Pomożemy Ci SZYBKO zdobyć klientów! SPRAWDŹ

Jak będzie wyglądać Google za 5 lat?

Google Inc. znane do niedawna tylko i wyłącznie z popularnej wyszukiwarki stało się największym gigantem rynku IT. Jest to najprężniej rozwijająca się firma na świecie, która jak widać nie ma zamiaru się zatrzymywać.

Jak wiemy Google jest słynna z bardzo kreatywnych rozwiązań. Już sama siedziba firmy jest niekonwencjonalna, gdyż pracownicy, mają do swojej dyspozycji zjeżdżalnię, pokój gier czy strefę ciszy i relaksu. To pokazuje, że firma ta wyznacza nowe trendy nie tylko w branży internetowej, ale również w branży HR. To właśnie stąd pochodzą najciekawsze, a zarazem najtrudniejsze pytania zadawane na rozmowach kwalifikacyjnych, które idealnie sprawdzają kreatywność przyszłych pracowników.
Jednak najważniejszą misją firmy jest odkrywanie rozwiązań przyszłości i oferowanie ich całemu światu w teraźniejszości. W ciągu 15 lat swojej działalności dokonywali niesłychanych rzeczy. Tak też w ciągu kolejnych 5 lat możliwy jest naprawdę szybki rozwój i wprowadzenie na rynek takich rozwiązań, o których mówimy dziś, że są niemożliwe i nieosiągalne.

Najszybciej zaobserwujemy zmiany związane z social media. To właśnie YouTube i Google+ w najbliższej przyszłości mają szanse stać się gigantami i zastąpić Facebooka, gdyż Google stosuje ciekawą strategię nie konkurując z obecnym gigantem stworzonym przez Marka Zuckerberga, jednak spokojnie czeka i przyciąga coraz większą liczbę użytkowników. Najlepiej widać to w Ameryce, gdzie coraz więcej osób w wieku 18-24 przestaje korzystać z Facebooka na korzyść YouTube. To dzięki posiadaniu jednego konta do wielu portali, na którym udostępnimy jak najwięcej informacji o nas i o naszych zainteresowaniach, Google będzie prezentowało nam jak najbardziej trafne odpowiedzi na nasze zapytania. Dzięki tak dokładnym informacjom o każdym z nas będzie również możliwe stosowanie marketingu 1:1. Będą przedstawiane nam interesujące nas reklamy czy informacje o wydarzeniach bez ich wyszukiwania. Być może nawet system Android lub nowo powstający system operacyjny Google będą obecne m.in. w bankomatach, które po włożeniu karty kredytowej będą witać nas w każdym miejscu na świecie po imieniu, pytając czy chcemy wypłacić tę samą kwotę co ostatnio.

Google najprawdopodobniej prędzej czy później wprowadzi swoją sieć komórkową, gdzie będą przedstawiane nam rozwiązania odpowiadające naszym zapotrzebowaniom. Konsultant nie będzie nas pytać co wolimy: czy pakiet darmowych smsów, czy Internetu – on to po prostu będzie wiedział i bez pytania zaproponuje nam nowy abonament, niższy od poprzedniego ze względu, że jesteśmy stałymi klientami, czy też powie nam, że mamy przyjść podpisać umowę później, gdyż za tydzień będą nowe, bardziej atrakcyjne ceny dla klienta. Telefonia komórkowa będzie w najbliższym czasie nr 1 dla Google, gdyż to właśnie telefony są z nami 24 godziny na dobę. Jednak głównym problemem obecnie jest żywotność ich baterii. W dzisiejszych czasach nie możemy sobie pozwolić, aby być offline. Mimo wszystko w ciągu kolejnych 5 lat zdanie: „Przepraszam, że nie zadzwoniłem, ale rozładował mi się telefon” przejdzie do lamusa.

Dodatkowo dzięki smartfonom czy głośnym projekcie Google Glass, już nigdy nie będziemy narzekać, że doba jest za krótka. Dzięki systemowi Android, GPS oraz Google Maps, które w połączeniu nie pozwolą, abyśmy tracili czas na błądzenie i szukanie miejsca do zaparkowania czy wolnego pokoju w hotelu. Dzięki synchronizacji tych trzech technologii będziemy na bieżąco informowani o korkach, sklepie, w którym najtaniej możemy kupić produkty z naszej listy zakupów, czy też zaproponowana nam zostanie najlepsza trasa zwiedzenia. Poza tym już nikt nigdy więcej nie zarzuci nam, że posiadamy całą wiedzę świata w kieszeni a nie potrafimy z niej korzystać. Będziemy mogli zadawać pytania o co tylko chcemy, staniemy się głodni wiedzy o otaczającym nas świecie niczym małe dzieci, a Google odpowie nam na wszystko. Wiele osób twierdzi, że rozwój technologii doprowadzi do zmniejszenia inteligencji człowieka. Jednak Google znane z bardzo kreatywnych i inteligentnych pracowników nigdy do tego nie dopuści. Również Stwierdzenie: „Gdyby moje oczy mogły robić zdjęcia, byłbym najlepszym fotografem świata” będzie realne z Google Glass, które pozwolą nam zachować wszystkie wspomnienia na dysku w chmurze, a także będziemy mogli informować naszych znajomych o ciekawych wydarzeniach, które właśnie zobaczyliśmy.

Wychodząc trochę dalej w przyszłość możemy spodziewać się, że Google będzie przejmować inne popularne firmy m.in. eBay, dzięki czemu może zyskać na popularności także w Polsce i stać się realnym konkurentem Allegro. Nie wykluczona jest także współpraca z NASA oraz wysłanie własnej satelity w kosmos, która pozwoli na kontrolowanie sygnału GPS.
Być może w ciągu kolejnych 5 lat również domy będą wyposażone w system operacyjny stworzony przez Google, który będzie niczym rozmawiający z nami samochód KITT z serialu pt. „Nieustraszony”.

Autor pracy konkursowej: Kamil Landowski

Praca wygrała w konkursie na staż w dziale marketingu organizowanym przez firmę EACTIVE wiemy jak.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak