WYKONUJEMY DARMOWE AUDYTY SPRAWDŹ
 

Nowa wersja beta Google Search Console dostępna dla wszystkich

Od jakiegoś czasu Google tworzył i testował wersję beta Google Search Console. Teraz na Google Webmaster Central Blog ogłosił, że jest już ona dostępna dla wszystkich witryn. Dodatkową informacją jest pozostawienie starego interfejsu niezmienionym, co umożliwi korzystanie z obu wersji Google Search Console.

Jak zapowiedziano, nowa Google Search Console oferuje znacznie więcej możliwości, a sugestie użytkowników dalej będą uwzględniane. Skuteczne pozycjonowanie stron www powinno opierać się na monitorowaniu i kontrolowaniu prowadzonych działań. Google Search Console jest zestawem narzędzi i zasobów, które ułatwiają właścicielom witryn, webmasterom, specjalistom SEO monitorowanie wydajności witryny w indeksie wyszukiwania Google. Dzięki dostępnym tam funkcjom, można uzyskać informacje m.in. na tematy związane z ruchem i wyszukiwaniem, aktualizacjami technicznymi, różnymi danymi, a także jest to zasób wiedzy dla użytkowników. #wiemyjak

Nowa wersja beta Search Console jest już uruchomiona. Zmiany takie jak odświeżenie interfejsu było spodziewane, ale pojawiły się również zmiany związane z funkcjonalnością, wynikające z uwag użytkowników Search Console.

Żeby uzyskać opinie użytkowników Google zbierało informacje na 3 sposoby: na specjalnym forum, poprzez linki do przesłania opinii oraz dzięki stworzeniu Panel Search Console, nowego kanału komunikacji, tworzonego przez grupę czterystu losowo wybranych użytkowników Search Console, reprezentujących strony internetowe wszystkich rozmiarów. Członkowie panelu brali udział w tworzeniu nowej wersji poprzez badania, ankiety wywiady i testy użyteczności.

Testowanie obejmowało m.in. kwestię wyświetlania raportu skuteczności:

search-console-performance-gif
Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2018/02/how-listening-to-our-users-helped-us.html

Testy miały sprawdzić jak użytkownicy korzystają z funkcji „porównywania” i „filtrowania”, a uczestnicy badania sprawdzali intuicyjność tych funkcji na podstawie specjalnie stworzonego prototypu.

Przed ostateczną premierą ogłoszenia nowej wersji beta, przeprowadzono również testy A/B raportów Search Console. Zmiany jakie zostały wprowadzone to m.in. połączenie raportu o błędach i zasięgu, oferując jeden całościowy pogląd. Google zapewnia, że nie przestanie pracować nad udoskonalaniem Google Search Console.

08/02/2018
Iga Katulska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to