Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Narzędzia Google dla webmasterów wysyłają powiadomienia o błędnych przekierowaniach urządzeń mobilnych.

Wczoraj narzędzia Google dla webmasterów zostały wzbogacone o nową funkcję. Dodatkową funkcją przygotowaną przez Google są powiadomienia o błędnych przekierowaniach urządzeń mobilnych. A dokładniej Google zaczęło wysyłać informacje do webmasterów, którzy źle przekierowali użytkowników urządzeń mobilnych.

 W czerwcu Google zaczęło ostrzegać użytkowników smartfonów przed źle funkcjonującą stroną mobilną. Problem pojawiał się gdy użytkownik szukając czegoś na smartfonie zamiast na stronę docelową poprzez błędne przekierowanie trafiał na stronę główną. Google postanowiło wtedy wyjść naprzeciw użytkownikom i informować ich o błędnym przekierowaniu oszczędzając ich czas.

Wczoraj natomiast Google uruchomiło nową funkcję powiadomień dla webmasterów. W wiadomości od Google administrator otrzyma informację, że system Google wykrył iż adres URL przekierowuje użytkowników urządzeń mobilnych do strony głównej zamiast do strony na którą faktycznie użytkownik chciał się dostać. A dodatkowo przedstawiony zostanie schemat działań, który należy podjąć w celu naprawienia błędu.

Powiadomienie ma za zadanie przekonać webmasterów aby nie używali przekierowania na stronę główną i wysłali użytkowników mobilnych na stronę której szukają.

 

Komentarze

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak