Uczestniczyliśmy w szkoleniu „Jak znaleźć się na szczycie Google w 2017/2018 roku?”

Kolejne branżowe wydarzenie za nami! Tym razem Michał Kamiński poszerzał swoją wiedzę na warsztatach prowadzonych przez Pawła Gontarka (w środowisku funkcjonującego jako Zgred), który w trakcie spotkania zdradził „Jak znaleźć się na szczycie Google w 2017/2018 roku?” #wiemyjak

szkolenie-pozycjonowanie-stron

Odkrycie tajników, jakimi rządzi się wyszukiwarka Google, to niełatwe zadanie. By nie przegapić najnowszych rozwiązań i dbać o skuteczność naszych działań, nieustannie śledzimy informacje branżowe. Tylko w ten sposób jesteśmy na bieżąco i stale testujemy nowe metody. Zdajemy sobie sprawę, że w tak dynamicznej branży chęć poszerzania wiedzy to podstawa, dlatego staramy się robić to jak najczęściej. Spotkanie z Pawłem Gontarkiem to dla nas nie tylko okazja do odświeżenia wiedzy, którą już posiadamy, ale przede wszystkim możliwość poznania ciekawostek i najnowszych trendów związanych z pozycjonowaniem.

Program szkolenia, czyli główne aspekty walki o pozycje w Google

Czas przedstawić program szkolenia i najważniejsze zagadnienia, które zostały na nim poruszone.

Przede wszystkim ciężko mówić o efektywnym pozycjonowaniu bez wartościowego contentu, dlatego ten temat został dokładnie omówiony. Rozmawialiśmy o długości artykułów, wykorzystaniu w nich słów kluczowych i znaczeniu treści w procesie walki o pozycje w Google. Content cały czas ma znaczenie, jednak nie chodzi o pierwszy-lepszy tekst – mowa o unikalnych i wysokiej jakości treściach oraz ich zgodności z „regułami” SEO. Kolejnym, kluczowym aspektem było omówienie zasad optymalizacji strony, a co za tym idzie, narzędzi usprawniających pracę pozycjonera oraz technicznych zależności, które pomagają w całym procesie. Nie można zapomnieć też o UX, aby przypodobać się nie tylko wyszukiwarce, ale również użytkownikowi, choć dzisiaj to już niemal to samo. To nie wszystko, Paweł Gontarek szczegółowo przedstawił kwestie linkowania, omówił temat kar od Google i zaprezentował sposoby, jak ich uniknąć. Otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy i poznaliśmy wiele przykładów, gdyż na warsztatach analizowaliśmy przypadki konkretnych stron internetowych, co zawsze jest szczególnie cenne podczas szkoleń branżowych.

Dzielimy się wiedzą

Szkolenia branżowe to doskonała okazja do wymiany doświadczeń. W trakcie rozmowy z innymi specjalistami SEO, można poznać świeże spojrzenie na stary problem, „rzucić okiem” na trudności z innej perspektywy. Nie inaczej było tym razem. To ogromny plus spotkań w gronie osób z branży!

W trakcie szkolenia „Jak znaleźć się na szczycie Google w 2017/2018 roku” poszerzyliśmy posiadaną wiedzę o wiele cennych aspektów, a po powrocie ze szkolenia, Michał Kamiński zorganizował w EACTIVE spotkanie, w trakcie którego przekazał najważniejsze informacje. Teraz przyszedł czas na wprowadzenie ich w życie :)

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak