamowej, co może być bardzo przydatne dla biznesów lokalnych.

Czym są rozszerzenia lokalizacji?

Ten rodzaj rozszerzenia pomaga użytkownikom łatwo znaleźć daną firmę, gdyż reklamy wyświetlają się na mapie, zawierają adres i odległość użytkownika od firmy. Obecnie ta możliwość dostępna jest również w sieci reklamowej, gdzie reklamy będą zawierać informacje takie jak: zdjęcia, czy godziny pracy firmy. Przykładowo, gdy sprzedawca butów chciałby promować swój sklep i dotrzeć do odpowiednich odbiorców jednocześnie zachęcając ich do wizyty w sklepie, wystarczy uruchomienie wspomnianego rozszerzenia. Wtedy reklamy oparte na lokalizacji wyświetlą się użytkownikom np. na stronach należących do sieci reklamowej, co może nakłonić ich do wizyty w sklepie stacjonarnym.

Testy wychodzą pozytywnie – okazuje się, że reklamy z rozszerzeniami uzyskują wyższą klikalność, a aż 60% użytkowników klika w rozszerzenie związane z lokalizacją i informacjami o sklepie. Więcej informacji dostępnych jest w tym miejscu.

30/03/2017
Jagoda Dynowska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to