Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Informacja o indeksowaniu mobilnym w Google Search Console

Jednym z większych ostatnich wydarzeń w świecie SEO i SEM było, odbywające się w Monachium, Search Marketing Expo. Podczas tego wydarzenia poruszono wiele tematów związanych z pozycjonowaniem stron. Wśród wystąpień, nie mogło zabraknąć tego, przygotowanego przez Johna Muellera, który przedstawił nowe informacje związane z indeksowaniem mobilnym. O Mobile First Index wiadomo już od dłuższego czasu, a w środowisku śledzi się informacje i wszystkie czynniki mogące wpłynąć na pozycjonowanie, a które są związane z indeksem mobilnym.

Podczas wystąpienia Johna Muellera na bieżąco pojawiały się relacje z jego przemówienia na Twitterze.
screen-wystapienie-john-mueller-smx
Źródło: http://www.thesempost.com/google-mobile-first-search-console-alerts-report-annotations-coming/

John Mueller przedstawił kilka nowych informacji, związanych z mobilnym indeksowaniem podczas rozmowy poświęconej Google Mobile First. Mówił o tym co się stanie, kiedy witryny przestawią się na indeksowanie mobilne i czego można spodziewać się w Google Search Console.

Po pierwsze, Google poinformuje za pośrednictwem konsoli wyszukiwania gdy witryna zostanie dodana do Mobile First Index. Jest to istotna informacja dla właścicieli witryn, tym bardziej, że początkowo Google nie planowało powiadamiać o przeniesieniu strony do indeksu mobilnego. Czy witryna została uwzględniona w mobilnym indeksie należało sprawdzić samemu, przeglądając pliki dziennika w Google Search Console. Nowe ustalenia zakładają dodanie specjalnego alertu, który poinformuje właścicieli witryn, gdy ich strony przejdą na indeksowanie mobilne.

Dodatkowo do raportów w Search Console zostanie dodana adnotacja wskazująca, kiedy witryna została przeniesiona do indeksu mobilnego. Dzięki temu właściciele witryn będą mogli porównać dane przed i po zmianie.

Google jest w trakcie przenoszenia najlepiej dostosowanych stron do indeksu mobilnego. Do uwzględnienia w Mobile First Index w pierwszej kolejności są strony responsywne i AMP.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak