Broken link building czyli sposób na pozyskiwanie linków

 

Zastąp niedziałające linki adresami do Twojej strony i zdobywaj pozycje w wyszukiwarce

Istnieje wiele sposobów, aby zapewnić swojej stronie jak najlepszą pozycję w wyszukiwarce internetowej. Jednym z nich jest pozyskiwanie linków wysokiej jakości. Proces ten może wydawać się niezwykle trudny. Istnieje jednak sposób pozwalający uzyskać link ze stron istniejących w sieci od dłuższego czasu, tematycznie zbliżonych do naszej, posiadających odpowiednią reputację. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest strategia Broken Link Building.

Internet pełen jest artykułów tematycznie nawiązujących do prowadzonej przez nas strony. Nie wszystkie to „świeżynki”, które wyszły na światło dzienne w przeciągu ostatnich tygodni. Niektóre leżą tam od paru lat, w związku z czym same mogły się zdezaktualizować, a na pewno mogą zawierać linki umieszczone w treści prowadzące do innych, powiązanych tematycznie źródeł w sieci, które przestały być aktywne. Próba przejścia na podlinkowaną stroną kończy się zobaczeniem błędu 404. Wyczuwacie już, jakie daje nam to możliwości?

Znajduj w sieci artykuły zawierające linki prowadzące do błędu 404

Naszym zadaniem jest znalezienie w sieci artykułów, poruszających temat nieobcy prowadzonej przez nas stronie, które posiadają nieaktywne linki zaszyte w treści. Po sprawdzeniu źródeł linków i napotkaniu na znany błąd 404 musimy skontaktować się z autorem artykułu by zwrócić mu uwagę o nieaktywnym linku. Przy okazji podsyłamy link do naszej witryny, którym może zastąpić ten niedziałający. W ten sposób nasza strona zyskuje atrakcyjne linkowanie ze starego, posiadającego swoją historię miejsca powiązanego tematycznie w treściami jakie można znaleźć u nas. Prawda, że proste?

Co ciekawe, strategia broken link building niesie korzyści nie tylko dla osób pozyskujących link. Pomocna jest również dla webmastera, który po aktualizacji strony o podesłany mu, gotowy link utrzyma jej użyteczność. O zaletach jakie zyskasz odnajdując broken link i zmieniając go na prowadzący do Twojej strony chyba nie muszę wspominać.

 

proces broken link building

Gdzie szukać broken link?

Sytuacja na pierwszy rzut oka wydaje się łatwa. Jednak po krótkim przemyśleniu pojawia się pytanie – jak rozpocząć pozyskiwanie linków? Istnieje wiele narzędzi wspomagających ten proces. Potrafią w kilka chwil na zadanej im stronie odnaleźć niedziałające linki i zwrócić przydatne wyniki. Nie jest więc konieczne przeszukiwanie stron i klikanie w każdy link po kolei by sprawdzić ich działanie. Swoją drogą – chyba najbardziej płodnym miejscem w internecie są, często zawierające urwane linki, blogi.

Czasem problemem może być znalezienie autora artykułu lub kontakt z nim. Adres e-mail lub kontakt przy pomocy któregoś z serwisów social media znaleźć można zazwyczaj na stronie, w odpowiednim dziale lub stopce. Sposobem jest również przeszukanie witryny pod kątem adresów mailowych, co umożliwia wyszukiwarka Google po wklepaniu w jej okno odpowiedniego zapytania: site:interesująca-domena.pl mail. Pisząc wiadomość do administratora z prośbą o podmianę linku pamiętaj o zasadzie, że im mniej tekstu, tym chętnie będzie on przeczytany.

Broken Link Building sposobem na pozycję w wyszukiwarce

Szukanie niedziałających linków dzięki możliwości skorzystania z wielu pomocnych narzędzi nie jest trudnym działaniem. Jednak podobnie jak ma to miejsce przy realizacji innych czynności, również tutaj trzeba podejmować decyzje z głową. Szkoda czasu na pisanie z prośbą o podmianę linków do administratora zaśmieconej strony pełnej spamu. Liczy się jakość zdobywanych linków – zgodnych treściowo z Twoją stroną oraz posiadających korzystny PageRank i Trust Rank, ponieważ tylko wartościowe linki mają pozytywny wpływ na pozycjonowanie stron.

Tą i wiele innych metod kreatywnego pozyskiwania linków stosujemy w naszej formule KOP = stabilne pozycje. Przeczytaj więcej na temat naszej oferty na pozycjonowanie (SEO) stron. >>

11/09/2014
Michał Kliszczak

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

 1. „możliwości skorzystania z wielu pomocnych narzędzi nie jest trudnym działaniem.” a jakie to np narzędzia?

 2. Klaudia Witek EACTIVE pisze:

  Panie Piotrze, możemy polecić narzędzie Xenu Link Sleuth.

 3. Super, proste i szybkie narzędzia. dziekuję!

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to