WYKONUJEMY DARMOWE AUDYTY SPRAWDŹ
 

Pozycjonowanie stron

Jesteśmy certyfikowanym Partnerem Google Premiumkontakt@eactive.pl
71 340 94 00

Pozycjonowanie stron
to wysokie pozycje w wyszukiwarce

 • Pozycjonowanie stron www na nielimitowaną ilość fraz kluczowych
 • Doświadczenie w pozycjonowaniu budowane od 2005 roku
 • Jesteśmy na 1. miejscu najlepiej widocznych witryn w kategorii marketing
#wiemyjak
ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

#wiemyjak
ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych – często utożsamiane z SEO (ang. search engine optimization) to działania marketingowe mające na celu zdobycie i utrzymanie jak najwyższej pozycji dla fraz kluczowych w naturalnych wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej (np. Google).

SEO obejmuje głównie działania związane z tworzeniem i optymalizacją treści na stronie www oraz pozyskiwanie linków przychodzących, a także techniczne usprawnianie witryny.

W procesie pozycjonowania stron najważniejszym celem jest uzyskanie jak najwyższego miejsca dla linku prowadzącego do pozycjonowanego serwisu w wynikach wyszukiwania, wyświetlanych po zadaniu interesującego nas w kontekście konwersji zapytania. Najpopularniejsze wyszukiwarki – w tym dominująca na rynku – Google, wyświetlają przy standardowych ustawieniach zazwyczaj 10 odnośników do stron (pomijając reklamy i różnego rodzaju dodatkowe funkcje wyszukiwania). Ze względu na fakt, że około 90% użytkowników korzysta tylko z pierwszej strony wyników – nie przechodząc dalej, tzw. TOP 10 uważa się powszechnie za podstawowy cel pozycjonowania stron.

Pozycjonowanie stron zawiera SEO

Poszukując informacji o pozycjonowaniu, często można się spotkać z terminem SEO (search engine optimization lub po polsku optymalizacja stron dla wyszukiwarek internetowych). SEO, ze względu na swoją skuteczność, jest obecnie najchętniej stosowaną przez profesjonalistów metodą pozycjonowania. Polega ona na udoskonalaniu strony (zarówno dostępnej na niej treści, jak i zmianach w kodzie) oraz profilu linków przychodzących pod kątem znanych czynników uwzględnianych w tworzeniu rankingów w wyszukiwarkach. Proces ten niejednokrotnie wymaga testowania różnych rozwiązań w celu wypracowania najbardziej optymalnego dla danej kwestii tak, aby zapewnić wysokie i stabilne pozycje. Odpowiadając jednak na pytanie – tak, SEO jest bardzo ważną częścią prac pozycjonerskich. Zachęcamy do przeczytania artykułu o różnicach pomiędzy SEO, a pozycjonowaniem.

Nie można mówić o optymalizacji w przypadku stosowania zautomatyzowanych rozwiązań np. do generowania dużej ilości linków, posługujących się tymi samymi schematami niezależnie od tematyki i budowy danej strony, czy konkurencji wyświetlającej się wysoko na frazy popularne w danej branży.

Pozycjonowanie stron w Google to najważniejsza technika w Inboud Marketingu

Inbound marketing jest rodzajem strategii marketingowej, która, w przeciwieństwie do klasycznych form reklamy, ma docierać do osób już zainteresowanych produktem, usługą lub treścią. Taka forma marketingu, nawet jeśli ma znacznie mniejszy zasięg niż klasyczna reklama, może generować znakomite wyniki sprzedażowe. W końcu Twoja reklama w znaczącej większości przypadków (oczywiście gdy marketing jest dobrze realizowany) trafi tylko do potencjalnych klientów.

reklama w telewizji vs pozycjonowanie stron

Na przykładzie procesu wyszukiwania przez użytkownika pożądanych produktów/usług w wyszukiwarce internetowej można to w łatwy sposób zobrazować. Osoba, która w polu wyszukiwania wpisuje frazę ”buty sportowe damskie do fitnessu” zapewne chce zakupić taki produkt lub przynajmniej poszukuje oferty. W momencie, gdy Twoja strona jest dobrze wypozycjonowana i zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarce, potencjalny klient trafi na nią i zapozna się z Twoją ofertą, która zawiera pożądany przez niego produkt. Oczywiście nie zapominaj, że na decyzję zakupową będzie miało wpływ również wiele innych czynników, takich jak przykładowo cena czy gust. Jednak już sama możliwość prezentacji oferty osobie, która szuka produktu jaki mamy w sklepie, można uznać za spory sukces.

Inbound marketing ma zatem za zadanie spełnienie potrzeby w danym momencie, a nie jej kreowanie. Jest to bardzo istotne w kontekście biznesu, jaki prowadzisz. Dlatego, jeśli chcemy sprzedać produkt innowacyjny, który nie jest jeszcze zbyt popularny, a potrzeba na rynku nie istnieje, to nawet najlepsze efekty w pozycjonowaniu nie dadzą odpowiednich rezultatów. Trzeba mieć świadomość, że pozycjonowanie strony internetowej nie jest odpowiednie dla każdego rodzaju biznesu.

Profesjonalne pozycjonowanie to szansa na sukces

Nie da się jednak ukryć, że obecnie widoczność w internecie to podstawa dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą docierać do nowych klientów i rozwijać swój biznes. Pojawienie się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce daje gwarancję zwiększenia ruchu i ilości użytkowników na Twojej stronie, a w efekcie – zwiększenie sprzedaży. Nie możesz też zapominać, że pozycjonowanie to jednak proces długotrwały i najlepsze rezultaty widoczne będą widoczne dopiero po dłuższym czasie.

Pozycjonowanie daje możliwość rozwoju biznesu w wielu obszarach – poza dotarciem do nowych klientów, dzięki widoczności w wyszukiwarce wzbudzisz zaufanie i zbudujesz świadomość swojej marki. Pojawianie się w wynikach wyszukiwania pod wieloma słowami kluczowymi sprawi, że potencjalni klienci zaczną Cię kojarzyć. Wysoka pozycja to też wiarygodność w oczach użytkowników, bo z reguły ufają oni Google i klikają w linki, które są widoczne w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie poprzez SEO to nie pozycjonowanie marki

Niektórzy mylą te dwa pojęcia, tymczasem oznaczają one zupełnie coś innego. O pozycjonowaniu poprzez SEO napisaliśmy już sporo, warto więc wyjaśnić drugi termin tak, żebyś nie mylił go z działaniami wpływającymi na wyższą pozycję strony internetowej w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie marki to promowanie jej tam, gdzie istnieje największa szansa na pozytywny odzew. To znalezienie dla oferowanych produktów bądź usług odpowiedniego miejsca na rynku, a jednocześnie zminimalizowanie niebezpieczeństwa, że trafią do niewłaściwej grupy docelowej, niezainteresowanej naszą propozycją. Pozycjonować markę można na przykład za pomocą:

 • ceny,
 • pochodzenia produktu,
 • zupełnie nowej kategorii,
 • eksperta, specjalisty.

Skuteczność pozycjonowania stron internetowych

Ilość wyszukiwań nieustannie rośnie – poniżej przedstawiamy dane dotyczące ilości wyszukiwań na przestrzeni lat.

dane potrzebne w pozycjonowaniu - ilość wyszukań w Google

Jak wygląda pierwsza strona wyników wyszukiwania?

Wpisując w wyszukiwarce dowolne hasło, zobaczysz pierwszą stronę wyników wyszukiwania, która może prezentować się w taki sposób:

pierwsza strona wyników wyszukiwania w wyszukiwarce - po co się pozycjonować

Wygląd pierwszej strony wyników wyszukiwania może nieznacznie zmieniać się w zależności od wyszukiwanego hasła – w tym przypadku na górze widać płatną reklamę produktową, czyli Google Shopping. Następne wyniki to również płatne reklamy tekstowe, czyli linki sponsorowane. Poniżej widoczne są naturalne wyniki wyszukiwania, a po prawej stronie tzw. graf wiedzy (pokazujący dodatkowe informacje o szukanym obiekcie).

Wpływ pozycji na klikalność

Przedstawiamy, jaka jest klikalność poszczególnych wyników w zależności od pozycji na liście wyników wyszukiwania (na komputerach stacjonarnych – desktopowych i w urządzeniach mobilnych). Dane zostały udostępnione przez Advanced Web Ranking i pochodzą z maja b.r. – pokazują określony współczynnik klikalności CTR (%) dla danych pozycji.

klikalność poszczególnych pozycji w wyszukiwarce

Algorytm Google

Znając już dane na temat ilości użytkowników oraz klikalności poszczególnych wyników, wiemy, jak olbrzymi zasięg ma wyszukiwarka i jak ważne jest, by być na pierwszej karcie wyników, a co za tym idzie – dlaczego warto się pozycjonować. Pojawia się jeszcze pytanie – jak to zrobić?

Jak zdobyć pierwsze pozycje dzięki pozycjonowaniu?

Wyścig o pierwsze pozycje w wyszukiwarce to złożony proces, uwzględniający działania z zakresu optymalizacji, rozbudowy strony pod kątem treści i pozyskiwania wartościowych odnośników – proces ten wymaga czasu oraz dużego nakładu pracy. Aspektem wyjściowym dla naszych działań jest to, ile pracy do chwili obecnej wykonała konkurencja na daną frazę.

Istnieją branże, gdzie niezwykle trudno będzie się przebić, ponieważ witryny obecne w TOP 10 mają za sobą wiele lat pozycjonowania i setki tysięcy złotych wydane na wyprzedzenie konkurencji, a potem na utrzymywanie swojej pozycji. Wysokie pozycje dla firm bardziej niszowych, gdzie konkurencja nie jest tak silna, będą zdecydowanie łatwiejsze do osiągnięcia, ale też jak łatwo się domyślić ruch oraz sprzedaż będą znacznie niższe.

Jak Google ustala pozycje stron internetowych w wynikach wyszukiwania?

Kolejność na jakiej pojawiają się konkretne podstrony nie jest przypadkowa – ranking w wyszukiwarce jest ustalany na podstawie mierzalnych i jednoznacznych czynników i za ułożenie odpowiada algorytm wyszukiwarki. Oznacza to, że pod uwagę brane są tylko te elementy, które bez cienia wątpliwości można przypisać do danego adresu www w internecie. Ważne jest także, że poszczególne czynniki mogą mieć zarówno pozytywny jak i negatywny wpływ na wyniki.

On-Site i Off-Site

Najważniejsze czynniki, które mają wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania można umownie podzielić na tzw. on-site (ocena jakości samej witryny) i off-site (ocena popularności).

Pozycja strony w wyszukiwarce zależy od następujących czynników on-site:

 • tytuły <title></title> podstron,
 • zawartość: nagłówki, treść, obrazy, wideo,
 • linki wewnętrzne: linkowanie pomiędzy podstronami, ogólna nawigacja po stronie,
 • adresy URL – zawartość słów kluczowych,
 • aspekty techniczne: kod, szybkość działania, mobilność i wiele innych,
 • wiek domeny.

Do czynników on-site na ten moment NIE zaliczamy:

 • wyglądu podstrony,
 • jakości wykonania,
 • UX.

Ranking strony w wynikach organicznych zależy od następujących czynników off-site:

 • linki przychodzące – ich ilość, jakość, tematyka,
 • CTR i ilość kliknięć z wyszukiwarki.

Do czynników off-site NIE zaliczamy:

 • sygnałów z Social Media (ze względu na łatwość manipulacji),
 • rzeczywistego ruchu na stronie (łatwość manipulacji oraz fakt, że nie każda strona ma podpięte narzędzia analityczne, bo byłoby to niesprawiedliwe),
 • wzmianek o nazwie marki (nie w bezpośredni sposób, ponieważ nie jest to jednoznaczne wskazanie na daną stronę www; może mieć jednak wpływ pośredni).

Czynniki rankingowe mają różne wagi, a wynik w rankingu jest wypadkową wszystkich tych czynników. Wyszukiwarka bazuje łącznie na kilkuset różnych czynnikach i jest coraz dokładniejsza, oceniając, czy dana strona powinna, czy nie powinna znajdować się na określonej pozycji. Wyżej wymienione czynniki mają najbardziej zauważalny wpływ na to, jakie strony znajdują się na wysokich pozycjach.

Wpływ pozycjonowania strony na ruch

Ze względu na ogromną liczbę użytkowników wyszukiwarki ruch z wyników organicznych może być bardzo istotnym, jeśli nie najważniejszym źródłem ruchu na stronie internetowej. W pozycjonowaniu ważne jest, aby mierzyć siły na zamiary i przy założonym budżecie na na działania uzyskiwać odpowiedni zwrot z inwestycji.

Przyjąć można kilka taktyk pozyskiwania ruchu na stronę. Wydawać by się mogło, że najskuteczniejszą metodą na zdobycie dużego ruchu będzie wypozycjonowanie serwisu na najmocniejsze frazy, definiujące daną branżę. Jednak stosowanie takiego podejścia może skutkować tym, że przez długi czas nie zauważysz żadnych efektów – aż do momentu osiągnięcia stosownych pozycji. Zaczynając od łatwiejszych słów i stopniowo zwiększając ich liczbę, masz szansę dość szybko odczuć wzrosty ruchu – początkowo niewielkie, stopniowo powiększające ilość użytkowników Twojej strony.

Spójrzmy zatem, na przykładzie danych jednego z naszych klientów, jak zwiększająca się widoczność wpłynęła na ruch w kontekście wyników organicznych oraz jakie miało to przełożenie na cały ruch na stronie:

przykładów efektów pozycjonowania stron

Dobór słów kluczowych

Jednym z najważniejszych elementów przy pozycjonowaniu są słowa kluczowe. Chcąc dobrze je dobrać, należy ograniczyć się do słów, które:

 • są wyszukiwane przez użytkowników (można to zweryfikować z pomocą Planera Słów Kluczowych Google),
 • są mocno związane z Twoją ofertą i treścią na Twoich podstronach,
 • nie są zbyt ogólne (często zależy to od branży).

Odpowiedź na pytanie: „Dlaczego nie warto skupiać się na frazach, które nie są wyszukiwane?”, jest dość oczywista – w końcu zależy Ci na generowaniu ruchu na stronie. Wybierając frazy, musisz mieć jednak na uwadze, że narzędzie Google nie jest zbyt precyzyjne i może się okazać, że frazy, które według Keyword Plannera nie są wyszukiwane, będą generować minimalny ruch. Będą to jednak to pojedyncze, marginalne sytuacje.

Dlaczego należy dobierać słowa precyzyjne i unikać zbyt ogólnych fraz? Odpowiedź jest prosta: nie marnuj swojego czasu i pieniędzy na pozycjonowanie czegoś, co ma znikome szanse na konwersje. Możemy posłużyć się tutaj przykładem: wyobraź sobie, że sprzedajesz komputery stacjonarne, postanawiasz jednak pozycjonować się na słowo podobne (załóżmy, że będą to laptopy), bo dochodzisz do wniosku, że ta fraza może być bardziej popularna. Myślisz, że może akurat na Twoją stronę trafi użytkownik, który zdecyduje się na zakup komputera stacjonarne zamiast wybranego wcześniej laptopa. Oczywiście może tak się zdarzyć, jednak jaki odsetek osób tak postąpi? Z pewnością niewielki.

W czasach, gdy informacje są na wyciągnięcie ręki, potencjalni klienci wiedzą, czego chcą. Podobnie jest w przypadku fraz zbyt ogólnych. Nie dość, że są bardzo trudne, bo mają ogromną konkurencję, to ich potencjał sprzedażowy jest znikomy. Bo kto w dzisiejszych czasach, chcąc w konkretnym celu kupić nowe buty, wpisuje w wyszukiwarkę po prostu frazę „buty”? Dla porównania – fraza “buty sportowe damskie do fitnessu” ma znacznie mniej wyszukań, jednak jeśli ktoś poprzez wyszukiwarkę wejdzie na Twoją stronę i znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebie, masz ogromną szansę na konwersję.

Jakie słowa kluczowe możemy wybrać?

Wytłumaczyliśmy już, w jaki sposób dobierać słowa kluczowe odpowiednie dla Twojego biznesu. By jednak zrobić to najskuteczniej, powinieneś poznać też najczęściej występujące rodzaje fraz kluczowych.

Brandowe frazy kluczowe

To przede wszystkim nazwa Twojej firmy lub część jej adresu internetowego wpisywane w wyszukiwarkę. Gdy Twój brand jest unikalny, bez dodatkowej pracy w wynikach wyszukiwania zajmiesz pierwsze pozycje. Jeśli jednak z jakiegoś powodu tak nie jest, warto zastanowić się także nad ich pozycjonowaniem.

Ogólne frazy kluczowe

Tak zwane frazy generyczne, składające się z 1-2 słów. Bardzo ogólne, niezbyt dokładnie opisujące tematykę danej branży, a więc i trudne do wypozycjonowania (na przykład sukienki, torebki, samochody, domy itd.).

Frazy poradnikowe

Są bardziej obiecujące, bo zawierają 3 lub więcej wyrazów. Szczególnie wykorzystywane przez osoby poszukujące konkretnych rozwiązań zaistniałych problemów i wpisujących sprecyzowane zapytania, np. jak zrobić meble z palet. Frazy poradnikowe najczęściej wykorzystuje się przy tworzeniu artykułów na blogach firmowych.

Sprzedażowe frazy kluczowe typu długi ogon (long tail)

Bardzo szczegółowe frazy, zawierają w sobie wyrażenie dokładnej potrzeby użytkownika. Często wybierane przez osoby zainteresowane kupnem danej rzeczy, np. jaki sportowy zegarek do 500 zł.

Jak wybrać najlepsze słowa kluczowe?

W temacie słów kluczowych pozostaje jeszcze jedna kwestia: na co się zdecydować – pozycjonować metodą long tail (tzw. długi ogon), skupić się na frazach produktowych (konkretnych nazwach modeli produktów), czy próbować z najtrudniejszymi frazami? Decyzję należy podjąć w oparciu o kilka podstawowych czynników:

 • W jakim stanie, pod względem linków przychodzących, jest Twoja strona? Czy prowadzi do niej dużo naturalnych, a może wręcz przeciwnie, dużo spamowych odnośników?
 • Jak duża jest konkurencja (ilościowo i jakościowo, także pod kątem punktu 1)?
 • Czy Twoja oferta jest szeroka – masz wiele produktów/usług, czy sprzedajesz tylko jeden produkt/usługę?
 • Czy w branży, w której działasz, jest potencjał do tworzenia treści i użytkownicy mogą być nimi zainteresowani?
 • Czy w branży, w której działasz, jest dużo fraz z długiego ogona, które są wyszukiwane?

Po udzieleniu sobie odpowiedzi na powyższe pytania, możesz przystąpić do wyboru słów kluczowych. Jeśli do Twojej strony prowadzi dużo odnośników naturalnych i konkurencja nie wyprzedza Cię na tym polu, można spróbować wypozycjonować trudne frazy i jednocześnie pokusić się o pozycjonowanie fraz z długiego ogona. Strategia długiego ogona nie będzie miała sensu w przypadku, gdy prowadzisz biznes oparty o jeden produkt czy usługę, a zainteresowanie eksperckimi treściami jest znikome.

Ale jak stwierdzić, czy długi ogon ma sens? Wzór jest bardzo prosty:

potencjalny ruch = 1 x fraza 10000 wyszukań miesięcznie = 1000 x fraza 10 wyszukań miesięcznie

Wyjaśniając – 1000 bardzo prostych fraz wygeneruje tyle samo ruchu, co jedna, bardzo trudna fraza (w przypadku, gdy Twoja strona znajdzie się z nimi na wysokich pozycjach). Mogłoby się wydawać, że trudniej będzie wypozycjonować aż 1000 fraz zamiast jednej. Niekoniecznie. W zależności od sytuacji strony internetowej i działań konkurencji założony budżet może nie pozwolić na wypozycjonowanie frazy najtrudniejszej, a liczbę łatwych fraz na wysokich pozycjach można z każdym dniem zwiększać.

Kroki pozycjonowania stron www

Wiesz już, jak dobrać odpowiednie dla Twojego biznesu słowa kluczowe. Czas więc, żebyś dowiedział się więcej o innych krokach podejmowanych w procesie pozycjonowania stron internetowych. To ta część pracy, którą w EACTIVE zajmujemy się na co dzień.

Analiza i audyt witryny

Zarówno analizę, jak i audyt witryny przeprowadzamy na początku procesu pozycjonowania (w razie potrzeby możemy te działania powtórzyć w dowolnym momencie naszej pracy z Twoją stroną). Za ich sprawą możemy dostrzec, jakie obszary w funkcjonowaniu Twojej strony internetowej wymagają naszej natychmiastowej interwencji. Poznajemy też te elementy, które działają bez zarzutu. Ta weryfikacja widoczności witryny w wyszukiwarce i jej technicznego stanu nam pozwala zaplanować kolejne miesiące prac, a Tobie zobaczyć, ile wysiłku należy włożyć, aby Twoja strona stała się przyjazna jednocześnie dla użytkowników i Google. W analizie bierzemy pod uwagę np. zawartość pliku robots.txt i indeks strony.

Przygotowanie elementów do optymalizacji

Pozycjonowanie to proces bardzo złożony, a jednym z ważniejszych zadań jest wybranie i przygotowanie elementów do jej optymalizacji. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomogą nam wnioski z analizy i audytu witryny, warto też sugerować się wskazówkami jakościowymi Google. W pierwszej kolejności możemy zająć się optymalizacją np. zweryfikowanej struktury i nawigacji witryny, zmierzonego czasu ładowania strony internetowej czy zanalizowanej treści na serwisie (włącznie z meta tagami i strukturą nagłówków).

Wdrożenie

Odpowiednio przygotowana optymalizacja serwisu przewiduje wprowadzenie wielu modyfikacji – najczęściej w profilu linkowym, treściach i kodzie źródłowym strony. Bardziej szczegółowo wymienić możemy między innymi opublikowanie zoptymalizowanych pod kątem fraz kluczowych opisów na poszczególnych podstronach, wdrożenie niezbędnych zmian w indeksie strony, konstrukcji adresów URL i strukturze przekierowań, czy też naprawę błędów walidacji W3C. Najważniejsze jednak, że za modyfikację strony odpowiadają wykwalifikowani Web-Developerzy, a nad całym procesem czuwa opiekun SEO Twojego serwisu.

Analiza wyników

Po wdrożeniu niezbędnych poprawek nie kończy się nasza praca, bo stale musimy obserwować zmiany w widoczności Twojej strony. Dzięki temu możemy na bieżąco analizować, jakie efekty przynoszą prowadzone przez nas działania i szybciej zareagujemy, gdy zmiany – zgodnie z założeniem, że testować należy różne rozwiązania – nie będą skuteczne, a sama strategia na pozycjonowanie serwisu będzie wymagała korekty.

Gdzie pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie to nie tylko standardowe działania w wyszukiwarce – obecnie możliwości masz zdecydowanie więcej, by zwiększyć widoczność swojej strony w sieci. Gdzie warto być?

Pozycjonowanie w Google News

Przede wszystkim – jeśli np. posiadasz bloga lub portal informacyjny – możesz skorzystać z publikacji tworzonych na nim wiadomości w Google News. To agregator gromadzący artykuły dotyczące m.in. obecnych wydarzeń, który – gdy te odpowiadają na wprowadzone w Google zapytanie – wyświetla je na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Co to oznacza? Wysokie pozycje bez nadmiernego nakładu pracy. Żeby jednak wszystko to było możliwe, Twoja strona powinna spełnić szereg wymagań formalnych oraz technicznych. Po podłączeniu jej do Google News pamiętaj, aby każda prezentowana przez Ciebie treść zawierała ważne i wartościowe – z punktu widzenia użytkownika – informacje. Jednocześnie wiadomości muszą być aktualne, bo tylko takie zostaną przez Google zaakceptowane. „Wiadomości” to nie miejsce dla felietonów, instrukcji czy porad, lecz dla treści opisujących zdarzenia rzeczywiste.

Jak pozycjonować grafiki w wyszukiwarce Google?

Cała sieć jest obecnie wypełniona fotografiami uzupełniającymi publikowane treści, co oznacza, że i na Twojej profesjonalnej stronie zdjęcia z pewnością się pojawią. Jest to bardzo dobra okazja, by ich potencjał wykorzystać w skutecznym pozycjonowaniu w Grafikach Google – to kolejne źródło, w którym użytkownicy poszukują kluczowych dla nich informacji. Jeśli chcesz odnieść sukces na tym polu i w ten sposób ściągnąć ruch na swoją stronę, musisz pamiętać o kilku parametrach, które mogą mieć na to wpływ, czy między innymi:

 • Parametr ALT – zawsze uzupełniaj alternatywny tekst, który – w przypadku problemów wyszukiwarki z wczytywaniem zdjęcia – będzie się wyświetlał w jego miejscu. Opis ALT powinien być unikalny i zrozumiały, bo jego główną rolą jest poinformować użytkownika, co widnieje na zamieszczonym na stronie zdjęciu.
 • Linki prowadzące do obrazka – pojawiają się po to, by zarówno użytkownik, jak i roboty Google mogły łatwo się do niego dostać. Ważne, żeby link do grafiki znajdował się na kilku podstronach serwisu, będzie to czytelna informacja dla robotów Google, że obrazek jest ważny i ma dużą wartość.
 • Nazwa pliku ze zdjęciem – powinna być związana z tym, co przedstawia grafika, jak i również słowami kluczowymi, które chcemy w ten sposób wypozycjonować.

Poza tym zadbać warto też o tytuł grafiki i treść, którą ją otacza, tytuł strony, na której grafika się znajduje i lokalizację obrazka na serwerze, wagę oraz rozmiar zdjęcia, a także jego odpowiedni format.

Prace pozycjonerskie na YouTube

YouTube to potężny serwis internetowy, na którym bezpłatnie można umieszczać, odtwarzać, oceniać i komentować filmy. To również kolejne miejsce, w którym przebywa niezliczona rzesza potencjalnych klientów, nieświadomych, że są zainteresowani Twoimi usługami. I tutaj warto więc się pozycjonować. Jak to robić najlepiej? Musimy pamiętać o kilku zasadach:

 • Zadbaj o odpowiedni tytuł, który nie tylko zachęci użytkowników do obejrzenia Twojego filmu, ale będzie także zawierał właściwe słowa kluczowe.
 • Przygotuj miniaturę, która przykuje uwagę i sprawi, że użytkownicy będą chcieli sprawdzić, co dla nich przygotowałeś.
 • Dobierz użyteczny opis – informujący o tym, co znalazło się w Twoim filmie i zoptymalizowany pod kątem fraz kluczowych, a także pasujący stylem do tytułu i miniatury. Pamiętaj koniecznie, by umieścić w nim link do Twojej strony firmowej. Zastanów się również nad linkami do najciekawszych fragmentów filmu i ewentualnych materiałów dodatkowych.
 • Stwórz tematyczne tagi, które pozwolą z łatwością odnaleźć Twój film wśród konkurencji.
 • Zwróć uwagę na nazwę pliku (bez polskich znaków!) – ona również może zawierać w sobie pomocne frazy kluczowe.
 • Bądź dostępny – odpowiadaj na komentarze użytkowników – przy odrobinie Twojego zaangażowania i pomocy ze strony SEO oni mogą stać się Twoimi klientami!

Pozycjonowanie w Google Maps

Kluczowym miejscem, w którym powinieneś prowadzić dodatkowe działania z zakresu pozycjonowania, są też Mapy Google. Mechanizm wyświetlania wyników dopasowanych do obecnego położenia użytkownika wyszukiwarki Google najskuteczniej wykorzystywany jest w pozycjonowaniu lokalnym. Na czym to polega? Posłużmy się przykładem. Załóżmy, że mieszkasz na stałe we Wrocławiu, zepsuło Ci się auto, które oddajesz do mechanika i chcesz na najbliższe kilka dni wypożyczyć nowy samochód, żeby móc swobodnie poruszać się po mieście. Wpisując w wyszukiwarce hasło „wypożyczalnia samochodów”, oczekujesz, że w wynikach pojawią się firmy z Twojej okolicy, a nie z drugiego krańca Polski – szukasz pomocy, która będzie „pod ręką”. Google doskonale o tym wie, dlatego – mając możliwość określenia Twojej obecnej lokalizacji za pomocą GPS – w odpowiedzi na Twoje zapytanie wyświetli przede wszystkim mapkę z pobliskimi wypożyczalniami samochodów wraz z podstawowymi informacjami na ich temat.

Co zrobić, by Twoja firma mogła znaleźć się w tych wynikach? Zacznijmy od początku. Po utworzeniu konta w Google (jeśli jeszcze go nie posiadasz), zarejestruj się w Google Moja Firma (link) i stwórz tam profil własnej działalności, pamiętając o opublikowaniu wszystkich istotnych informacji. Poza tymi oczywistymi (jak nazwa firmy, dane kontaktowe, godziny otwarcia, czy oferta produktowa), zatroszcz się też o unikalny opis swojej firmy (pamiętaj przy tej okazji o frazach kluczowych) oraz o atrakcyjne zdjęcia i grafiki (oczywiście również odpowiednio opisane). Swoją wizytówkę koniecznie połącz z firmową stroną internetową (umieszczając w Mapach Google link do Twojej strony www, to samo zrób na stronie, publikując odnośnik do wizytówki w Google).

Na pozycjonowanie w Mapach Google wpływają też inne działania, takie jak pozytywne opinie użytkowników (warto zadbać o to, aby Twoi Klienci zostawiali sporo takich pozytywnych opinii – Google promuje firmy z wyższą średnią ocen) oraz regularna publikacja wpisów (to stosunkowo nowa funkcjonalność, o której nie wszyscy jeszcze wiedzą, czyli szansa na wyprzedzenie Twojej konkurencji w wyszukiwarce).

Jak zadbać o pozycjonowanie lokalne?

Metody są dokładnie takie same jak w przypadku pozycjonowania ogólnego. Dzięki odpowiedniej optymalizacji strony pod kątem fraz lokalnych (np. wypożyczalnia samochodów Wrocław), będziesz w stanie bezpośrednio dotrzeć do interesującej Cię grupy potencjalnych klientów. W tym wypadku bardzo ważny będzie też link building prowadzony na portalach lokalnych i w zaufanych katalogach firm, umożliwiających umieszczenie wizytówek z nazwą Twojej firmy oraz jej danymi teleadresowymi.

Z dużymi sukcesami pozycjonowaliśmy lokalne firmy dla wielu miast z Polski. Robiliśmy to w wynikach organicznych mapek Google, jak i normalnym listingu. Między innymi były to: Wrocław, Poznań, Grudziądz, Kraków, Lublin, Bielsko-Biała, Jasło, trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Legnica, Katowice, Legionowo, Lubin, Mysłowice, Gliwice, Koszalin, Jelenia Góra, Radom, Zabrze, Radzymin, Łódź, Toruń, Nowy Sącz, Ostrów Wielkopolski, Skierniewice, Rzeszów, Siedlce, Białystok, Myślenice, Częstochowa, Bochnia, Tarnów, Jaworzno, Biała Podlaska, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Zamość, Bolesławiec, Jędrzejów, Warszawa i wiele innych.

Im większa liczba ludności tym większy potencjał liczby wyszukań. Tutaj możesz zweryfikować liczbę ludności w największych miastach w Polsce. Przeczytaj więcej o pozycjonowaniu lokalnym.

Czynniki rankingowe

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych jest dla Ciebie już dość jasnym procesem, ale nadal zastanawiasz się, od czego zależy pozycja Twojej strony w Google? Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia, wypełnionego analizami zmian i aktualizacji algorytmów, zebraliśmy i w dużym skrócie opisaliśmy kilka podstawowych czynników.

Mobilność

Promowane są witryny responsywne, czyli zaprojektowane dla różnych, także mobilnych urządzeń.

Szybkość

Im szybciej ładująca się strona, tym lepiej. Taka witryna zyskuje wyższe pozycje i zadowolenie użytkowników, co jednocześnie przekłada się na większy współczynnik konwersji.

Certyfikat SSL

Https to szyfrowanie za pomocą protokołu SSL, dzięki czemu przechwycenie przesyłanych w obrębie Twojej strony danych jest o wiele trudniejsze. Do tej pory protokół Https stosowany był głównie przez banki i sklepy, czyli tam, gdzie przetwarzane są np. loginy i hasła użytkowników, ale coraz częściej spotyka się ten zapis również na mniej zaawansowanych technicznie stronach.

Treść

Treść musi być unikalna (by całkowicie wyeliminować duplicate content) oraz wartościowa dla użytkowników. Promowane są więc np. artykuły poradnikowe, w których nacisk kładzie się na wskazanie gotowych rozwiązań wskazanych problemów. Nie warto tego lekceważyć, bo nasze starania docenią nie tylko potencjalni klienci, ale także roboty Google, które nagradzają serwisy z takimi treściami.

UX

UX to skrót od User Experience, czyli projektowania produktów interaktywnych ze szczególnym uwzględnieniem pozytywnych doświadczeń użytkowników. Mówiąc prościej – tworząc produkt, w tym wypadku stronę internetową, powinniśmy się postarać, aby był on dla użytkownika zarówno funkcjonalny, ergonomiczny, jak i użyteczny.

Linki zewnętrzne

Warto zatroszczyć się o pozyskiwanie dla swojej strony wartościowych odnośników zewnętrznych. Im jest ich więcej, tym większy autorytet strony, bo Google interpretuje takie linki jako bezpośrednie rekomendacje.

Elementy techniczne

Tutaj nie trzeba za wiele dodawać – kod źródłowy strony internetowej musi być wykonany profesjonalnie, bez błędów i niedopatrzeń. Od jej szkieletu (kodu) bowiem zależy, jak będą działać wszystkie obszary witryny.

Czy można się pozycjonować swoją stronę poza Google?

Dla wielu osób Google to centrum internetowego świata, jedyna wyszukiwarka, z jakiej warto korzystać. To oczywiście nie dziwi, bo faktycznie za jej sprawą odnajdziemy większość interesujących nas materiałów. Jednak będąc właścicielem firmy, warto też wziąć pod uwagę również inne wyszukiwarki, jak Bing, Yahoo oraz DuckDuckGo. Co więcej, nie zaszkodzi, jeśli zainteresujemy się też zupełnie nieznanymi w naszym kraju – czeskim Seznamem i chińskim Baidu.

Bing

Jak pozycjonować się w Bing? Wyszukiwarka Bing została stworzona przez firmę Microsoft. Jak na tak dużego gracza przystało, omawiany produkt stanowić miał przeciwwagę dla Google’a, lecz kiedy okazało się to niemożliwe – postawiono na inną strategię. Twórcy Binga skoncentrowali się więc na funkcjach wyszukiwania pod kątem określonych grup docelowych. Podobnie jak inne usługi Microsoftu, także Bing zaprojektowany został przede wszystkim na amerykański rynek. Nie oznacza to jednak, że nie warto wykorzystać jego potencjału. Pod tym względem warto zwrócić uwagę na jego specyficzne właściwości. W przeciwieństwie do konkurencji, Bing zapewnia uzyskanie błyskawicznych odpowiedzi na zadane pytania w okienku wyszukiwarki. Pozwala również na wyszukiwanie rozmaitych informacji lokalnych, co szczególnie w przypadku pozycjonowania lokalnego jest wartościowym rozwiązaniem. Różnorodne informacje podzielone są na szereg kategorii, m.in. firmy i sklepy, osoby, aktualny ruch drogowy, lokalizacja restauracji i usług itp. Poza tym duży nacisk kładziony jest na wyszukiwanie materiałów wideo.

Link do wyszukiwarki: https://www.bing.com/?cc=pl

Yahoo

Czy pozycjonowanie w Yahoo ma sens? Wszystko zaczęło się dawno temu, bo w 1994 roku, co w perspektywie rozwoju technologicznego stanowi niejako inną, archaiczną epokę. Niewiele osób wie, że Yahoo to pierwsza firma, która tworząc swoją własną wyszukiwarkę internetową, odniosła sukces. Ale było to złego początki, bo kolejne decyzje spowodowały, że portal – zamiast się rozwijać – zaczął podupadać. To między innymi dlatego Google jest monopolistą, a z Yahoo korzysta garstka osób. Przynajmniej jeśli chodzi o Polskę, bo planując pozycjonowanie strony internetowej w USA, powinniśmy pamiętać o użytkownikach, którzy wybierają Yahoo (oraz Bing). Warto spróbować swoich sił na amerykańskim rynku internetowym, bo ustępuje on jedynie dwóm azjatyckim gigantom, w których (z racji ogromnego zaludnienia) dostęp do sieci ma o wiele większa liczba użytkowników.

Link do wyszukiwarki: https://www.yahoo.com/

DuckDuckGo

Przeciętny użytkownik Internetu zna doskonale Google, słyszał o Bing i Yahoo (choć ich nie używa), ale wyszukiwarka DuckDuckGo jest mu kompletnie obca. Tymczasem powstała ona dekadę temu i coraz więcej osób – kosztem Google – decyduje się z niej korzystać. Dlaczego? Wszystko przez większą świadomość internautów, którzy cenią swoją prywatność. W Google raczej nie można liczyć na wysokie standardy w tej dziedzinie, ale już w DuckDuckGo jest zupełnie inaczej, co potwierdzają zasady polityki prywatności – nie ma mowy o gromadzeniu oraz udostępnianiu informacji o użytkownikach. To szczególnie znamienne w czasach, gdy ochrona danych osobowych staje się priorytetem. Warto więc trzymać rękę na pulsie i pozycjonować się również w DuckDuckGo.

Link do wyszukiwarki: https://duckduckgo.com/

Baidu

Wydawać by się mogło, że na całym świecie Google ma największy udział procentowy w rankingu wybieranych wyszukiwarek, jednak w rzeczywistości są miejsca, gdzie kalifornijski gigant nie zajmuje dominującej pozycji. W Chinach Google zagarnia zaledwie 16% rynku – pozostali użytkownicy preferują używanie rodzimego Baidu. Warto spróbować swoich sił w tak wielkim kraju, zwłaszcza że pozycjonowane słowa kluczowe podlegają podobnym zasadom jak w Google. Baidu została wyposażona w narzędzie wyszukiwania słów kluczowych, dzięki któremu zapoznamy się z zawartością wyszukiwaną przez użytkowników. To pozwoli zdobyć cenne informacje na temat obowiązujących trendów, skąd prosta droga do opracowania strategii pozycjonowania.

Link do wyszukiwarki: https://www.baidu.com/

Seznam

Wiele firm pragnie rozszerzyć swoją ekspansję na rynki sąsiednich krajów – bardzo często wybór pada na Czechy. Jeśli też masz takie plany, musisz wiedzieć, że obok Google, podobnie mocną pozycję na tym rynku ma wyszukiwarka Seznam. Pozycjonując stronę, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo (w Czechach o wiele bardziej restrykcyjnie podchodzi się do tych zagadnień) oraz język (zdecydowanie większą szansę na wysoką pozycję w wyszukiwarce Seznam mają strony z opisami w języku czeskim).

Link do wyszukiwarki: https://www.seznam.cz/

Dlaczego pozycjonować stronę w Google?

Gemius przeprowadził badania według których wynika, że Grupa Google jest najpopularniejszym wydawcą w Polsce i ma zasięg wśród 94% internautów.

Najwięksi wydawcy w Polsce

Źródło Gemius

Link do badania: https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/wyniki-badania-gemiuspbi-za-luty-2019.html

Wskazówki Google

Powyżej przedstawiliśmy różne techniki stosowane podczas pozycjonowania serwisów i porady oparte na naszym własnym doświadczeniu. Czy dostępne są jednak oficjalne materiały dotyczące pozycjonowania stron www? Poniżej znajdziesz link do dobrych praktyk SEO i wskazówek technicznych odnośnie działań, których nie powinno się stosować:

https://support.google.com/webmasters/topic/6001981?hl=pl&ref_topic=3309300

Dodatkowo informacje o stanowisku Google w stosunku do różnych technik stosowanych w pozycjonowaniu stron internetowych znajdziesz na oficjalnym blogu dla webmasterów: https://webmasters.googleblog.com

Nie ma niestety dostępu do oficjalnych informacji, co i w jakim stopniu tak na prawdę wpływa na ranking wyszukiwania – nie istnieje więc idealna recepta na to, jak powinno się pozycjonować serwis www. Generalny przekaz to “róbcie jak najlepszą witrynę dla użytkowników, a zostaniecie docenieni”, co niestety często mija się z prawdą, bo bez wsparcia pozycjonerów trudno osiągnąć dobrą w pozycję w wynikach wyszukiwania.

Oferta

WIDOCZNOŚĆ Twojej firmy
w naturalnych wynikach Google
to największy POTENCJAŁ MARKETINGOWO-SPRZEDAŻOWY.

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Kompleksowe działania

Pozycjonowanie stron www, czyli tzw SEO (search engine optimization – optymalizacja pod wyszukiwarkę) to kompleksowe działania techniczne i marketingowe prowadzone w internecie, które skutkują zwiększaniem widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google, czego bezpośrednim efektem jest WZROST RUCHU na Twojej stronie www.

Pozycjonowanie stron – SEO to działania z zakresu optymalizacji Twojej strony (poprawa kodu i struktury), tworzenia treści (rozbudowa Twojej strony www) i link buildingu (pozyskiwanie linków prowadzących do Twojej witryny). Aktualnie istotnym elementem SEO jest również content marketing, czyli tworzenie i dystrybucja użytecznych treści dla Twoich potencjalnych klientów oraz analityka internetowa, która pozwala zwiększyć skuteczność prowadzonych działań.

Wzrostu ruchu i sprzedaży

Bez względu na to, czy po raz pierwszy słyszysz o pozycjonowaniu stron www, czy Twoja firma była już widoczna na listach wyników wyszukiwarki Google faktem jest, że widoczność GWARANTUJE wzrost ruchu i daje szansę na wysoką sprzedaż.

Skuteczność

Google stanowi ważną część całego internetu. Ilość i jakość dostępnych w Google informacji, łatwość wyszukiwania, liczba użytkowników, częstotliwość korzystania z wyszukiwarki przez internautów sprawiają, że znaczenie Google w kreowaniu widoczności firm, produktów i usług w internecie jest niezmierne.

Jeśli nie realizujesz swojej strategii marketingowej w oparciu o wysokiej jakości usługi pozycjonowania stron – SEO to znaczy, że nie dostrzegasz i marnujesz największy potencjał marketingowo – sprzedażowy jaki aktualnie funkcjonuje. Liderzy o to dbają. Liderzy w to inwestują!

POZYCJONOWANIE to:
kluczowy, podstawowy i skuteczny
sposób na ZWIĘKSZANIE WIDOCZNOŚCI firmy w internecie.

Zamów ofertę na pozycjonowanie jeśli:

 • Twoje produkty/usługi sprzedają się (np. dzięki kampaniom AdWords lub w świecie offline),
 • chcesz rozwijać swój BIZNES,
 • strona internetowa już jest Twoim głównym kanałem marketingu i sprzedaży,
 • dopiero chcesz zbudować internetowy KANAŁ DYSTRYBUCJI,
 • chcesz sukcesywnie zwiększać RUCH na swojej stronie,
 • oferujesz produkty i usługi, których klienci szukają w Google,
 • wiesz, że musisz być widoczny w wyszukiwarce mimo tego, że sprzedajesz tylko offline,
 • chcesz zwiększyć SPRZEDAŻ,
 • myślisz strategicznie i długoterminowo,
 • chcesz budować MARKĘ online i offline.

POZYCJONOWANIE jest dla Ciebie, jeśli … POPATRZ NA TO SZERZEJ

SEO, a Strategia Marketingowa Twojej Firmy

Strategia NASZEJ komunikacji marketingowej opiera się w dużej mierze o pozycjonowanie strony. To samo sprawdzone podejście chcemy zaoferować Twojej firmie. Nawet najlepiej opracowana nic Ci nie da, jeśli nie usłyszy o niej jak najwięcej właściwych osób. Kanał komunikacji w internecie dla Twojej strategii powinien być oparty o pozycjonowanie strony. Dzięki WIDOCZNOŚCI W GOOGLE dotrzesz do TYSIĘCY potencjalnych klientów, którzy codziennie przeszukują internet.

Co powinieneś zrobić, aby SEO było Piktogram – megafon Twojej strategii i marki?

 • Inwestuj w STRONĘ www, w jej wygląd, użyteczność i oczywiście zawartość (content).
 • Inwestuj w najlepszej jakości rozwiązania SEO, które dają długofalowy i trwały efekt (zamiast wydawania pieniędzy na szybkie i niepewne metody, złą optymalizację, tanie linki, słaby content).
 • „USTAW POD SEO” wszystkie działania marketingowe firmy, te wewnętrzne i zewnętrzne (myślenie przez pryzmat tego, czy zwiększy to Twoją widoczność w Google czy nie i jak na nią wpłynie).
 • Wprowadzaj konieczne ZMIANY (również te trudne i kłopotliwe) na stronie www, w marketingu, w sprzedaży, w obsłudze klienta i dostosowuj firmę do wymogów klienta, który przychodzi z internetu.

Jeśli chcesz odnieść sukces marketingowy (a w efekcie sprzedażowy i biznesowy) proponujemy, abyś na poważnie wziął pod uwagę takie podejście. Zrób wszystko, dosłownie wszystko, co jest konieczne, aby ukierunkować swoją firmę i marketing na pozycjonowanie stron. To się opłaca, sprawi że będziesz widoczny i zwiększysz sprzedaż. A sprzedaż to tlen każdego biznesu.

Wielu przedsiębiorców, z którymi się spotykamy nie chcą akceptować rzeczywistości i nie chcą wprowadzać koniecznych zmian w swoim biznesie. Wierzą nadal, że „jakoś to będzie” – ale według nas „nie będzie”, jeśli się nie przestawią. Nie mówimy tu o zmianie o 10% czy 20% pod kątem SEO, ale o obraniu zdecydowanego kierunku na pozycjonowanie.

Jeśli ukierunkujesz działania swojej firmy na pozycjonowanie to bez problemu poradzisz sobie również z innymi działaniami marketingowymi i kolejnymi zmianami, ponieważ dzięki SEO pozyskasz niezbędne doświadczenie i wzmocnisz swoją determinację.

Korzyści z Pozycjonowania / SEO

Pozycjonowanie stron – SEO realizowane dla Twojej firmy przez nasz zespół EACTIVE oznacza:

 • coraz WIĘKSZĄ WIDOCZNOŚĆ Twojej firmy, Twoich produktów i usług w naturalnych wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google oraz bardzo szeroko w innych miejscach w internecie – ze względu na naszą aktualną specyfikę realizowania usługi pozycjonowania stron www – SEO w ramach oferty KOP
 • coraz WIĘKSZY, WARTOŚCIOWY RUCH na Twojej stronie internetowej pochodzący od osób zainteresowany Twoją ofertą,
 • coraz WIĘKSZĄ KONWERSJĘ, czyli rosnącą skuteczność generowania zapytań, sprzedaży, zysków dla Twojej firmy,
 • optymalny koszt dotarcia do Twoich potencjalnych klientów,
 • możliwość precyzyjnego dotarcia do Twojej grupy docelowej (tych, którzy już szukają Twoich produktów/usług),
 • dostęp do ogromnego rynku (97% wszystkich internautów korzysta z Google),
 • coraz większą wiarygodność Twojej firmy,
 • coraz większą rozpoznawalność Twojej marki,
 • poprawę wizerunku firmy jej produktów i usług,
 • że jesteś przed konkurencją i klienci znajdują Twoje produkty/usługi w pierwszej kolejności.

Aktualnie na polskim rynku funkcjonuje tysiące firm zajmujących się pozycjonowaniem stron www – SEO. Wybór zatem jest naprawdę trudny. Zastanów się, dlaczego warto realizować widoczność w Google akurat z nami a nie z jedną z tysięcy firm dostępnych zaledwie o jedno kliknięcie dalej.

Pozycjonowanie z Eactive

Testujemy

Każde działanie w pierwszej kolejności testujemy na naszym własnym marketingu EACTIVE, dzięki czemu trafiają do Ciebie tylko sprawdzone i skuteczne metody.

Udoskonalamy

Dzięki temu, że stale poszerzamy swoją wiedzę i obsługujemy wielu klientów możemy udoskonalać nasze metody bardzo szybko. Nasza wewnętrzna komunikacja zorganizowana jest w taki sposób, aby dział marketingu i dział realizacji usług dla klientów przekazywały sobie na bieżąco wszystkie wnioski.

Rozumiemy Biznes

Rozumiemy biznes, bo sami jesteśmy twórcami biznesu, który z mieszkania rodziców w Oławie rozwinęliśmy do firmy o ogólnopolskim zasięgu. Firmy, która działa od 2000 roku, zatrudnia 35 osób, pracuje na 500m2 biura w centrum Wrocławia.

mamy Kwalifikacje Techniczne

Posiadamy bardzo wysokie kwalifikacje techniczne, które mają kluczowe znaczenie dla realizacji dobrego pozycjonowania stron – SEO:

 • wiemy dlaczego jedne strony są bardziej widoczne w Google a inne nie (znamy zasady działania algorytmu wyszukiwarki Google),
 • znamy techniczne zasady budowy najlepszych stron www (wiedza o optymalizacji stron pod kątem wymogów robota Google/Googlebot’a),
 • wiemy gdzie i w jakiej postaci powinny pojawiać się informacje o Twojej firmie, aby zaowocowało to widocznością w Google (optymalizacja struktury linków),
 • wiemy jak tworzyć oprogramowanie wspomagające SEO,
 • wiemy jak funkcjonuje sieć,
 • znamy się na serwerach, hostingach, domenach,
 • wiemy jak rozwijać i przebudowywać strony www (zatrudniamy najlepszych webmasterów i specjalistów od oprogramowania, z którego zbudowane są witryny internetowe – tzw. systemy CMS); posiadamy i cały czas zgłębiamy wiedzę z zakresu programowania w kluczowych językach programistycznych: HTML, PHP, JavaScript, Python, Ruby, C#, Java itp.,
 • wiemy jak działają bazy danych i jak je wykorzystać,
 • zgłębiamy wiedzę dotyczącą analizy danych związanych z ruchem na stronie www.

mamy Kwalifikacje Marketingowe

Posiadamy wysokie kwalifikacje marketingowe związane z:

 • opracowywaniem i wyborem głównego kierunku marketingowego (tworzenie i wdrażanie strategii marketingowych),
 • dotarciem z informacjami do wybranej grupy docelowej (komunikacją marketingową),
 • prowadzeniem kampanii reklamowych w internecie,
 • estetyką elementów marketingowych (design’em, fotografią).

mamy Autorską Ofertę KOP

Pozycjonowanie stron – SEO realizujemy w oparciu o naszą autorską ofertę KOP, którą stale modyfikujemy na podstawie zdobywanego codziennie doświadczenia.

stale się ZMIENIAMY

Potrafimy pracować w stanie permanentnej zmiany, bo aby skutecznie realizować SEO nie wolno zatrzymywać się nawet na chwilę.

to wszystko sprawia, że JESTEŚMY CORAZ BARDZIEJ SKUTECZNI!

Poniżej w telegraficznym skrócie przedstawiamy historię metod naszego pozycjonowania – czyli jak zdobywaliśmy doświadczenie.

Krótka historia pozycjonowania w EACTIVE

* Lata 2005-2007 to pozycjonowanie stron na efekt:

 • bardzo prosta optymalizacja,
 • umieszczenie linków przy pomocy systemów wymiany linków,
 • używanie specjalnych programów do automatycznego zdobywania linków.

* Lata 2008-2009 to pozycjonowanie stron na efekt:

 • prosta optymalizacja,
 • używanie systemów wymiany linków, czyli programów do wymiany linków na stronach www należących do tysięcy osób różnych osób i firm,
 • umieszczanie linków w artykułach na bezpłatnych platformach blogowych.

* Lata 2010-2012 to pozycjonowanie stron na efekt:

 • sprawdzanie pozycji dla kilku ustalonych fraz w top10 wyników Google,
 • optymalizacja strony,
 • zdobywanie linków z własnego zaplecza pozycjonerskiego (specjalnie tworzone strony www tylko po to, aby umieścić na nich linki do pozycjonowanych serwisów).

* Lata 2013-2015 to pozycjonowanie w formule KOP=stabilne pozycje:

 • rozbudowana optymalizacja,
 • elementy content marketingu,
 • link building na wartościowych stronach www,
 • elementy analizy konwersji.

* Od początku 2016 roku realizujemy pozycjonowanie stron www – SEO w ramach zupełnie nowej i szerszej oferty KOP, której celem jest zwiększanie widoczności firmy w internecie, w miejscach w których są potencjalni klienci.

 • analiza sytuacji klienta, na podstawie której wyznaczamy kierunki działań,
 • techniczny audyt i optymalizacja strony,
 • rozbudowana optymalizacja i rozbudowa treści,
 • link building na wartościowych stronach www,
 • content marketing (publikacje na portalach, blogach, forach, marketing w YouTube, marketing szeptany, akcje marketingowe),
 • analityka internetowa wraz z analizą konwersji.

Zakres obsługi SEO

Aby pozycjonowanie Twojej strony i Twojego biznesu było skuteczne potrzebny jest mix wielu istotnych elementów. Pozycjonując od wielu lat tysiące stron naszych klientów WIEMY JAKIE elementy składają się na Twój sukces. Aby osiągnąć ustalone cele realizujemy szeroki i szczegółowy zakres działań SEO wzbogacony dodatkowymi elementami:

ANALIZA SŁÓW KLUCZOWYCH i SYTUACJI KLIENTA– analiza słów kluczowych pod kątem oferty, konkurencji i widoczności, dzięki której wiemy w jakim kierunku powinny być realizowane wszystkie pozostałe działania,

AUDYT I OPTYMALIZACJA WITRYNY – przebudowa strony www uwzględniająca wymogi programistyczne Google, dzięki czemu zwiększamy zakres wyświetlania informacji z danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google,

AUDYT I OPTYMALIZACJA LINKÓW – poprawienie występujących w internecie odnośników, aby Google uznało je za możliwie najlepsze, usuwanie nałożonych na stronę www kar (blokady wyświetlania się strony w wynikach wyszukiwania), określanie zapotrzebowania na nowe linki, które maja zapewnić szeroką widoczność w Google,

OPTYMALIZACJA TREŚCI – analiza wszystkich treści, ich porządkowanie i formatowanie w celu zwiększenia widoczności w wyszukiwarce Google,

COPYWRITING – stworzenie nowych potrzebnych treści, które zaowocują dodatkową widocznością w Google,

LINK BUILDING – prowadzenie działań mających na celu pozyskanie nowych wartościowych linków, wzmianek o firmie, jej produktach i usługach w internecie, które zaowocują większą widocznością w Google,

CONTENT MARKETING – tworzenie użytecznych treści dla Twoich potencjalnych klientów i dystrybucja tych treści w internecie w miejscach, w których są oni obecni (portale branżowe, blogi, fora, Facebook, YouTube, przeprowadzanie akcji promocyjnych i marketingowych),

ANALITYKA INTERNETOWA – badanie statystyk, ustawianie konwersji, wdrażanie różnych narzędzi analitycznych w celu wprowadzania zmian zwiększających skuteczność strony w obszarze generowania zapytań i sprzedaży,

Zapewniamy najwyższą jakość obsługi

 • koncentrujemy się na Twoich celach i pomagamy Ci je osiągać,
 • nastawiamy się na budowanie wzajemnych długoterminowych relacji,
 • wszystkie działania SEO prowadzone są przez doświadczonych specjalistów,
 • masz stały kontakt mailowy i telefoniczny ze swoim opiekunem,
 • zapewniamy ciągły monitoring widoczności Twojej firmy w wyszukiwarce Google,
 • wszystkie działania planujemy kwartalnie,
 • kwartalnie raportujemy podjęte działania SEO oraz efekty w postaci ruchu i konwersji,
 • gwarantujemy spójność działań z innymi formami promocji online i offline,
 • oferujemy doradztwo i zapewniamy optymalne rozwiązania,
 • kompleksowo zarządzamy całym projektem.

#wiemyjak POZYCJONOWAĆ

NAPISZ DO NAS

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Cennik

 • cena pozycjonowania zależy od fraz kluczowych,
 • im słowa kluczowe będą bardziej konkurencyjne tym cena będzie wyższa,
 • pozycjonujemy nielimitowaną ilość fraz kluczowych,
 • pozycjonujemy cały serwis a nie kilka wybranych fraz,
 • koncentrujemy się na zwiększaniu:
  * ilości fraz w top3, top10 (widoczności strony internetowej w Google),
  * ruchu na stronie www,
  * sprzedaży/ilości zapytań/konwersji
 • nasze wyceny zamykają się w widełkach od 500 zł – 3500 zł netto,
 • w przypadku branż wyjątkowo trudnych wyceny są spoza widełek,
 • rozliczamy się w modelu abonamentowym,
 • umowa jest na czas nieokreślony.

WYŚLIJ ZAPYTANIEOtrzymasz bezpłatną wycenę

Kompleksowe podejście do wyceny

Pozycjonowanie stron www to kompleksowa usługa, której cena zależna jest od wielu czynników, dlatego niemożliwe jest skonstruowanie cennika pozycjonowania, z którego mógłbyś teraz odczytać, ile musisz zainwestować w pozycjonowanie strony internetowej, aby osiągnąć to co zaplanowałeś.

Abyś mógł się dowiedzieć ile kosztuje pozycjonowanie stron www musimy zapoznać się z Twoim biznesem i jego specyfiką. Dopiero wtedy możemy przedstawić rzetelną wycenę.

Prosimy, abyś zastanowił się nad poniższymi zagadnieniami. Im więcej dowiemy się w trakcie naszych rozmów, tym lepiej zrozumiemy Twój biznes i Twoje cele. Pozwoli to opracować ofertę, która odpowie na Twoje indywidualne potrzeby.

Wycena pozycjonowania – wstępne pytania

1. Jaki jest Twój cel?

 • Co chcesz osiągnąć dzięki pozycjonowaniu stron internetowych?
 • Chcesz tylko zaistnieć w Google?
 • Chcesz być liderem?
 • Chcesz wypromować konkretne produkty?
 • Chcesz wzmocnić markę?
 • Jak chcesz mierzyć swój sukces?

2. Jaka jest konkurencyjność Twojej branży?

 • Jakie słowa kluczowe charakteryzują Twoją branżę?
 • Czy Twoi konkurenci są już w internecie?
 • Od jak dawna? Jak dużo inwestują?
 • Czy istnieją już wyraźni liderzy, którzy odstają od reszty?
 • Kto nim jest?
 • A może branża dopiero zaczyna podbijać internet?
 • Jaka jest świadomość branży w kwestii pozycjonowania stron www?

3. Jaka jest Twoja oferta?

 • Bardzo szeroka?
 • Wąska?
 • Są to usługi czy produkty?
 • Na promocji czego zależy Ci najbardziej?
 • Jakie masz ceny?
 • Czy oferta była już optymalizowana przez pryzmat SEO/pozycjonowania stron www?

4. Jaka jest Twoja strona www?

 • Nowa? Stara?
 • Jak długo prowadzisz już rozwój swojej strony internetowej?
 • Ma już długą historię?
 • Dynamiczna czy statyczna?
 • Na jakim oprogramowaniu jest zbudowana?
 • Czy ktoś już ją modyfikował pod kątem pozycjonowania?

5. Jaki był/jest Twój marketing?

 • Czy korzystałeś już z usługi pozycjonowania stron internetowych?
 • W jakim zakresie?
 • Z jakim skutkiem?
 • Jakie inne działania marketingowe podejmowałeś?
 • Jak wygląda Twój dział marketingu?
 • Jakie ma cele i zadania?
 • Co realizujesz we własnym zakresie a co zlecasz?

6. Jaki budżet chcesz przeznaczyć na pozycjonowanie stron www?

 • Czy masz ściśle określoną kwotę?
 • Czy zakładasz, że możesz zwiększyć budżet jeśli dowiesz się o możliwościach, których nie znałeś wcześniej?

7. W jakim czasie chcesz osiągnąć swoje cele w pozycjonowaniu stron internetowych?

 • Czy nastawiony jesteś na długoterminową inwestycję?
 • Czy interesują Cie szybkie efekty pozycjonowania?
 • Czy interesuje Cię długoterminowa współpraca w zakresie pozycjonowania strony www?

Powyższe pytania i zagadnienia i wiele wiele innych pojawi się podczas naszych rozmów przed przygotowaniem oferty i wyceny dla Ciebie. To jedyna możliwa droga, aby zrobić to dobrze, czyli indywidualnie dostosować nasze pozycjonowanie do Twoich potrzeb.

Rzetelna wycena pozycjonowania

Pozycjonowanie stron wyceniamy zawsze w taki sposób, abyśmy mieli realną szansę na spełnienie naszej obietnicy, czyli takie wykonanie usług pozycjonowania stron internetowych, aby w znaczący sposób zwiększyć Twoją widoczność w Google (czyli w internecie, bo Google to ogromna część całego internetu). Bez dobrze skalkulowanego budżetu już na starcie jesteśmy skazani na porażkę. Brak odpowiedniego budżetu powoduje, że nie możemy nadążyć za rynkiem, za konkurencją, nie możemy prowadzić takiej ilości działań marketingowych, która jest konieczna.

Model rozliczeń

Usługę pozycjonowania stron internetowych realizujemy w ramach naszej autorskiej oferty na pozycjonowanie stron www. W ramach oferty stworzyliśmy dwa systemy rozliczeń. Pierwszy w systemie abonamentowym. Drugi w systemie za efekt w postaci zwiększania widoczności strony w Google (ilości fraz w top10) oraz ruchu na stronie www, czyli ilości sesji pochodzących z tzw. organika czyli z naturalnych wyników Google. Płatności za pozycjonowanie odbywają się w systemie jednomiesięcznym, natomiast raporty wg schematu poniżej:

 • stale: kontakt z opiekunem klienta,
 • co tydzień – raport z pozycji fraz,
 • co miesiąc – raport z widoczności (ilość fraz w top3,top10),
 • co miesiąc – raport z ruchu na serwisie www,
 • co miesiąc – raport z konwersji/ilości zapytań/sprzedaży,
 • co 3 miesiące – raport ze zrealizowanych działań,
 • co 3 miesiące – wnioski i perspektywy.

Opłata za pozycjonowanie

 • naszą unikalną wiedzę,
 • kompleksowe doradztwo w zakresie obsługi pozycjonowania,
 • doradztwo związane z konwersją,
 • konsultacje,
 • opracowanie strategii,
 • planowanie, organizowanie, kontrolowanie i raportowanie wszystkich procesów,
 • analizy i audyty,
 • usuwanie filtrów i kar od Google,
 • optymalizację strony www,
 • rozbudowę i przebudowę strony www,
 • pozyskiwanie linków (link building),
 • działania związane z content marketingiem,
 • wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania wspomagającego pozycjonowanie,
 • działania związane z analityką internetową,
 • koszty pracy specjalistów.

Oferta pozycjonowania stron na stabilne pozycje

KOP to nasza autorska i najbardziej zaawansowana oferta na pozycjonowanie (SEO) stron. Realizacja pozycjonowania zgodnie z ofertą KOP skutkuje osiągnięciem stabilnych pozycji w wyszukiwarce pod jak największą liczbą dobrze dopasowanych słów kluczowych. W ramach formuły KOP otrzymujesz wszystkie elementy jakie są niezbędne do stabilnego i skutecznego pozycjonowania Twojej strony:

– całościowe zarządzanie projektami związanymi z pozycjonowaniem (doradztwo, opracowanie indywidualnej strategii, planowanie, organizowanie, szczegółowe raportowanie)
– szczegółowa analiza fraz kluczowych
– doradztwo przy wyborze fraz
– pozycjonowanie (SEO) na dużą ilość słów kluczowych
– optymalizacja strony www (audyt, przebudowa)
– audyt linków (analizy linków, usuwanie ewentualnych filtrów przy użyciu narzędza disavow)
– rozbudowa serwisu www (Content Marketing)
– najwyższej jakości link building (link building kreatywny)
– monitoring parametrów on-site i off-site specjalistycznymi narzędziami
– śledzenie zmian w algorytmie Google i bieżące dostosowywanie działań
– rozbudowany zakres usług związany z konwersją (webusability, analityka internetowa, raportowanie)
– pracę utalentowanego zespołu ekspertów z wielu specjalizacji
– przejrzysty system opłat z wydzielonym budżetem na realizację działań

Szczegółowo na temat formuły KOP = stabilne pozycje piszemy tutaj >>

Zyskujesz (Co będę z tego miał?)

Podstawową i najważniejszą korzyścią z oferty KOP są stabilne pozycje. Z uzyskania stabilnych pozycji wynika szereg bardzo istotnych korzyści, które można podzielić na trzy kategorie:

Korzyści ze stabilnych pozycji

ZAPYTANIA / SPRZEDAŻ
– stały dopływ zapytań
– więcej zapytań dzięki stałej widoczności marki
– stabilne zyski

STABILNA FIRMA
– możliwość rozwoju
– możliwość planowania
– możliwość inwestowania
– możliwość realizacji strategii
– zmniejszone szanse konkurencji na w/w
– spokój wewnętrzny

TWOJA MARKA
– stały kontakt z marką
– postrzeganie marki jako silnej
– postrzeganie marki jako prestiżowej
– kreowania marki na lidera
– zazdrość konkurentów

Dodatkowo oferta KOP to następujące długofalowe korzyści w postaci:

Dodatkowe korzyści z KOP = stabilne pozycje.

– wysokich pozycji
– szerokiej widoczności w wyszukiwarce
– wysokiej jakości ruchu na stronie www
– wysokiego zwrotu z inwestycji w pozycjonowanie
– wysokiego współczynnika konwersji
– najwyższej jakość usług
– najwyższej jakość obsługi
– dostępu do wartościowej wiedzy
– wzrostu jakości serwisu www
– minimalizacji ryzyka kary od wyszukiwarki
– optymalnego wykorzystania budżetu
– przewagi nad konkurencją

Ile inwestujesz? (Za ile?)

Informacje na temat modelu rozliczeń oraz sposobu wyceny znajdziesz tutaj: https://www.eactive.pl/pozycjonowanie/cennik/

Referencje (Dlaczego miałbym wam zaufać?)

Bo w EACTIVE wiemy jak pozycjonować strony aby uzyskać stabilne pozycje i jest to nasz największy atut. Dowody skuteczności, referencje oraz fakty istotne z punktu widzenia jakości naszych usług znajdziesz poniżej:

Wiemy jak – lista dowodów, na to, że wiemy jak pozycjonować >>
Efekty naszej pracy dla przykładowych klientów >>
Lista klientów na ofertę pozycjonowania w formule KOP oraz Google AdWords >>
Referencje, maile oraz notki referencyjne od klientów >>
Informacje o EACTIVE wiemy jak >>
Informacje o naszym zespole >>

Jak rozpocząć współpracę? (Jak mam to kupić?)

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Na podstawie wywiadu przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Po akceptacji oferty przedstawiamy propozycję umowy. Po ustaleniu ostatecznego kształtu umowy podpisujemy dokument i rozpoczynamy współpracę.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Tylko w ten sposób dowiesz się wszystkiego na temat oferty KOP. Uzyskasz również wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania. Zadzwoń lub wyślij zapytanie.

Zapraszamy do przesłania zapytania

Ocena artykułu:
4.4/5, głosów: 263

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

 1. Piotr Zając pisze:

  Ile kosztuje u was samo pozycjonowanie na kilka fraz?

 2. Klaudia Witek EACTIVE pisze:

  Panie Piotrze, nie oferujemy pozycjonowania strony na kilka fraz. Nasza oferta zakłada kompleksowe pozycjonowanie strony w internecie na wiele fraz kluczowych, które dobieramy po zapoznaniu się z branżą i stroną klienta. W ramach pozycjonowania wdrażamy rozwiązania takie jak np. content marketing czy analityka internetowa, które pozwalają osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Nie mamy również gotowego cennika. Nasi specjaliści dokonują indywidualnej wyceny po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji konkretnego klienta.

 3. Alicja pisze:

  Prowadzę nieduży sklep internetowy, który nigdy nie był pozycjonowany, oferuje prezenty i akcesoria. Zależy mi bardzo na czasie, więc ile muszę czekać na efekty pozycjonowania?

 4. Klaudia Witek EACTIVE pisze:

  Witam Pani Alicjo, wszystko zależy jaki ma Pani cel, jak bardzo chce Pani zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie, na jaką inwestycję jest Pani gotowa. Pozycjonowanie to proces, który wymaga czasu, ale odpowiednio przeprowadzony pozwala uzyskać długotrwałe rezultaty. Sama branża to za mało byśmy mogli ocenić jakich działań Pani potrzebuje, dlatego zapraszamy do kontaktu. Wówczas odpowiemy bardziej szczegółowo 😉

 5. Tymek pisze:

  Ciekawa oferta. Na ten moment sam sobie robie pozycjonowanie, ale jeśli biznes mi sie rozwinie to być może się do was zgłosze.

 6. Antoni pisze:

  Czy robicie też strony internetowe od podstaw ?

 7. Klaudia Witek pisze:

  Panie Antoni, nie mamy w ofercie tworzenia stron internetowych od podstaw. Jednak pomagamy naszym klientom poprawiać ich strony internetowe, wprowadzać zmiany zarówno techniczne jak i wizualne, tak aby były one przyjazne dla odwiedzających i generowały wyższą sprzedaż.

 8. Robert pisze:

  Dobrze, że odeszliście od efektu. W wielu firmach pozycjonowanie na efekt wciąż wygląda dokładnie tak jak to opisaliście prosta optymalizacja, programy i SWL-e, które grążą karą od Google.

 9. Bogdan K. pisze:

  A jakieś przykłady jakie taka wdrożona oferta przyniosła efekty? Chętnie bym poznał.

 10. Agata Strzębska pisze:

  Panie Bogdanie, zapraszam do zapoznania się z podstroną „Efekty naszej pracy”: https://www.eactive.pl/firma/nasi-klienci/, gdzie przedstawiamy efekty naszej pracy uzyskane dzięki opisywanym w ofercie działaniom.

 11. Mariusz pisze:

  Dla mojej firmy prowadzona była już kampania google adwords, zastanawiam się nad pozycjonowaniem. Zakres obsługi brzmi interesująco, ciekawe jak jest w praktyce.

 12. Krzysiek pisze:

  W wyniku nieumiejętnych działań firmy, z którą współpracowałem do tej pory, została nałożona na moją stronę kara od google. Jak wygląda propozycja współpracy w takiej sytuacji?

 13. Agata Strzębska pisze:

  Panie Krzyśku, nasi specjaliści posiadają doświadczenie w tej kwestii i wiedzą jak poradzić sobie w sytuacji nałożenia kary od Google. Aby jednak określić zakres niezbędnych działań, musimy zapoznać się dokładnie z Pana sytuacją. Trzeba liczyć się z tym, że proces zdejmowania kary może być długotrwały i zależy w głównej mierze od tego jaki rodzaj kary został nałożony na stronę oraz za jakie działania.

 14. Kamil Łużycki pisze:

  Czy poza pozycjonowaniem wspieracie też technicznie strony internetowe? Pytam pod takim kątem – mam sklep internetowy i niestety zdarzyło się włamanie na stronę. Od firmy, z którą współpracowaliśmy w ramach pozycjonowania nie uzyskaliśmy w tym temacie pomocy, przez co straciliśmy sporo czasu i.. pieniędzy.

 15. Agata Strzębska EACTIVE pisze:

  Panie Kamilu, tak jak pisaliśmy już wcześniej, nie zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, natomiast w takim przypadku o którym Pan pisze, wsparcie ze strony naszych specjalistów jest jak najbardziej realne. Mamy już doświadczenie w podobnych sytuacjach, a rekomendacje klientów, którym wówczas pomogliśmy znajdzie Pan wśród opinii o naszej firmie.

 16. Małgorzata K. pisze:

  W jaki sposób dobierane są dodatkowe elementy do działań SEO, o których piszecie? Czy macie jakieś pakiety usług z cennikiem? Dziękuję za odpowiedź.

 17. Agata Strzębska EACTIVE pisze:

  Pani Małgorzato, nie posiadamy pakietów usług ani gotowego cennika. Nasi specjaliści indywidualnie dokonują wyceny, podobnie jak z doborem elementów wspierających działania SEO. Istotne znaczenie mają tutaj między innymi czynniki takie jak: potrzeby klienta, branża i jej konkurencyjność oraz zakres działań, jakie należy wdrożyć. Wycena jak i niezbędne narzędzia takie jak na przykład content mareting czy analityka internetowa ustalane są zawsze po dokładnej analizie sytuacji każdego klienta. Pozdrawiamy:)

 18. Paweł pisze:

  Podkreślacie, że usługi dobieracie indywidualnie. Co muszę więc zrobić, żeby dostać ofertę przygotowaną specjalnie pod moją firmę? Bo to co tutaj czytam wygląda okej, ale wciąż jest bardzo ogólne. Pozdrawiam.

 19. Agata Strzębska EACTIVE pisze:

  Panie Pawle, prosimy o wysłanie zapytania przez formularz kontaktowy na naszej stronie. Nasz doradca po przeanalizowaniu Pana strony i sytuacji, skontaktuje się telefonicznie i przedstawi wszelkie szczegóły. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu:)

 20. Mariusz Mielczarek pisze:

  Dobrze przygotowana oferta pozycjonowania trzeba przyznać, że przyciąga uwagę. Wysłałem zapytanie, czekam na kontakt. Pozdrawiam, Mariusz.

 21. Anna pisze:

  Witam serdecznie. Czy zajmują się państwo również pozycjonowaniem blogów?

 22. Agata Strzębska EACTIVE pisze:

  Pani Anno, jeśli jest Pani zainteresowana pozycjonowaniem bloga, prosimy o wysłanie zapytania poprzez formularz w zakładce kontakt:) Pozdrawiamy!

 23. Paweł Żogała pisze:

  Witam, czy sa Panstwo w stanie mi zrobic wstepna wycene pozycjonowania firmy ?

 24. Iga Katulska EACTIVE pisze:

  Panie Pawle,

  oczywiście wstępna wycena pozycjonowania jest u nas możliwa :) Do wykonania wstępnej wyceny potrzebujemy adresu strony i danych kontaktowych. Po przeanalizowaniu strony nasz doradca skontaktuje się z Panem.

  Zachęcam do wypełnienia naszego formularza w zakładce KONTAKT: https://www.eactive.pl/kontakt/

 25. Konrad pisze:

  Oferta bardzo interesująca. Czy jest szansa na wypozycjonowanie strony o tematyce wiadomości?

 26. Iga Katulska EACTIVE pisze:

  Panie Konradzie,

  zapraszamy do wypełnienia formularza w zakładce kontakt. Nasz doradca przeanalizuje Pana stronę i skontaktuje się z Panem.

 27. Mateusz pisze:

  Czy posiadacie może Państwo przykładowy cennik na pisanie wartościowych artykułów / wpisów na bloga z branży IT / Reklamy? Jeśli tak to byłbym wdzięczny o kontakt.

  PS. Zauważyłem, że w komentarzach przewijają się zapytania na tworzenie stron www, więc pozwolę sobie na małą autoreklamę i zaproszę wszystkich na stronę;)

 28. SEOneverDie pisze:

  Pozycjonowanie to bardzo złożony temat, a w tym artykule jest krok po kroku wyjaśnione, co i jak! Super :)

 29. Mariola pisze:

  Piątka z plusem za artykuł :) Aż chce się czytać :)

 30. Krzysiek pisze:

  Temat wyczerpany w 100% :) Pozycjonowanie stron to złożony proces, ale myślę, że warto w niego zainwestować

 31. Marek pisze:

  Pozycjonowanie stron to obecnie usługa, na której efekty trzeba zazwyczaj długo czekać. Tylko duże firmy mogą sobie pozwolić na zainwestowanie większej kwoty.Pojawia się pytanie czy mniejsze nowe firmy mają szansę znaleźć się jeszcze wysoko w wyszukiwarce?

 32. Karol W pisze:

  Zaczynalismy sklep od poczatku z Eactive i to byl strzal w 10 swietny kontakt, wyniki pojawily sie szybciej, niz myslelismy. Polecam

 33. Guma pisze:

  Tekst długi ale mega konkretny, w końcu pozycjonowanie stron nie jest łatwe. Potężna dawka wiedzy – Teraz wiem więcej, chętnie przejrzę też Waszego bloga.

 34. Paulina pisze:

  Świeta firma, pracują w niej sami specjaliści, bardzo pomogli mi przy moim biznesie. Na prawdę wiedzą jak.!

 35. Michał pisze:

  Dopiero tutaj zrozumiałem, że kampanie Ads działają. Świetni eksperci, stałe raportowanie, polecam.

 36. Piotr pisze:

  Świetny tekst. Pozycjonowanie stron to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z tak kapryśnymi algorytmami. Czynników wpływających na efekty jest naprawdę wiele, a do tego trzeba na bieżąco śledzić i konkurencję, i samego Google’a, czy przypadkiem nie wprowadził nic nowego. Nie mniej jednak z całą pewnością mogę stwierdzić, że upór i cierpliwość popłacają – sam tego doświadczyłem przy pozycjonowaniu własnego serwisu. I choć na początku nie było łatwo, to teraz, kiedy „załapałem” o co w tym wszystkim chodzi, jest mi o wiele łatwiej. No i pozycje wciąż rosną :)

 37. Jan pisze:

  Ciekawy artykuł. Fajna podstawowa wiedza dla laika pozycjonowania. Myślę, że warto od takich podstaw zacząć.

 38. Paweł pisze:

  Zastanawia mnie, jakim branżom w Polsce opłacaloby się pozycjonowanie strony w innych wyszukiwarkach niż Google i jaka byłaby to różnica w kosztach?

 39. Andrzej pisze:

  Posiadam własny sklep internetowy i doskonale wiem, że pozycjonowanie to bardzo złożony i ciężki proces. Mam wrażenie, że wielu przedsiębiorców jednak nie zdaje sobie z tego sprawy. O tyle dobrze, że takie firmy jak EACTIVE zwiększają świadomość ludzi właśnie poprzez publikowanie tak złożonych i merytorycznych treści. To z pewnością pokaże wszystkim, że pozycjonowanie nie jest proste, a praca nad stroną/ sklepem wymaga bardzo specjalistycznej wiedzy.

 40. Kornelia pisze:

  Ciężko w internecie o znalezienie bardziej merytorycznego artykułu na temat pozycjonowania. Solidna dawna wiedzy przekazana w czytelny sposób, dziękuje, tego szukałam :)

 41. Ania pisze:

  Dziękuję za sporą dawkę wiedzy :) Długo zastanawiałam się czy warto inwestować w pozycjonowanie stron internetowych. Po przeczytaniu tego artykułu i kilku innych na Państwa blogu jestem przekonana, że niepotrzebnie zwlekałam z podjęciem tej decyzji. Wysłałam do Państwa zapytanie ofertowe – czekam na odpowiedź :)

  Pozdrawiam!

Kompedium wiedzy o pozycjonowaniu stron

eactive-centrumtlumaczen-case-study-3-zajawka

Jak zwiększyliśmy ruch organiczny o 275% dla centrumtlumaczen.pl dzięki pozycjonowaniu?

Zespół naszych specjalistów w ramach usługi pozycjonowania wprowadził na stronie klienta centrumtlumaczen.pl zmiany z zakresu SEO. Dzięki nim serwis klienta odnotował wzrost ruchu organicznego o 275% jak i wzrost widoczności w TOP10 wyników wyszukiwania. Przeczytaj nasze case study i dowiedz się poprzez jakie działania osiągnęliśmy taki wynik! #wiemyjak Stan początkowy i efekty po wprowadzonych zmianach Centrumtlumaczen.pl to internetowe biuro tłumaczeń […]
eactive-ubezpieczeniainwestycyjne-case-study-2-zajawka

Jak zwiększyliśmy współczynnik konwersji o 396,7% dla ubezpiecznia-inwestycyjne.com.pl dzięki analityce internetowej?

Dla naszego klienta ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl w ramach usługi pozycjonowania zostały wprowadzone zmiany z zakresu User Experience przez naszych specjalistów z działu analityki internetowej. Terminem User Exeprience (UX) określa się wrażenia użytkownika, których doznaje podczas korzystania z produktu. Zmiany UX mają służyć poprawieniu funkcjonalności i użyteczności produktu, tak aby użytkownik czerpał jak najwięcej satysfakcji podczas jego używania. Poprzez takie zmiany dąży się […]
eactive-turystyczna-case-study-zajawka

Jak zwiększyliśmy ruch dla naszego klienta o 94,91% dzięki pozycjonowaniu?

W ramach usługi zwiększania widoczności w internecie nasi specjaliści wprowadzili na stronie klienta zmiany w zakresie SEO. Dzięki zrealizowanym działaniom ruch na stronie klienta wzrósł o 94,91%. Zapraszamy do przeczytania case study, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej! #wiemyjak Klient specjalizuje się w branży turystycznej. W ramach współpracy dział SEO wprowadził zmiany na stronie klienta polegające na zastosowaniu techniki tworzenia stron […]
jak pozycjonować stronę, etapy pozycjonowania

Jak pozycjonować stronę ? 5 etapów pozycjonowania

Pozycjonowanie strony jest procesem długotrwałym – pierwsze wyniki dobrze przeprowadzonej kampanii mogą być widoczne nawet po kilku czy kilkunastu miesiącach. Warto przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań przygotować odpowiednią strategię. Zaplanować kolejne etapy pozycjonowania, które będą najbardziej skuteczne dla naszej strony internetowej. Jak zatem pozycjonować stronę, by działania były skuteczne, a efekty trwałe? O tym w dalszej części artykułu. #wiemyjak […]
korzysci-zalety-pozycjonowania

Czy znasz 5 korzyści pozycjonowania stron?

Pozycjonowanie stron cały czas jest jednym z głównych elementów promowania firmy w sieci. Jeśli jest dobrze wykonane, pozwala osiągnąć wymierne korzyści dla marki. O tym, czym jest pozycjonowanie stron i jak je prawidłowo wykonywać pisaliśmy na blogu już niejednokrotnie. Dzisiaj skupimy się na tym, jakie są zalety pozycjonowania stron, które jest wykonane w prawidłowy sposób, zgodnie z wytycznymi Google. #wiemyjak Zalety […]
gwarancja-Top-10

Czy pozycjoner może zagwarantować TOP 10 w Google?

Wiele firm, które zajmują się pozycjonowaniem stron kusi swoich klientów licznymi promocjami i hasłami typy – wybierz nas a Twoja strona na pewno znajdzie się w top 10 wyszukiwarki, dajemy gwarancję top 10, wydaj tylko tyle i tyle, a gwarantujemy Tobie obecność w top 10. Jednak dobry pozycjoner na takie hasła popuka się tylko w głowę. Dlaczego?Przede wszystkim dlatego, że nie można dać […]
Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to