Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Jak to jest z wpływem protokołu HTTPS na ranking?

6 sierpnia Google poinformowało, że używanie protokołu HTTPS będzie miało pozytywny wpływ na ranking.

Informacja wywołała dosyć duże zainteresowanie i wiele osób zaczęło się zastanawiać jak duży może być ten wpływ. Oczywiście opinie są rozbieżne. Marcus Tober z SearchMetrics uważa, że nie można udowodnić, aby zastosowanie protokołu HTTPS miało jakikolwiek wpływ na pozycję strony. A dokładniej jak twierdzi Tober Google nie rozwinęło jeszcze wystarczająco nowego wskaźnika oceniającego lub wpływ, który ma protokół jest tak niewielki, że nie udało się go wykryć podczas przeprowadzonej przez niego analizy.

Tobar nie jest jedynym, który zastanawia się nad tym jak to jest z siłą wpływu protokołu na ranking. Możliwe, że w tym momencie jest ona znikoma. Jednak warto przypomnieć, że Google ogłaszając w sierpniu informacje o rozpoczęciu używania protokołu HTTPS jako sygnału wpływającego na ranking zaznaczyło, że wpływ jest początkowo niewielki ale z czasem może ulec zwiększeniu.

Nie pozostaje nic innego jak monitorować sytuację stron korzystających z protokołu HTTPS.

 

Komentarze

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak