Google testuje funkcję „karuzeli” w wynikach wyszukiwania

Firma Google rozpoczęła testowanie i potencjalnie wprowadziła nową funkcję wyszukiwania, która wyświetla „karuzelę” z listą odpowiedzi. W wyniku zastosowania nowej funkcji, po wprowadzeniu zapytania w wyszukiwarkę, najpierw pokazuje się główny fragment wyniku wyszukiwania, a poniżej „karuzela” odpowiedzi wybranych z treści strony, do której prowadzi link. #wiemyjak

Wyświetlana „karuzela” odpowiedzi polega na pokazaniu „najlepszej odpowiedzi”, którą oznacza się jako pierwszą. Dodatkowo internauta ma możliwość przesuwania lub klikania w odpowiedzi bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

zapis-wyniku-wyszukiwania
zapis-wyniku-wyszukiwania-jako-karuzela-odpowiedzi
Pozostaje kwestia różnicy interesów użytkowników i webmasterów/wydawców. Google dąży do tego, aby użytkownicy otrzymywali na stronie wyników wyszukiwania odpowiedzi, które już same w sobie dostarczą potrzebnych internaucie informacji i niekoniecznie klikali w nie. Natomiast celem webmasterów/wydawców jest właśnie kliknięcie przez użytkownika w ich linki, aby zarobić na publikowanych przez siebie treściach.

14/12/2017
Iga Katulska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to