WYKONUJEMY DARMOWE AUDYTY SPRAWDŹ
 

Czy potrafisz pomóc osobie tonącej? Zapoznaj się z infografiką!

News

Planujesz rodzinny wyjazd nad morze? A może spływ kajakowy ze znajomymi? Jednak, czy wiesz jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś w Twoim pobliżu tonie? Pewnie wielu z nas nie jest świadomych, że utonięcie jest trzecią, najczęstszą przyczyną nieumyślnej śmierci na świecie. Tylko w samym czerwcu tego roku w Polsce, na skutek utonięcia zginęły 64 osoby, a to dopiero początek okresu wakacyjnego. Przerażające, prawda? Z tego powodu wraz z Oddziałem Wrocławskim Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej i prezesem Łukaszem Iskrzyckim stworzyliśmy infografikę dotyczącą udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej.

pierwsza_pomoc_tonacemu_infografika

Akcja ratunkowa osoby tonącej należy do jednej z najtrudniejszych, dlatego tak ważne jest aby zapoznać się z jej zasadami. Jako, że rozpoczyna się okres wakacyjny, liczba utonięć będzie wzrastać. Coraz więcej osób zaczyna wypoczywać nad jeziorami, basenami czy innymi akwenami wodnymi. Szczególną ostrożność należy zachować na kąpieliskach niestrzeżonych, gdzie dochodzi do największej liczby utonięć. Pamiętajmy, że nawet nad najlepiej strzeżonym miejscem wypoczynku należy mieć wzmożoną czujność.

Poprawa bezpieczeństwa nad wodą powinna być priorytetem każdego z nas. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionej infografice, każda osoba zyska niezbędną wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej i będzie przygotowana na przeprowadzenie akcji ratowniczej.

02/07/2018
Agata Strzębska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

 1. Paula pisze:

  Bardzo przydatne informacje.

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to