Google zwiększa objętość opisów stron w wynikach wyszukiwania do maksymalnie 320 znaków

Google oficjalnie rozszerzyło fragmenty wyników wyszukiwania do maksymalnej długości 320 znaków. Wprowadzona zmiana ma przede wszystkim pomóc użytkownikom. Bardziej opisowe i przydatne fragmenty pozwolą na lepsze zrozumienie, które z wyszukanych stron dokładniej odpowiadają wpisanej frazie i spełniają oczekiwania internautów. #wiemyjak

Które fragmenty uległy rozszerzeniu? Chodzi o większą objętość opisów stron pod klikalnym tytułem i adresem URL na stronie wyników wyszukiwania:

Wyniki wyszukiwania w Google na hasło pozycjonowanie i seo news
Informacje potwierdził na Twitterze Danny Sullivan z Google:

Tweet Danny'ego Sullivana z dnia 1 grudnia 2017
Wydłużone fragmenty są tworzone automatycznie przez Google na podstawie treści na stroniezapytania użytkownika. Jak wynika z przytoczonego wyżej wpisu, Danny Sullivan, wprowadzone dłuższe opisy nazywa bardziej dynamicznym procesem, a jednocześnie zaleca niezmienianie meta tag Description. Jest to odpowiedź na wątpliwości, czy wydłużone opisy faktycznie zmieniają postrzeganie wyników wyszukiwania przez internautów.

Tweet Johna Muellera z dnia 28 listopada 2017
Odpowiadając na post Johna Muellera, Sullivan zwrócił uwagę, że meta tag Description dłuższe niż 320 znaków, tworzone przez profesjonalistów, mogły się w całości nie wyświetlać.

Decyzja czy stworzyć samemu opis strony czy zdać się na Google jest indywidualna. Na chwilę obecną, jako użytkownicy, nie powinniśmy się jednak dziwić kiedy zobaczymy większą objętość opisów stron w wyświetlanych wynikach wyszukiwania. To już nie jest tylko test.

08/12/2017
Iga Katulska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to