Czy w reklamach video na Facebooku pojawią się napisy?

Twórcy reklam często prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć uwagę odbiorców. Przyszła pora na przyjrzenie się reklamom na Facebooku – okazuje się, że dodanie do nich napisów wisi już w powietrzu.

Potencjał reklamowy na Facebooku jest ogromny, jednak w dobie zalewania użytkowników informacjami, wyzwania stanowi odpowiedni dobór treści reklamowych w sposób, który spotka się z zainteresowaniem. Istotna jest również analiza preferencji użytkowników. Z badań wynika, że wideo z automatycznie włączonym dźwiękiem irytuje internautów i aż 80% odnosi się do nich krytycznie. Z tego względu reklamy na Faceboku w newsfeedzie zwykle pojawiają się bez dźwięku. To nie rozwiązuje jednak problemu z którym borykają się twórcy reklam – jak przyciągnąć uwagę odbiorców i wzbudzić ich zaangażowanie? Stąd wziął się pomysł na wprowadzenie napisów do filmików – według danych może to zwiększyć zaangażowanie odbiorców nawet o 12%. Jest to nieinwazyjny pomysł, który nie powinien powodować nieprzychylnych reakcji. #wiemyjak

Facebook wcześniej pozwalał na zamieszczanie krótkich komunikatów w filmach. Teraz jednak bardzo prawdopodobne jest, że reklamodawcy otrzymają możliwość automatycznego umieszczania napisów – wszystko to za pomocą specjalnego algorytmu. Narzędzie na początku dostępne będzie w angielskiej wersji językowej i w ciągu kilku tygodni ma pojawi się na Ads Manager i Power Editor. Na wersję w języku polskim pozostaje jednak trochę poczekać.

Komentarze

Dodaj komentarz

x

ZAMÓW WYCENĘ

Filtr antyspamowy

Podanie imienia i nazwiska jest dobrowolne, natomiast podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest niezbędne do obsługi zapytania. Państwa dane będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Wysłane zapytanie obsługiwane jest przez EACTIVE wiemy jak sp. z o.o. sp. k.

* Pole wymagane

#wiemyjak