Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Ranking sklepów ze zdrową żywnością

wyniki_ranking4

Od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost zainteresowania wśród społeczeństwa zdrowym stylem życia. W trend ten wpisuje się aktywne spędzanie czasu, dbanie o sportową sylwetkę i przede wszystkim zdrowe odżywianie.

Takie podejście do życia rozpropagowały popularne ostatnio w mediach programy kulinarne, coraz częściej pojawiający się w programach telewizyjnych trenerzy personalni, a w internecie do aktywnego spędzania czasu entuzjastycznie zachęcają nas blogerzy.

Wzorując się na tym przekazie, staramy się urozmaicać naszą dietę i aktywnie spędzać czas – chcemy po prostu żyć zdrowiej. Z pomocą oprócz telewizyjnych poradników i ekspertów przychodzą nam także poradniki internetowe, aktywnie działający blogerzy, a nawet sklepy. Oferta osiedlowych delikatesów powiększa się o zdrowe produkty, nie wspominając już o sklepach (stacjonarnych jak i internetowych), w których znajdziemy wyłącznie żywność naturalną, ekologiczną czy BIO.

Ile kosztuje zdrowe odżywianie?

W związku z tym, że takich sklepów jest coraz więcej, postanowiliśmy sprawdzić jak kształtują się w nich ceny. Wybrane do rankingu sklepy to 10 pierwszych organicznych wyników wyszukiwania w Google na frazę: „sklep ze zdrową żywnością” (dane dotyczą dnia 4.04.2016). W każdym ze sklepów wzięliśmy pod uwagę cenę konkretnego produktu, o określonej lub zbliżonej gramaturze oraz cenę wysyłki. Produkty zostały wybrane losowo.  Kolorem zielonym zaznaczone są ceny najniższe, kolorem czerwonym – najwyższe.

eactive_tabelka_sklepy-z-zywnoscia1

Metoda rankingowania

Za najtańszy produkt w danej kategorii sklep otrzymuje 15 punktów.
Jeśli ceny są do siebie zbliżone, przyznajemy po 5 punktów maksymalnie 3 sklepom, których ceny danego produktu są najniższe. (2 sklepy – po 7,5 pkt)
Za najwyższą cenę -5 punktów.
W przypadku całkowitego braku produktu odejmujemy 5 punktów. Jeśli nie ma produktu o wyznaczonej gramaturze-2,5 pkt.
Za najniższy koszt przesyłki – 5 pkt.

Dostępność produktów specjalistycznych

Coraz większe zapotrzebowanie można zaobserwować również na żywność specjalistyczną: wegetariańską, bezglutenową czy bezlaktozową, dlatego sprawdziliśmy również czy w wybranych do rankingu sklepach są kategorie produktów przeznaczone dla tego typu diet. Kolorem zielonym zostały zaznaczone sklepy, w których dostępnych jest najwięcej kategorii z produktami specjalistycznymi.

eactive_tabelka_produkty_specjalistyczne1

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak