Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Reklamy elastyczne w wyszukiwarce już dostępne

W ostatnim czasie Google udostępnił polskim użytkownikom możliwość tworzenia nie tylko reklam elastycznych w sieci reklamowej, ale również w wyszukiwarce. Nowy typ reklamy ma umożliwić wyświetlanie trafniejszych oraz bardziej rozbudowanych komunikatów potencjalnym klientom. #wiemyjak

Działanie i zalety

Celem reklam elastycznych w wyszukiwarce jest dopasowanie komunikatów reklamowych do haseł wyszukiwanych przez użytkowników. Z tego powodu niezwykle ważne jest podanie jak największej liczby nagłówków oraz tekstów reklam, aby Google był w stanie dopasować reklamę do zapytań potencjalnych klientów. Wymagane jest wprowadzenie minimum 5 różnych nagłówków oraz co najmniej 2 tekstów reklam. Dzięki temu rozwiązaniu Google samodzielnie dopasowuje komunikaty oszczędzając czas reklamodawców.

reklama-elastyczna-w-wyszukiwarce-przyklad Źródło: Google

Obecnie reklamy elastyczne w wyszukiwarce występują w wersji beta – z tego powodu ich dostępność dla niektórych reklamodawców może być ograniczona. Jednakże, Google zapewnia, że trwają prace nad ulepszaniem systemu ich funkcjonowania.

Mierzenie efektywności reklam z Ad Strength

Reklamy elastyczne w wyszukiwarce to nie jedyna nowość. Od września Google wprowadził wskaźnik Ad Strength, pozwalający zmierzyć skuteczność danej reklamy elastycznej w sieci reklamowej bądź wyszukiwarce jeszcze przed jej publikacją. Reklamy oceniane są w skali od ,,Zła’’ do ,,Doskonała’’. Ponadto, Google podaje sugestie dotyczące obszarów, które można poprawić, aby reklama była bardziej skuteczna np. ,,Dodaj więcej nagłówków’’. Ad Strength ma pomóc w tworzeniu efektywnych reklam zawierających odpowiednią ilość informacji.

ad-strength-wskaznik

Źródło: Google

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak