Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Czy protokół HTTPS zapewnia wyższą pozycję w rankingu Google?

Google poinformowało ostatnio, że używają protokołu SSL/HTTPS jako elementu premiowanego w wynikach wyszukiwania. Według Google dodanie 2048-bitowego certyfikatu klucza SSL powoduje obecnie jedynie niewielki wpływ na ranking. Jednak warto wiedzieć, że przejście z HTTP na protokół HTTPS nie pozostaje bez wpływu na pozycję w rankingu Google.

Jak informuje Google bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego podejmuje w tym kierunku ciągłe inwestycje. Jedną z decyzji, podjętą w celu zwiększenia bezpieczeństwa przez Google było wezwanie webmasterów do przyjęcia protokołu HTTPS.

Kilka dni temu Google poinformowało, że wykonane zostały testy i sygnał HTTPS wykazał pozytywne rezultaty, dlatego też podjęta została decyzja, aby używanie HTTPS miało pozytywny wypływ na ranking.  Aktualnie wpływ ten jest niewielki, ale możliwe, że Google zdecyduje się go zwiększy chcąc w ten sposób zachęcić administratorów do przełączenie się z HTTP na bezpieczny HTTPS.

A wszystko jak zapewnia Google w celu podnoszenia bezpieczeństwa w Internecie. Google zobowiązało się w najbliższych tygodniach przekazać więcej informacji na ten temat.

 

Komentarze

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak