„Forma Płynna” we Wrocławiu

Pierwsze drzewo zasadziliśmy w „Formie Płynnej”. Miejska plaża, która sąsiaduje z bulwarem Politechniki Wrocławskiej jest miejscem, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku pośród zieleni. Dzięki EACTIVE tej zieleni jest więcej!

Drzewo: lipa szerokolistna
Miejsce: plenerowa kawiarnia „Forma Płynna” we Wrocławiu
Termin: 25 września 2018 r.
Akcja: „Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew”
Etap: I (drzewo 1)

akcja drzewa eactive
Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew EACTIVE i "Forma Płynna"

Dlaczego wybraliśmy lipę szerokolistną?

Lipa szerokolistna to szlachetne drzewo. Osiąga wysokość do 40 metrów i żyje nawet 1000 lat. To roślina długowieczna – idealna na taką okazję jak urodziny EACTIVE!

Lipa szerokolistna posiada piękną rozłożystą koronę i cudownie kwitnie wczesnym latem. Należy do drzew, które dostarczają największą ilość tlenu. Takie jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile jeden człowiek zużywa w ciągu dwóch lat! Poza tym pochłaniania substancje toksyczne: dwutlenek węgla, dwutlenek siarki czy metale ciężkie. To bardzo istotna funkcja, szczególnie w tak dużym mieście jak Wrocław. Lipa szerokolistna należy do drzew najlepiej oczyszczających powietrze ze smogu, tym też kierowaliśmy się podczas decyzji dotyczącej rodzaju drzewa do zasadzenia.

Jak wyglądała akcja?

Do „Formy Płynnej” wybraliśmy się po pracy. To dobry pretekst do wspólnego spotkania i integracji. Drzewo w „Formie Płynnej” sadziliśmy samodzielnie. Było to nie lada wyzwanie, które przyniosło nam dużo satysfakcji i radości.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi i całej ekipie z „Formy Płynnej” za pozytywne podejście do naszej akcji, zaangażowanie i przede wszystkim codzienne podlewanie!

Nasza lipa na pewno umili czas osobom szukającym ostoi wśród miejskiego zgiełku. W końcu uważana jest za drzewo obdarzone pozytywną energią, korzystnie wpływające na zdrowie człowieka.

 

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew w "Formie Płynnej"

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew w "Formie Płynnej"

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew w "Formie Płynnej"

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew w "Formie Płynnej"

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew w "Formie Płynnej"

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew w "Formie Płynnej"

Urodzinowe Pozycjonowanie Drzew Forma Płynna

wiemyjak

Komentarze

*

Zasady komentowania

 1. Gdy dodajesz komentarz, pamiętaj, aby:
  1. Komentarze podpisywać imieniem i/lub nazwiskiem.
  2. W polu „witryna internetowa” umieszczać link tylko do strony głównej.
 2. Wszystkie komentarze są moderowane i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia lub edytowania wpisu/ komentarza, który:
  1. zawiera wulgaryzmy,
  2. obraża innych użytkowników,
  3. może być uznany za spam – lub ma charakter reklamowy,
  4. nie pasuje tematycznie do wpisu, nie zawiera treści merytorycznej,
  5. zawiera linki do stron, które naruszają prawo polskie.

*

 

 1. Ania says:

  Szkoda, ze w Polsce jeszcze takie działania są mało popularne. Za granicą firmy wsadzają drzewa, przy nich są tabliczki informujące kto wsadził drzewo i dlaczego. Fajna reklama dla firmy, a i drzew więcej! Świetna akcja – brawo EACTIVE za pomysł ;)

 2. Katarzyna says:

  Jakie drzewa planujecie jeszcze wsadzać? Świetny pomysł, tylko pamiętajcie, że nie wszędzie można sadzić tak duże duże drzewa – lipa się mocno rozrasta i potrzebuje miejsca. Akurat tutaj widać, że miejsce ma idealne ;)

 3. Natalia Wolak EACTIVE says:

  Pani Katarzyno, staramy się razem z miejscami, które zgodziły się na udział w naszej akcji dobierać odpowiednie drzewa. W planach mamy jeszcze m.in. magnolię czy świerk, będą też lipy drobnolistne i graby. Zachęcam do śledzenia naszej strony, tutaj można na bieżąco obserwować nasze działania ;)

 4. Danusia says:

  Wow, super inicjatywa! :)

Znajdź nas na Facebooku
Eactive - wiemy jak Lubię to