Otwarci na środowisko vol.2, czyli sprzątaliśmy Wrocław

Zaśmiecanie terenów zielonych to bardzo duży problem. Dotyczy nie tylko przestrzeni miejskich takich jak np. parki, ale przede wszystkim miejsc, gdzie kontrola społeczna nie ma okazji zadziałać. Najczęściej są to dzikie wysypiska w lasach, czy na wybrzeżach. Dotyczy to również terenów spotykania się dużych grup ludzi w celu wspólnego spędzenia czasu, gdzie nie są wyznaczone miejsca do składowania śmieci.

otwarci-na-srodowisko

Temat ten zainteresował agencję Art Open, która w tym roku przeprowadziła już drugą edycję wydarzenia „Otwarci na środowisko”, w której wzięliśmy udział.

Zadaniem kilkuosobowych delegacji firmowych było przede wszystkim zbieranie wszelkiego rodzaju śmieci z Pól Osobowickich we Wrocławiu. Warto jednak wspomnieć, że całe wydarzenie zostało zaplanowane w taki sposób, byśmy nie tylko zrobili coś dobrego dla środowiska, ale także spędzili razem czas w miły sposób. Zbieraniu śmieci towarzyszyła nawet grywalizacja i zbieranie punktów, w której wspólnymi siłami, udało nam się zdobyć II miejsce. Organizatorzy nie zapomnieli również o tym, by po ciężkiej pracy nagrodzić nas pysznymi preclami od wrocławskiego Pana Precla, a także zadbać o odpowiednie miejsce do odpoczynku.

owarci-na-srodowisko-sprzatanie

W zbiorach oprócz klasycznych śmieci, takich jak butelki, puszki czy torby foliowe, znalazły się także bardziej nietypowe, takie jak elementy znaków drogowych, odzież, obuwie, a nawet fotel.

To smutne, że pomimo wielu lat edukacji, jak bardzo powinniśmy dbać o nasze środowisko, wciąż jeszcze jest wiele miejsc, w które te zasady nie docierają. Mimo to dziękujemy Art Open za zwrócenie uwagi na ten bardzo ważny dla nas wszystkich temat. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do posprzątania, chociaż fragmentu naszego miasta i nie możemy doczekać się kolejnych tego typu inicjatyw, w których z pewnością chętnie będziemy uczestniczyć. I zachęcamy do tego również Was.

Przejdź do komentarzy
Ocena artykułu:
5/5 (10)

Komentarze

Dodaj komentarz