Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Nieakceptowane typy podpowiedzi autouzupełniania w wyszukiwarce

Każdy kto korzysta z wyszukiwarki Google kojarzy opcję autouzupełniania, kiedy po rozpoczęciu wpisywania hasła, które chcemy wyszukać, pojawiają się propozycje jego dokończenia. Dla użytkowników prawdopodobnie jest to tak oczywista funkcja, że nie zastanawiają się nad jej używaniem. Jednak zrozumienie zasad funkcjonowania wyszukiwarki może być pomocne przy prowadzeniu wszelkich działań marketingowych z nią związanych.

Funkcja autouzupełniania jest dostępna wszędzie tam, gdzie znajduje się pole wyszukiwania Google. Szczególnie przydatna wydaje się dla osób korzystających z urządzeń mobilnych, gdzie pisanie na małym ekranie może być utrudnione, a dzięki autouzupełnianiu wyszukiwanie informacji staje się łatwiejsze.

Ostatnio na blogu Google wyjaśniono zasady autouzupełniania, a także zapowiedziano rozszerzenie typów podpowiedzi, które będą wykluczane z funkcji autouzupełniania w najbliższych tygodniach. Dla wszystkich, którzy zwracają uwagę na pozycjonowanie stron www, śledzenie działań związanych z funkcjonowaniem wyszukiwarki może być inspiracją do planowania strategii rozwoju swoich stron internetowych.

Pokazując propozycje autouzupełniania, Google opiera się na rzeczywistych wyszukiwaniach, następnie dając wynik powiązany z wpisywanymi znakami, a także z lokalizacją i wcześniejszymi wyszukiwaniami użytkownika. Ostateczne propozycje w autouzupełnianiu powinny być zgodne z zasadami autouzupełniania, a wszystkie naruszające te zasady, jak zapowiedział Google, będą usuwane. Za naruszenie są uważane propozycje, które m.in.:

  • są postrzegane jako przejaw nienawiści lub uprzedzenia do osób i grup pod względem rasy, pochodzenia etnicznego, religii, niepełnosprawności, płci, wieku, orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej;
  • wydają się popierać, nawoływać do przemocy i okrucieństwa;
  • są spamem;
  • są ściśle związane z piractwem.

Dodatkowo Google usuwa propozycje wyszukiwania w odpowiedzi na wnioski prawne. Google zapowiada również, że w najbliższych tygodniach będzie rozszerzać typy podpowiedzi, które będą usuwane z funkcji autouzupełniania. Propozycje autouzupełniania niezgodne z zasadami są wychwytywane przez specjalne systemy. Istnieje jednak możliwość, że technologia nie wychwyci wszystkich złych wyników. W celu lepszego radzenia sobie z niewłaściwymi wynikami Google uruchomiło w zeszłym roku narzędzie do zgłaszania opinii, z którego może skorzystać każdy, kto zauważy nieprawidłowości.

zgloszenie-nieodpowiedniej-podpowiedzi-w-google-proces

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak