Historia wyszukiwania – usuwanie historii wyszukań Google

Z wyszukiwarki Google korzystamy codziennie – każdego dnia wyszukujemy potrzebne do pracy informacje, ale i szukamy ciekawych miejsc na wakacje czy też polecanych restauracji w okolicy. Jednak niewiele osób zgłębia się w to, jakie dane są tam zapisywane i co się z nimi dzieje. A jak się okazuje historia wyszukiwania Google kryje przed przeciętnym użytkownikiem internetu wiele tajemnic. Sprawdźmy zatem jakie dane zapamiętuje Google oraz jak usunąć historię wyszukiwania!

historia wyszukiwania  google

#wiemyjak prowadzić skuteczną strategię SEO i SXO
POZNAJ naszą ofertę na POZYCJONOWANIE

Jakie dane przechowuje historia wyszukiwania Google?

Zastanawiasz się czym właściwie jest historia wyszukiwania Google? Google nie tylko manipuluje poprzez pozycjonowanie stron www tym, na jakie strony wchodzimy, nie gromadzi tylko haseł i stron, które wpisujemy w okienko wyszukiwania. W historii wyszukiwań Google zapisywane są także dane dotyczące naszej przeglądarki, komputera, lokalizacji oraz urządzeń mobilnych z których korzystamy. Zapisywane są również dane dotyczącej aktywności w konkretnych witrynach – możemy dowiedzieć się np. jak często odwiedzamy serwisy społecznościowe, które strony odwiedziliśmy w czasie wyszukiwania konkretnych fraz i wiele innych. Takie dane pozwalają między innymi na dopasowanie reklam kontekstowych do naszych preferencji. Jeśli nie chcemy, aby te dane były zapisywane w przeglądarce to najlepiej od razu po zalogowaniu się do konta dezaktywować te opcje w ustawieniach. A co zrobić, kiedy już jakieś dane się zapisały? Konieczne będzie usuwanie historii wyszukiwania.

stale się rozwijamy WIEMY JAK

Jak usunąć historię wyszukiwania?

Wiesz już, że istnieje coś takiego jak historia wyszukiwania Google, ale nie chcesz, aby ktoś inny wiedział jakich informacji szukałeś? Zobacz jak usunąć historię wyszukiwania! Jeśli nie korzystamy z konta Google, usuwanie historii wyszukiwania jest dość proste. Wystarczy przy pomocy programu lub w opcjach przeglądarki wyczyścić historię, w tym pliki cookie. Korzystanie z programu jest o tyle łatwe, że pozwala usunąć historię jednocześnie z wielu miejsc. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy korzystamy z kilku różnych przeglądarek. Z kolei jeżeli chcemy wyczyścić pliki ręcznie należy wybrać z menu zakładkę narzędzia i wybrać opcję czyszczenia historii przeglądarki i tam zaznaczyć to co chcemy usunąć.

Jeżeli korzystamy z konta Google to musimy wejść na stronę https://www.google.com/history i tam zaznaczyć opcję wyczyść całą historię online lub poszczególne elementy, których chcemy pozbyć się z historii wyszukiwania.

usuwanie historii wyszukiwania

Pobieranie historii wyszukiwania Google

Google wprowadziło możliwość pobrania historii wyszukiwania. Można to zrobić korzystając ze swojego konta Google w przeglądarce Chrome. Aby to zrobić należy zalogować się do swojego konta w Google Web History. A wtedy wystarczy nacisnąć ikonę opcje i kliknąć pobierz historię wyszukiwania. A w nowo otwartym oknie wybrać opcję „utwórz archiwum” Na nasz adres e-mail przyjdzie skompresowany plik zip., w którym dostępne będą informacje o historii wyszukiwania z wcześniej wskazanego przez nas okresu. W archiwum zip dane zapisane są  w formacie JSON.

zapisywanie historii wyszukiwania google

Przejdź do komentarzy
Ocena artykułu:
3.9/5 (8)

Komentarze

Dodaj komentarz

  1. Tomek pisze:

    Bardzo przydatny artykuł. Ze swojego laptopa firmowego korzystam również w domu. Nie byłoby większego problemu gdyby nie to, że zarówno podczas pracy jak i prywatnie korzystam z konta Google i dysku Google, dlatego zależy mi na usuwaniu historii wyszukań podczas prywatnego korzystania z komputera.