Indeks mobilny i treści ukryte na stronie – wskazówki od Google

Pewien czas temu Google potwierdziło, że ukrywanie treści na stronie mobilnej, które widoczne są po kliknięciu przez użytkownika w element graficzny, nie obniża jej wartości. John Mueller przekazał w tej kwestii nowe wskazówki! #wiemyjak

Należy pamiętać, że powyższa nformacja dotyczy jedynie stron mobilnych, gdzie ukrywanie treści jest uzasadnione ze względu na użyteczność strony. Zbyt duża ilość tekstu wyświetlana na niewielkim ekranie urządzenia przenośnego mogłaby być przytłaczająca i sprawiać, że korzystanie z witryny byłoby niekomfortowe. Dlatego też ukryta treść na stronach mobilnych traktowana jest jako pełnowartościowa przez roboty wyszukiwarki i będzie prawidłowo indeksowana.

Podczas ostatniego Google Webmaster Office Hours, John Mueller podzielił się pewnymi nowymi wskazówkami dotyczącymi prezentowania treści w ten sposób: ukryta treść musi zostać załadowana podczas ładowania się strony, nie dopiero po kliknięciu przez użytkownika.

John wyjaśnił, że jeśli ta treść zostanie załadowana wtedy, kiedy ładuje się strona, wszystko jest w porządku. Jeśli natomiast ukryta zawartość ładuje się dopiero po przyciśnięciu i znajduje się pod tym samym adresem URL, wówczas nie zostanie ona zindeksowana.

Jeśli zależy nam, aby treści te były indeksowane i wpływały na pozycjonowanie i ranking strony, musimy pamiętać, żeby ładowały się one podczas ładowania się strony.

25/10/2017
Agata Strzębska

Udostępnij:

x

ZAMÓW bezpłatną WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak

Komentarze

*

*

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

 

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to