Google: Plik Disavow tylko przy karach ręcznych

John Mueller podczas ostatniego hangoutu dla Webmasterów poruszył szerzej temat, o którym ostatnio wspomniał Gary Illyes. Chodzi o zdanie, w którym Gary powiedział, że „Jeśli na naszą stronę nie została nałożona kara ręczna, nie musimy stosować pliku disavow”. #wiemyjak

John potwierdził wypowiedź Gary’ego, ale dodał także kilka istotnych szczegółów, o których warto napisać. Z wypowiedzi Johna wynika, że używanie disavow jest w 100% uzasadnione, jeśli na naszą stronę została nałożona kara ręczna z powodu problematycznych linków, a my nie możemy ich usunąć w inny sposób.

Podkreślił on jednak, że najlepiej byłoby, gdyby takie linki zostały usunięte manualnie lub otrzymały atrybut nofollow. Jeśli jednak jest to niemożliwe i plik disavow to jedyne rozwiązanie, można przesłać prośbę o ponowne sprawdzenie strony, a zespół zajmujący się spamem w witrynach weźmie pod uwagę plik disavow i zniesie działanie ręczne, jeśli wszystko będzie wykonane prawidłowo.

W przypadku stron, na które nie została nałożona kara ręczna, John zapewnił, że starają się na bieżąco wykluczać linki niezgodne z wytycznymi i nie ma potrzeby stosowania pliku disavow.

Jeśli jednak nie ufamy do końca algorytmowi Google i nie mamy pewności czy szkodliwe linki są wykluczane, zastosowanie pliku disavow sprawi, że będziemy mieć pewność, że nie zostaną one wzięte pod uwagę przez żaden algorytm, a pozycjonowanie witryny nie będzie zagrożone.

Oryginalną wypowiedź można usłyszeć na nagraniu:

16/11/2017
Agata Strzębska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to