Grywalizacja ACTIVE w EACTIVE

Dobiegła końca kilkumiesięczna Grywalizacja ACTIVE w EACTIVE. Choć wyzwanie rozpoczęło się jeszcze latem, zaangażowanie uczestników nie zgasło aż do samego końca.
Active-w-EACTIVE

Z początkiem września w naszej firmie ruszyła Grywalizacja ACTIVE w EACTIVE, w której zaangażowani pracownicy mogli zdobywać punkty za ruch, a w tym bieganie, chodzenie, jazdę na rowerze, czy inne aktywności fizyczne, a także za picie wody. Wystarczyło udokumentować wspomniane czynności we wskazany sposób i zgarnąć punkty, które trafiały do puli całej drużyny.

Oprócz nagrody głównej za całą Grywalizację, co miesiąc wygrany Zespół, w którym udało się zebrać największą liczbę punktów na osobę, otrzymywał nagrodę. Dodatkowo spośród wszystkich aktywnych wybierany był również dodatkowy uczestnik, który otrzymywał drobny upominek. Do wygrania były między innymi karty podarunkowe do Decathlonu, Empiku, czy sklepów z elektroniką. Ale także butelki z wkładami filtrującymi oraz batoniki bez cukru.

Grywalizacja szybko stała się obowiązkowym punktem planu dnia członków naszego Zespołu. Pokonywanie kilkudziesięciu kilometrów na rowerze, czy wielogodzinne spacery były codziennością dla większości. Ci, którzy nie mogli wspomagać swojej drużyny poprzez dodawanie punktów za długie dystanse, pamiętali o wysyłaniu zdjęć wody, czy brali udział w dodatkowych wyzwaniach, takich jak joga czy plank. Dodatkowym wyzwaniem dla drużyn, oprócz zdobywania punktów i rywalizacji z innymi, była wzajemna motywacja w trybie pracy zdalnej, gdzie każdy pracuje osobno.

Wiemy, że ruch, zwłaszcza w przypadku wykonywania pracy siedzącej stanowi naprawdę ważny czynnik odpowiadający za dobre samopoczucie. Zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne naszego Zespołu jest dla nas bardzo ważne, stąd pomysł rywalizacji tego typu. Uczestnicy na bieżąco przekazywali feedback, że dzięki wyzwaniu mają lepszy nastrój, znacznie poprawiła im się kondycja, a niektórzy mówią nawet, że dzięki Grywalizacji wreszcie dorobili się upragnionego od lat „kaloryfera” na brzuchu.

Mateusz Koj, jako najbardziej aktywny uczestnik wyzwania, który przez cały czas jego trwania pokonał aż 4463 km na rowerze i 747 km na spacerze lub bieganiu, tak ocenił całe wydarzenie: 

Grywalizacja to świetna zabawa, która stała się katalizatorem do realizowania jeszcze większej ilości spacerów, jazdy na rowerze czy biegania. Dzięki firmowej Grywalizacji poprawiłem swoją wydolność i wytrzymałość, spędzałem więcej czasu z psem na dworze oraz poznałem wiele interesujących pozycji Jogi. Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji!

Rywalizacja sportowa połączona z zabawą, pozwoliły uatrakcyjnić naszemu Zespołowi pandemiczną jesień, ułatwiając tym sam zachowanie równowagi między pracą, a życiem prywatnym (w końcu nie da się jednocześnie pracować i ćwiczyć ;) ).

Widząc zadowolenie naszego Zespołu, wiemy już teraz, że z pewnością nie była to ostatnia edycja Grywalizacji ACTIVE w EACTIVE, a jedynie pierwsza z wielu kolejnych. Cieszymy się, że uczestnicy podeszli wyzwania z takim zaangażowaniem i mamy nadzieję, że kolejne spotkają się z równie dużym zainteresowaniem.

Przejdź do komentarzy
Ocena artykułu:
5/5 (8)

Komentarze

Dodaj komentarz